1. Ніколи не лягайте спати, не змивши макіяж. Це може спровокувати бактеріальну інфекцію, закупорені пори та навіть акне. На тумбочці завжди повинні знаходитися серветки для видалення макіяжу.
2. Вода в басейні містить дуже багато хлору, який залишається на поверхні шкіри навіть після душу. Заведіть звичку ретельно вмиватися, тому що ця речовина може вступати в небажані реакції із засобами для догляду за обличчям.
3. Зловживання кавою викликає сухість шкіри і, як наслідок, збільшення кількості зморшок. Замініть каву на воду без газу з часточкою лимона чи апельсина.
4. Не вичавлюйте прищі самостійно. Так бактерії потраплять ще глибше у пори, що спровокує нові висипання.
5. Не пропускайте прийоми їжі – це провокує сухість шкіри та її передчасне старіння. Для здоров’я шкіри дуже корисні продукти, що містять вітаміни С, В3, Е та А.
6. Не захоплюйтесь гарячим душем. Щоденне зловживання занадто гарячою водою веде до витончення епідермісу, тому щойно шкіра починає червоніти — це сигнал, що ви перестаралися.
7. Не використовуйте багато нових косметичних засобів, а перед кожною покупкою тестуйте всі продукти на тильній стороні руки для профілактики алергічної реакції.
8. Пийте достатню кількість чистої води. Це не тільки запобігає старінню шкіри, але й забезпечує їй еластичність та сяйво.
9. Розмовляючи телефоном, використовуйте безконтактну гарнітуру. Частий і тісний контакт зі шкірою може викликати висипання та подразнення в області скронь та скул. Протирайте телефон антибактеріальними серветками.
10. Уникайте потрапляння засобів для укладання волосся на шкіру обличчя. При нанесенні фіксуючих спреїв прикривайте лоб рушником, а в спортзалі надягайте на лоб пов’язку, щоб разом з ним стайлінгові продукти не потрапляли на шкіру.
11. Доглядайте сонцезахисні окуляри за допомогою антибактеріальних серветок, щоб уникнути скупчення бактерій в області перенісся і скронь.
12. Коливання ваги негативно відбиваються на стані шкіри – крім втрати еластичності є високий ризик появи розтяжок.
13. Заведіть звичку добре висипатись. Щоб відновити баланс, нашій шкірі необхідно щонайменше 8 годин повноцінного відпочинку. А регулярне недосипання – причина закупорених пір і тьмяного відтінку шкіри.
14. Не зловживайте із солоними продуктами – надлишок солі викликає зневоднення.
15. Мінімум щорічно відвідуйте офтальмолога – неправильно підібрані лінзи змушують вас мружитися, що викликає глибокі і довгі зморшки у верхній частині обличчя.
16. Не поспішайте робити воскову епіляцію, ледве побачивши короткі волоски – травмування шкіри в такий спосіб може спричинити сильні висипання та почервоніння. Мінімальний час між сеансами – три тижні.
17. Доглядаючи обличчя, не забувайте про губи – вони теж потребують регулярного пілінгу і тривалого зволоження.
18. Регулярно міняйте постільну білизну, особливо наволочки. На них накопичуються мертві клітини та бактерії.
19. Зловживання скрабами для обличчя позбавляє шкіру сяйва. Здійснюйте цей ритуал не частіше ніж один раз на тиждень.
20. Намагайтеся не морщити обличчя – це одна з головних причин появи глибоких зморшок.
Фото: iStock/Getty Images