UA
  RU

  Золотий Глобус, BAFTA та Оскар: як змінюватися кінопремії у 2021 році.

  Редагувати переклад
  Нащодавно нарешті було оголошено номінантів на здобуття кінопремії "Золотий глобус - 2021", церемонія якої не буде схожою на жодну з попередніх, саме як і всі заходи в сферах кіно, моди, спорту тощо. Ганна Мачух, виконавча директорка Одеського міжнародного кінофестивалю, виконавча директорка Української кіноакадемії, співзасновниця онлайн-ресурсу DzygaMDB розповідає до яких нестандартних рішень організаторів кінопремій нам варто готуватися.

  Анна Мачух ОМКФ Одеса


  Нинішній рік все ще утримує характеристику нестабільності, яка була притаманна 2020-му. За останні місяці світова кіноіндустрія видозмінювалась, відмінювалися фестивалі, переносилися дати релізів, вносилися корективи у традиційний розклад подій зі світу кіно. Інакше сьогодні ми вже знали б імена переможців «Золотого Глобуса» і списки номінантів на «Оскар». Але організатори кінопремій по всьому світу змінили свої плани, а деякі і формати.

  Перших щасливих володарів кінонагород повинні були привітати на «Золотому Глобусі». Проте церемонію перенесли з початку січня до 28 лютого. Номінанти вже відомі і серед них можна побачити фільми, які демонструвалися онлайн, а не в кінотеатрах. Таким чином цьогоріч організатори “Золотого Глобуса” змінили правила відбору.


  Цим же шляхом пішла й Американська кіноакадемія, яка допустила до участі фільми, прем'єра яких відбулася на стрімінгових платформах. Раніше “Оскар” мав дуже суворе вимогу до кінотеатрального прокату кандидатів на номінації, але тепер можливості претендентів розширилися. Крім того, було продовжено термін, до якого фільми мають побачити світ. З 31 грудня його збільшили до 28 лютого. Ще одна зміна, прийнята Американською кіноакадемією, стосується безпосередньо номінацій. Починаючи з 2021 року "Найкраще зведення звуку" та "Найкращий звуковий монтаж" поєднані в одній категорії "Найкращий звук". Хто отримає цю та інші статуетки, дізнаємось 25 квітня.

  Іспанська кіноакадемія також посунула дати вручення «Гойя». Церемонію проведуть 6 березня з дотриманням обмежених заходів. З цієї ж причини не проводитимуть традиційної щорічної вечірки для номінантів. Практично одразу за «Гойєю» відбудеться вручення головної кінопремії Франції. Спершу «Сезар» мав відбутися 26 лютого, але організатори перенесли церемонію на 12 березня.

  У квітні, а саме 11 числа, світ дізнається, хто став володарем премії Британської академії кіно та телевізійних мистецтв (BAFTA). Церемонію перенесли на два місяці пізніше, що пов'язано зі зміною дати «Оскара». Зазвичай BAFTA вручається за дві тижні до нього. Власне, Британська академія також допустила до участі фільми, що вийшли онлайн. Цікаво ще й те, що з цього року заявка на участь у кінопремії буде платною. Єдині номінації, яких це не стосується «Найкращий короткометражний фільм» та «Найкращий дебют британського режисера».


  Золотий глобус 2021

  Читайте також: 11 ЛЮТОГО В УКРАЇНСЬКИЙ ПРОКАТ ВИХОДИТИ СТРІЧКА «ДЕВІД БОУЇ: ІСТОРІЯ ЧОЛОВІКА З ЗІРОК»

  Як тільки ми дізнаємось імена призерів іноземних кінопремій, на нас чекає свято на честь українського кіно, а саме – V Національна кінопремія «Золота Дзиґа». Цьогоріч ми, Українська кіноакадемія, перенесли закінчення терміну демонстрації кандидатів на кінопремію до 28 лютого. Нововведення торкнулися і номінацій. З цього року статуетку «Золота Дзиґа» може отримати «Найкращий оригінальний серіал». Поява нової номінації завжди пов'язана з наявністю контенту та конкуренції. Кількість якісних українських серіалів істотно зросла в останній годині, а значить — кіноакадеміки можуть визначити кращого серед колег по цеху. А сама церемонія вручення Золотої Дзиґи відбудеться вже у новому форматі.  Починаючи з 2017 року Національна кінопремія вручалася одного дня. Точніше, навіть вечір. Але всі події минулого року, які відбувалися як у світі, так і локально в українській кіноіндустрії, продемонстрували яскравий запит на нетворкінг представників галузі. Тому у 2021 році «Золота Дзиґа» «розтягнеться» на цілих три дні червня. В один з них відбудеться сама церемонія нагородження кращих з кращих, а в інші два кінопрофесіонали зможуть відвідати спеціальні індустріальні заходи.

  Зараз складно планувати подібного роду заходь. Адже нестабільність минулого року і хиткий стан нинішнього лякають усіх у кіноіндустрії. Але за загальної злагодженості та підтримки культурних ініціатив ми зможемо подолати перешкоди і знайти нові форми існування у зміненому світі.


  Фото надане прес-службою; у колажі використані кадри та афіші з номінованих стрічок, @Netflix.

  Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: ALLOISE, СПІВАЧКА, АВТОРКА ПРОЄКТУ VCHASNO

   


   

   

  Статті на тему