Кінематограф поступово повертається “до тями” після декількох хвиль пандемії. Вже розпочався сезон кінонагород і перших щасливчиків, імена яких ми почуємо, будуть вітати 28 лютого. Саме у цей день стануть відомі лауреати нагороди голлівудської Асоціації іноземної преси “Золотий Глобус”.Анна Мачух, виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю, виконавча директорка Української кіноакадемії, співзасновниця онлайн-ресурсу DzygaMDB та колумністка Marie Claire “розбиралася” з номінантами, аби розповісти, чи дійсно минулий рік був багатий і на хороші події, на кшталт цікавих фільмів.
Якщо відкрити список номінантів премії “Золотий Глобус”, в очі одразу кидається кількість фільмів стрімінг-сервісу Netflix. Зміна правил відбору конкурсантів стала об’єктивною відповіддю на все більшу популярність “домашнього” перегляду, до якого спонукав 2020-й. Зважаючи на те, як часто переносилися кінотеатральні релізи, заморожувалися зйомки, без такого нововведення не було б з кого обирати переможців.
Лідером за кількістю номінацій став байопік Девіда Фінчера “Манк”. Власне, стрічка представлена в усіх основних категоріях: Найкраща драма, найкраща режисура, сценарій, актор, акторка другого плану, найкраща музика. І це вже тріумф Netflix , який продюсував цю ретро-драму. Головний конкурент “Манка” - судова драма Аарона Соркіна “Суд на Чиказькою сімкою”. А продюсував її - саме так, той же Netflix. Стрічка отримала номінацію як “Найкраща драма”, а також за режисуру, сценарій, акторську роботу другого плану та пісню. І це ще не все! В телевізійних номінаціях - теж Netflix. Лідер за кількістю номінацій - серіал “Корона”, яка є у шести категоріях. Загалом Netflix отримав 42 номінації на “Золотому Глобусі”. Стрімінг-сервіс представив на кінопремії 22 фільми і 20 серіалів.
Цікаво, що головні проєкти Netflix звертаються до минулого. І “Манк”, і “Суд на Чиказькою сімкою” повертають глядача до традицій Голлівуду та його традиційної жанрової системи. Конкуренцію ж Netflix в номінації “Найкращий фільм - драма” може скласти лауреат “Золотого лева” Венеціанського кінофестивалю “Земля кочівників”. Поетична драма Хлої Чжао вже має підтримку багатьох критиків, які прогнозують їй “Оскар”. А як усім відомо, “Золотий Глобус” - це своєрідна його “репетиція”. Це була б перемога малобюджетного незалежного кіно серед масштабного засилля більш популярних фільмів того ж стрімінгу.
Також за перемогу в основній номінації змагатиметься трилер Емеральд Феннел “Перспективна дівчина” та драматичний фільм “Батько” Флоріана Зеллера. У них, як і у “Землі кочівників” по чотири номінації. Але, оскільки “Батько” не має в арсеналі режисерської категорії, його перемога одразу виглядає малоймовірною.
Читайте також: ЗОЛОТИЙ ГЛОБУС, BAFTA І ОСКАР: ЯК ЗМІНЯТЬСЯ КІНОПРЕМІЇ У 2021 РОЦІ
За премію “Найкращий актор” цьогоріч змагаються сильні претенденти: Гері Олдман за роль у фільмі “Манк”, Різ Ахмед зі “Звуку металу”, Тахар Рахім (“Мавританець”), Ентоні Хопкінс (“Батько”) та Чедвік Боузман (“Ма Рейні: матір блюзу”). На жаль, Чедвік Боузман помер у серпні 2020-го через важку хворобу. Втім, найбільша вірогідність, що саме його роль буде визнана найкращою.
Жіноча номінація виглядає не менш сильною. За звання “Найкращої акторки” змагаються Френсіс Макдорманд, Кері Малліган (“Перспективна дівчина”), Віола Девіс (“Ма Рейні: матір блюзу”) та Ванесса Кірбі (“Фрагменти жінки”). Найімовірніше перемогу здобуде Кері Малліган, для якої це вже друга номінація на премію “Золотий Глобус”. Але і Френсіс Макдорманд має високі шанси на перемогу. Її гра у “Землі кочівників” викликала захват критиків.
Цьогоріч за нагороду в номінації “Найкращий фільм іноземною мовою” не потрапили українські стрічки. У переліку номінантів опинився фільм “Ще по одній” Томаса Вінтерберга, відзначений Премією Європейської кіноакадемії, а також стрічки “Ла Йорона”, “Мінарі”, “Життя попереду” та “Двоє”. Очевидний фаворит цих “перегонів” - комедійна драма Томаса Вінтерберга, давнього товариша Ларса фон Трієра.
У серіальних номінаціях переможцями виглядають історична драма “Корона” (“Найкращий драматичний серіал”) та “Ферзевий гамбіт” (“Найкращий міні-серіал”). Фаворити очевидні. У новому сезоні костюмованої “Корони” з’явилась принцеса ДІана та Маргарет Тетчер, які одразу повернули серіалу популярність, яка послабилась у третьому сезоні. А “Ферзевий гамбіт” разом з неймовірною Анною Тейлор-Джой зробили неоціненний внесок у популяризацію шахів.
Чи справдяться прогнози та чи дійсно “Золотий Глобус” стане гучним тріумфом Netflix, дізнаємось 28 лютого. І вже за результатами церемонії нагородження можна робити прогнози на майбутнє кінотеатральних релізів та вплив діджиталізації на трансформацію кіноіндустрії в цілому.
Фото надані прес-службою, використані кадри з кінострічок
Читайте також: В УКРАЇНСЬКИЙ ПРОКАТ ВИЙДЕ ВІДРЕСТАВРОВАНА ВЕРСІЯ КІНОШЕДЕВРУ «ЛЮБОВНИЙ НАСТРІЙ» ВОНГА КАРВАЯ