UA
RU

Найцікавіші музеї світу, куди можна потрапити просто зараз

Редагувати переклад
Звична європейська культурна програма – Лувр, Пергамський музей, Рейксмузей та десятки інших – на ці свята опинилася недосяжною для українців. Проте серед музеїв відкритих країн, які не потребують складних процедур при в'їзді, є справжні перлини. Разом із кураторами компанії Amuseum Андрієм Качурою та Анастасією Гайдукевич-Качуро підготували нетипові музеї у типових туристичних країнах.

Країни, в'їзд до яких дозволено без обмежень

Албанія

Албанія

Морські та гірські курорти, смачна кухня, історичне нащадок Греції, Римської та Османської імперії. Тільки цього достатньо, щоби відвідати цю балканську країну. А столиця Тирана здивує незвичними музеями. Експозиція Музею секретних служб Албанії розповідає про створення, функції та методи роботи спецслужб у тоталітарній країні (так, Албанії теж свого часу не пощастило опинитися у соцтаборі). Музей має назву “Дим листя” (House of Leaves) та в минулому був штаб-квартирою Сігурімі, таємної служби Албанії годин комуністичного режиму. Техніка для прослуховування, мікрофотокамери, таємні знімки – експонати говорять про вигадливість та підступність тотальної системи стеження за власним народом. Повчально й цікаво. Музей нагороджений званням European Museum of the Year Award 2020 від Ради Європи.

Північна Македонія

Македонія

Невелика країна з розкішними горами та величезним озером Охрід на кордоні з Албанією, античними руїнами та середньовічними церквами (більшість населення – православні). Скомбінувала в собі давньогрецьку та слов'янську спадщину, на що наклалися роки османського панування. Надзвичайно цікавий мікс!
Столиця Скоп'є має досить традиційний набір культурних закладів, проте Музей сучасного мистецтва має особливу історію. Коли у 1963 році місто зазнало злиденного землетрусу, допомогу надавали люди з усього світу. Не залишилися осторонь і митці. Спершу місту дарували свої роботи та колекції окремі діячі. А потім долучилася Міжнародна асоціація художників, що через благодійні акції в різних країнах зібрала чимало творів мистецтва, зокрема малюнки та скульптури Пікассо, Олександра Колдера, Бернара Бюффе та багатьох інших відомих митців. Вони й стали основою музею.

Читайте також: ПОДАРУНКИ НА ВЕСЬ РІК

Країни, в'їзд до яких дозволено з ПЛР-тестом

Єгіпет

Єгипет

Так, всі ми знаємо: піраміди, мумії, статуетки богів, ієрогліфі. Але в Каїрі є що подивитися і крім цього класичного набору.
Музей Єгипетського текстилю – одна з таких прихованих перлин, єдиний подібний музей на всьому Близькому Сході. Побачити вишиту тканину, якій уже понад три тисячі років? Помилуватися взуттям фараона, прикрашеним дорогоцінним камінням? Порівняти коптську вишивку з по-русски? За всім цим – сюди. Музей охоплює історію єгипетського текстилю від годин фараонів і до середини ХХ століття через давньоримську, коптську та ісламську ери. А через оздоблені тканини розповідає і про мінливу історію моди.

Болгарія

Чорноморське побережжя та гірськолижні курорти – це чудово. Проте й вибір пунктів культурної програми чималий.
У місті Перник на заході країни біля Музею гірничої справи розташовано єдину на Балканах старовинну шахту, відкриту для відвідування. Колись вугільні шахти спонукали розвиток маленького містечка. Перша була відкрита у 1891 році, а комплекс цілком працював до 60-х років. Наразі музеєфіковано майже 700 метрів шахти на глибині понад 50 метрів. Старовинні інструменти прохідників, обладнання для добутку вугілля, вагонетки, рейки та цікаві історії цілої підземної країни, що простягається далеко за відкритий для туристів відрізок – таким не кожен місто може похвалитися.

Об'єднані Арабські Емірати

ОАЕ

Розкішні мегаполіси, морські курорти та найбагатші люди у світі. А ще – цікаві історичні музеї, що розповідають про місцеві традиції.
Араби мають свою особливу традицію пиття кави. Власне, саме арабський світ першим і почав смакувати цей напій та поширювати його по інших краях. Музей кави в Дубаї вивчає історію та культуру пиття кави – регіональні способи її готування, традиції, особливості кавової культури різних країн світу. І обов'язковою частиною є дегустація кофе по-арабськи. Радімо відвідати, особливо у сонні зимові дні!

Читайте також: СПЕЦПРОЕКТ «СИЛА У РІВНОСТІ»

Країни, після відвідання яких треба самоізолюватися вдома

Сербія

Сербія

Белград – це не лише столиця давнього Сербського князівства чи пам'ять про югославський конфлікт. Це ще й місто, пов'язане з ім'ям Ніколи Теслі – геніального фізика, винахідника, експериментатора. Саме сюди, за заповітом ученого, перенесли його прах та більшу частину документів, де згодом і утворився музей.
Проте музей цікавий не так теоретичною, як практичною частиною. В експозиції знаходяться кілька винаходів Теслі, що наочно демонструють, наприклад, можливість бездротової передачі електричного струму. Відвідувачі теж можуть поекспериментувати (звісно, ​​під контролем екскурсоводів) та створити невелику молнию чи побачити, як просто в руці запалюється люмінесцентна лампа. Дослідницьке захоплення гарантовано.

Чорногорія

Балканська країна передусім відома своїми морськими курортами. Саме з морем і пов'язаний найцікавіший музей у Которі, місті на березі Которської затоки Адріатичного моря. Морський музей Чорногорії розповідає історію мореплавства у затоці. Він має цікаву колекцію старих морських суден та вітрильних шлюпок, а ще – величезну Морську бібліотеку та одну з найбільших колекцій зброї на Балканах. Мореплавні карти, моделі кораблів, барометри, трофейне оружня – що може бути більш романтичним? До того ж цього року тут нарешті з'явився повноцінний аудіогід по-русски – а це вже гарний привід завітати до музею.

Читайте також: СПЕЦПРОЕКТ MARIE CLAIRE & COLGATE #продовжуйусміхатися

Статті на тему