Фешн-ілюстрація існує понад 500 років. Її прообразами вважаються гравюри 16 століття із зображенням представників різних соціальних верств у характерних костюмах. Найбільшого розвитку жанр отримує на початку 20 століття. На зорі свого існування модні видання, такі як Harper’s Bazaar, Vogue та Vanity Fair, суцільно складалися з мальованих зображень, авторами яких ставали найкращі художники того часу. Серед них були Сальвадор Далі та Енді Ворхол.
Девід Даунтон
[metaslider id=48878]
Його називають сучасним класиком фешн-ілюстрації. Свого часу саме Девід Даунтон повернув мальованим ілюстраціям колишню популярність. Художник починав із рекламних проектів і навіть ілюстрував технічні довідники. Працювати у жанрі фешн-ілюстрації він не планував, але його малюнки з показу мод у Парижі на замовлення журналу Financial Times були настільки вдалими, що на Даунтона посипалися замовлення, як із рогу достатку.
Серед його клієнтів значаться Tiffany & Co, Bloomingdales, Barney’s, Harrods, Topshop, Chanel, Dior, L’Oreal, Vogue, Harper’s Bazaar. Також Даунтон прославився серією портретів найвідоміших муз та натхненниць сучасності, таких як актриси Катрін Денев, Анук Емме, Рейчел Вайс та Кейт Бланшетт, супермоделі Лінда Євангеліста, Іман та Джеррі Холл, королева бурлеску Діта фон Тіз та інші. Крім того, художник випустив книгу Masters of Fashion Illustration, в якій зібрав улюблених художників 20 століття, видає журнал Pourquoi Pas?, перший журнал, присвячений фешн-ілюстрації, і викладає London College of Fashion.
Даунтон малює за допомогою туші та акварелі. Його індивідуальний почерк впізнаваний завдяки унікальній здатності всього кількома лініями та двома-трьома кольоровими плямами передати пластичність натури та жіночу чарівність.
Хайден Вільямс
[metaslider id=48886]
У свої 25 років він уже прославився на весь світ. У 3-річному віці Вільямс взяв до рук олівець, надихнувшись персонажами Діснея, і з того часу не зупинявся. До речі, саме Джесіка Реббіт стала прообразом усіх подальших робіт британського художника.
Він малює жіночних персонажів з красивими формами, використовуючи в основному олівець. Його мультфільму зображення знаменитостей, таких як Вікторія Бекхем, Кейт Міддлтон, Адель, Дженніфер Лопес, Опра Вінфрі, Майкл Джексон, в Інтернеті користуються величезною популярністю. У Instagram у художника понад 1 млн. передплатників.
Багато зірок, як, наприклад, Бейонсе, Ріанна та Кім Кардашьян, викладають роботи Вільямса на своїх інтернет-сторінках. Ілюстрації художника публікувалися в Vogue, ELLE, Harper’s Bazaar, Vanity Fair, Huffington Post, Daily mail. Також він співпрацював з Rimmel London та Кейт Мосс, створивши ілюстрації до її колекції косметики Idol Eyes.
Крім фешн-ілюстрації, Вільямс також є дизайнером-початківцем і мріє про власний лейбл. Найбільше його надихають колекції Versace та Gucci.
Келлі Сміт
[metaslider id=48897]
Келлі Сміт живе та працює в Тасманії (Австралія). Сьогодні вона — одна з найпопулярніших ілюстраторів у світі моди. Її роботи публікували Vogue, InStyle, Elle Girl, Grazia. Також вона співпрацювала з Samantha Wills, Valentino, Armani, Jenny Packham, H&M, Diana Ferrari, Net-A-Porter, Maybelline NYC.
Художниця знаходить натхнення в моді, кіно та красивих казки. Свої ілюстрації вона створює за допомогою олівця, додаючи аквареллю кольору та відтінки. На її малюнках можна побачити знаменитих моделей, образи з показів та останні модні тренди. До речі, Сміт веде свій сайт Birdy and Me та блог, де викладає останні роботи та розповідає про новинки зі світу моди.
Гаранс Дорі
[metaslider id=48906]
Француженка прославилася завдяки своєму популярному фешн-блогу, в якому сплелися гарні ілюстрації, цікаві статті, вулична фотографія та відеоконтент. До речі, створювався блог як портфоліо, куди художниця, яка мріє стати відомим фешн-ілюстратором, викладала свої роботи. Схвальні відгуки не змусили на себе чекати.
Дорі співпрацювала з багатьма відомими виданнями, такими як Vogue, Elle, Glamour, The New York Times, The Guardian. Також у списку її роботодавців є модні Будинки, серед яких Dior, Chloe, Chopard, Tiffany & Co.
Її ілюстрації завжди легкі і повітряні, що нагадують швидкоплинні начерки, але при цьому в них завжди точно схоплено момент і помічені цікаві деталі. 2015 року вийшла книга Дорі «Кохання. Стиль. Життя», доповнена ілюстраціями та фотографіями автора.
Гаранс Доре також відома як колишня кохана Скотта Шумана, творця знаменитого блогу про вуличну моду The Sartorialist. Пара зустрічалася протягом 7 років, але у 2014 році вони оголосили про своє розлучення.
Фіфі Лапін
[metaslider id=48913]
Фіфі Лапін — біла кролиця, яка вже кілька років веде свій блог. За її луками стежать модниці всього світу, хоча вона не витрачає на свої вбрання жодної копійки. Справа в тому, що Фіфі, як і її гардероб, намальовані. Причому ім’я творця цього унікального персонажа досі тримається у секреті (подейкують, що це американський ілюстратор Крістіна Атомік).
Згідно з легендою, у Фіфі було 257 братів і сестер, але через загадкову епідемію вони всі загинули, і вона залишилася єдиною дитиною в сім’ї. Батьки її розпестили, тому кролиця виросла великою модницею, яка дуже любить приміряти вбрання відомих дизайнерів. Буквально наступного ранку після чергового модного показу вона розміщує у своєму блозі картинку, підписану “Сьогодні я в Gucci”. Більше того, вона і сама стала законодавцем моди: речі її дизайну були представлені у колекціях LeSportsac, Topshop, ASOS та Pimkie.
У 2009 році Фіфі видала книгу «Що мені надіти сьогодні? Секрети стилю від пухнастої модниці». Також Фіфі обзавелася власним інтернет-магазином, в якому можна придбати одяг та аксесуари з його зображенням. Про стильну кролицю написали Vogue і багато інших модних видань.
Статті по темі:
5 кращих фешн-ілюстраторів у Instagram
Художник Джейсон Ретліфф випустив серію ілюстрацій Super Shadows
Прикладне мистецтво: модна ілюстрація
FREYWILLE представив прикраси, натхненні картинами Малевича