UA
RU

Найти баланс: як сприймати новини, щоб мінімізувати стрес від них

Редагувати переклад

Стресс, депресія та виснаження – основні симптоми перевтоми від новин.

Ми живемо в епоху інформаційної війни і зараз вона вступила в активну фазу. Через нас щодня проходитиме безліч негативних новин, з якими важко впоратися. Мізки втомлюються і від цього ми отримуємо моральну і фізичну втому.

Найти баланс: як сприймати новини, щоб мінімізувати стрес від них-Фото 1

Навчитися порційно читати новини та іншу інформацію – справжнє мистецтво, адже сприйняття дозованої інформації допомагає не тільки адекватно сприймати її, а й відчувати собі комфортно. Ми розповідаємо, як навчитися сприймати новини та мінімізувати стресс від них.

За даними Американської асоціації тривожності та депресії, перегляд новин або соціальних мереж наразі може бути небезпечним для психологічного здоров'я.

Через постійний доступ до новин 24/7 може бути складно обмежити наше споживання, особливо коли відбуваються критичні, важливі, великі світові події, що висвітлюють у ЗМІ. Коли новини споживаються в екстремальних умовах, це може зашкодити психічному здоров'ю,

 – каже Аманда Спрей, клінічний спеціаліст, доцент кафедри психіатрії та директор Військового сімейного центру Langone Health. 

Наприклад, якщо люди постійно споживають інформацію про війну через ЗМІ, це може викликати явні проблеми із психічним здоров'ям, такі як посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). «Ще до війни існувало відчуття колективного лиха без особливої ​​колективної радості чи «перемог», які були пережиті останнім часом», — зазначила Спрей. Вона також уточнила, що негативні новини можуть змусити людей відчувати безнадійність. 

Основні ознаки стресу

Симптоми стресу різноманітні, але основні ознаки включають хронічну втому та порушення сну, зміну лібідо, акне, головні болі, хронічний біль та часті нездужання. Якщо відчуваєте будь-який з цих симптомів, це може бути ознакою того, що ви перебуваєте у стрес. Ви також можете відчувати проблеми з травленням, зміну апетиту, питливість або прискорене серцебиття. 

 

Читайте також: Підтримати Україну через міжнародний фонд «Червоний крест»

Як навчитися сприймати новини

Незважаючи на стресові події, турбота про себе має бути пріоритетом, вважають експерти. Це може стати першим кроком до покращення загального самопочуття. Один із ефективних способів – відключити новини. 

Дуже важливо брати участь у самоусвідомленні та звірятися з собою: скільки новин ви зараз споживаєте, наскільки вони повторювані в порівнянні з поданням нової інформації, як це впливає на ваше психічне здоров'я,

- сказала Спрей. 

  1. Відволіктися можна за допомогою справи, яка вам подобається чи приносити задоволення. Спочатку варто прийняти почуття безнадійності, потім зв'язати ці почуття зі своїми цінностями та запитати себе: “Хочу я стоять на місці чи рухатися далі?” і від своєї відповіді відштовхуватись.
  2. Щоб не відчувати стресу та безнадії, можете зайнятися волонтерською діяльністю. 
  3. Важливо говорити про страждання, що ви відчуваєте, з іншими. Надто часто люди залишаються наодинці з дискомфортом, бо турбуються про те, щоб не обтяжувати інших своїми переживаннями. Не тримайте все у собі, знайдіть однодумця, який розділити з вами ці емоції.

І намагайтеся розбавляти новини, якимось розважальним контентом. Тут ми писали про акаунти у соціальних мережах, які піднімуть настрій та бойовий дух.

Фото: @elisa_ventur/unsplash.com

Статті на тему