UA
RU

Зірки, які посмертно здобули премію “Золотий Глобус” 

Актори, композитори та інші, яким так і не вдалося прийняти заповітну статуетку особисто. 
Зірки, які посмертно здобули премію “Золотий Глобус” -Фото 1

Чедвік Боузман 

Боузман, який помер у серпні 2020 року у віці 43 років після важкої чотирирічної боротьби з раком товстої кишки, посмертно номінували на премію “Золотий глобус” 2021 року. 28 лютого він виграв нагороду. 

Боузман був удостоєний нагороди за найкращу чоловічу роль у кіно - драмі за образ Ліві Гріна у фільмі Netflix "Ма Рейні: Мати блюзу".  Боузман з'явився у своєму останньому фільмі разом із Віолою Девіс, яка також отримала номінацію.  

Наприкінці грудня 2020 року у Instagram Девіс опублікувала кліп зі своїм партнером зі знімального майданчика, назвавши його «подарунком». 

Зірки, які посмертно здобули премію “Золотий Глобус” -Фото 2

Хіт Леджер 

Леджер, який помер у 2008 році у віці 28 років, виграв “Золотий глобус” у 2009 році як найкращий актор другого плану за роль Джокера у “Темній ночі”. Режисер Кріс Нолан прийняв нагороду від його імені зі «сумішю смутку та неймовірної гордості».  

Леджер також отримав посмертну премію Американської кіноакадемії за найкращу чоловічу роль другого плану за той самий легендарний образ Джокера. 

Зірки, які посмертно здобули премію “Золотий Глобус” -Фото 3

Джеймс Дін 

Діну було лише 24 роки, коли він загинув у автомобільній катастрофі у вересні 1955 року. Він був удостоєний особливої ​​нагороди за досягнення на "Золотому глобусі" 1956 за його виступ у картині "Схід від раю". 

Він також отримав нагороди за кращу чоловічу роль у 1956 та 1957 роках за фільми «На схід від раю» та посмертно випущену картину за його участю «Гігант».  

Читай також: Нові імена: Зірки, які отримали свій перший "Золотий Глобус" у 2021 році 

Говард Ешман 

Знаменитий композитор та автор пісень деяких з найулюбленіших мультфільмів Діснея помер 14 березня 1991 року від ускладнень, спричинених ВІЛ/СНІДом. За кілька днів до його смерті відбулася прем'єра «Красуні та чудовиська», і він був посмертно номінований на найкращу оригінальну пісню як за титульну тему фільму, так і за трек «Будь нашим гостем». Тоді «Красуня і чудовисько» виграв номінацію. 

Роком пізніше, в 1992 році, він був двічі номінований за пісні з диснеївського мультфільму “Аладдін”: «Friend Люблю Me» та «Князь Алі». 

Зірки, які посмертно здобули премію “Золотий Глобус” -Фото 4

Пітер Фінч 

Фінч посмертно номінований на премію «Золотий глобус» і отримав статуетку в 1976 році.  

Актор, який помер від серцевого нападу 13 січня 1977, отримав премію за кращу чоловічу роль у драмі за роль у картині «Телемережа» 29 січня 1977 року. Він також отримав премію "Оскар" за ту саму роль. Він став першим актором, який отримав нагороду посмертно. 

Спенсер Трейсі 

Трейсі, який разом із Лоуренсом Олів'є є рекордсменом за кількістю номінацій на «Оскар» за найкращу чоловічу роль (всього 9 разів), помер у червні 1967 року. У тому ж році він був посмертно номінований на "Золотий глобус" та "Оскар" за картину "Вгадай, хто прийде до обіду?". 

Зірки, які посмертно здобули премію “Золотий Глобус” -Фото 5

Рауль Хулія 

Пуерто-ріканський актор Рауль Хуліа, що прославився завдяки ролі Гомеса Аддамса, подолав хворобу, щоб завершити виробництво телефільму 1994 року «Горячий сезон», але помер через кілька місяців.  

Наступного року він був удостоєний свого першого «Золотого глобуса» за найкращу роль у міні-серіалі чи фільмі, знятому для телебачення, а також своєї першої премії «Еммі» наприкінці 1995 року. 

Статті на тему