UA
RU

Золота Дзиґа 2021: чого чекати від V Національної Кінопремії

12 червня українська кіноіндустрія після тривалого годині знову збереться офлайнабі відсвяткувати нагородження найкращих з найкоротший у професіїАдже 12 червня відбудеться  V Національна Кінопремія «Золота Дзіґа". І цього разу - офлайнТож дізнаємосьчим буде дивувати довгоочікувана офлайн церемоніяхто претендує на заповітні статуетки та якою є Кінопремія у 2021 року.

Організатори V Національна Кінопремія «Золота Дзиґа» довго тягли інтригу і не розкривали своїх карт, коли та якою буде церемонія нагородження найкращих у кіногалузі. І ось вже 12 червня відбудеться урочисте вручення статуйок їх володарям, яких визначали як кіноакадеміки, так і глядачі. Оголошувати лауреатів на церемонії будуть журналіст і телеведучий Олег Панюта та актриса і телеведуча Дар'я Трегубова. 

Цьогоріч на “Премію глядацьких симпатій” претендувало рекордне кількість стрічок. Протягом місяця глядачі шляхом онлайн-голосування обирали найкращу стрічку з 26 представлених у номінації робіт. Загалом на отримання Кінопремії було подано 86 фільми, серед яких є повнометражні, короткометражні роботи та 10 серіалів Усього ж нагороди будуть вручатися у 23 номінаціях, Серед яких є одна нова Під час V Національної кінопремії вперше відзначатимуть “Найкращий ігровий серіал”. Також зазнала змін нагорода за “Найкращий короткометражний ігровий фільм”, яку відтепер названо на честь продюсера Юрія Мінзянова, який несподівано пішов з життя у 2020 році.

Золота Дзиґа 2021: чого чекати від V Національної Кінопремії-Фото 1

Читай також: «Грандіозна вечірка на воді»: Як пройшло відкриття сезону концертів унікального формату

Хоча переможців у більшості номінацій ми дізнаємось лише 12 червня, перші лауреати вже відомі. Відтак почесну премію за внесок у розвиток українського кіно отримає режиссер Роман Балаян. А днями стало відомо, що нагороду “Відкриття року”, яку започаткували минулого року, присудили режисерці Наталії Ворожбит. Відома сценаристка та драматургіня здійснила режисерський дебют із фільмом “Погані дороги”, який став лідером за кількістю номінацій на V “Золоту Дзиґу”. Стрічка номінована на 15 нагород.

Золота Дзиґа 2021: чого чекати від V Національної Кінопремії-Фото 2

На іншому місці за кількістю номінацій знаходиться “Атлантида” – 11, третє посідає “Толока” – 9, а четверте розділили між собою фільми “Земля голуба, як апельсин” та “Черкаси”, у яких по чотири номінації. Крім того, всі ці фільми змагаються за головну премію - "Найкращий фільм". Переможців цієї та інших номінацій ми дізнаємося вже 12 червня на офіційних сторінках Української кіноакадемії.

 

Статті на тему