UA
  RU

  Найти всіх: що робити якщо ваші рідні не виходять на зв'язок

  Редагувати переклад

  Перш за все не панікувати.


  День кожного українця починається з того, що він робить перегукування у мессенджерах та в телефонному режимі зі своїми близькими та рідними.

  Найти всех: що робити якщо ваші рідні не виходять на зв'язок-Фото 1


  Сьогодні головне питання “Як ти?” звучити не просто як шаблон фраза, а як "Я тебе люблю". І всі ми з завмиранням серця очікуємо відповідь на неї, і коли вона не надходить довгу годину – настає панічна атака. Що робити, якщо ваші рідні не виходять на зв'язок та чим можна зарадити читайте у нашому матеріалі.

  Головні кроки людини, яка шукає своїх близьких

  Шаг 1: Не панікувати

  Паніка – головний ворог війни і неважливо, на державному чи особистому рівні. Ми розуміємо, що якщо довгоочікувана відповідь не надходити – емоції зашкалюють, але радимо опанувати собі та з “холодним розумом” підійти до вирішення цієї проблеми.

  Шаг 2: Використовуйте всі можливі шляхи зв'язку

  Пишіть у всі можливі месенджери та соціальні мережі. Якщо там відповіді немає та ваш адресат давно був у мережі, пишіть смс або зателефонуйте на стаціонарний телефон, якщо він є. Якщо є можливість і контакти сусідів – зв'яжуйтесь з ними.


  Шаг 3: Залучайте волонтерів

  У місці, де ведуться активні бойові дії, обов'язково будуть волонтери. Знайдіть місцеві групи у Вайбері чи Телеграм-каналі та напишіть про ваших близьких та рідних. Як показує практика, такий спосіб є досить ефективним. Головне правило: не вказуйте конкретну адресу, щоб не привертати увагу мародерів. Ідеальне формулювання запиту – це вказати ім'я та прізвище пропавших, описати зовнішність, а краще прикріпити фото та уточнити у якому населеному пункті людина знаходилась на момент переривання зв'язку. Можна вказати район міста чи села, щоб волонтерам було легше зорієнтуватися.

  Читайте також: Якщо під час повітряної тревоги ви залишилися біля будинку, або не встигли добігти до укриття

  Шаг 4: Подайте заявку на спеціальних платформах з пошуку пропавших

  Існує, як мінімум, три платформи, які допомагають шукати пропавших людей по всій країні. Можна скористатися Телеграм-каналом "Пошук пропавших", де ви вказуєте дані людини та її місцезнаходження. Додатковим бонусом є те, що у цьому каналі публікують списки евакуйованих людей, у яких можна знайти своїх. Також є гугл-форма “Пошук пропавших Україна 2022”, в яку також необхідно подати всі дані, а потім цю інформацію передають до місцевих волонтерів та територіальної оборони. Є гаряча лінія в Об'єднаному центрі пошуку пропавших та полонених. Сюди можна написати листа або зателефонувати.  Телефон:

  + 38 067 650 83 32


  + 38 098 087 36 01

  Електронний ящик:

  united.centre.ssu@gmail.com


  Бережіть собі та своїх рідних!

  фото: Дженні Юберберг/unsplash.com

  Інформація взята з Телеграм-каналу https://t.me/VolunteerCountry

  Статті на тему