UA
RU

10 документальних фільмів, які має подивитись кожна жінка

Редагувати переклад
Що для вас означає бути жінкою у 21 столітті? Можливо, ви зможете відповісти на це запитання після перегляду документальних фільмів з нашого списку. 

Кожна з нас розуміє, як важливо бути вірним собі, робити те, що до вподоби, мати свої переконання та принципи. Зараз ідеальний час для того, щоб змінюватись та змінювати світ навколо. З урахуванням сказаного ми зібрали десять фільмів, які відкриють ваш розум, протверезять, показавши суворі життєві реалії інших людей, зроблять вдячними, змусять ставити складні питання і просто перевернуть ваш світогляд. 

Міс Репрезентація

(Miss Representation, 2011)

Цей документальний фільм досліджує дуже цікаве питання – репрезентацію жінки у засобах масової інформації. Чи помічаємо ті маленькі речі, які змінюють наші погляди на те, як ми повинні виглядати і як чинити? Часто ми втрачаємо це на увазі. А тим часом наш улюблений жіночий телевізійний персонаж, реклама, реаліті-шоу та заголовки надають наш світогляд і сприйняття себе колосальний вплив. Чи відповідальні ЗМІ за те, як ви думаєте про себе?

Темношкірі дівчатка

(Dark Girls, 2011)

Цей несамовитий документальний фільм розповідає про те, що означає бути людиною з «не таким» кольором шкіри. Перед нами сповіді реальних жінок, які страждають від того, що суспільство навішує на них ярлики, зменшує їхню цінність, зрештою просто не помічає. У «Темношкірих дівчатках» порушуються такі складні питання, як бажання будь-яким способом освітлити шкіру, забобони та упередження, з якими стикаються «dark girls» та багато інших. 

Читайте також: ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ, ЯКІ ЗМУШУЮТЬ ЗАДУМАТИСЯ

#СhicagoGirl. Соціальна мережа проти диктатора

(#ChicagoGirl: The Social Network Takes On A Dictator, 2013)

Уявіть собі, що живете у передмісті Чикаго та у вільний час організовуєте революцію. Важко? І все ж таки це реальна історія. У її центрі – 19-річна сирійська дівчина Алаас Басатнех. Завдяки соціальним мережам та інтернету вона робить все від себе залежне, щоб змінити світ, ділячись реаліями сирійського режиму та спонукаючи людей протестувати. 

Одрі та Дейзі

(Audrie & Daisy, 2016)

Дві різні молоді жінки, два різні куточки Америки, дві різні ночі, одна історія. Дівчата, будучи у стані алкогольного сп'яніння, зазнали сексуального насильства. Одного акта виявилося достатньо, щоб зруйнувати їхнє життя. Але найстрашніше — це нерозуміння та стигматизація, з якими вони зіткнулися, розповідаючи свою історію. Цей документальний фільм досліджує некоректну поведінку суспільства і розповідає про двох хоробрих дівчаток, які заслуговують на краще.

Панк-співачка

(The Punk Singer, 2013)

Рух Riot Grrrl викликав справжню хвилю, і цей документальний фільм знайомить нас із його засновницею – іконою панк-року Кетлін Ханною. Разом зі своїм музичним гуртом вона створила простір для жінок у панк-музиці за допомогою соціальних мереж, живих виступів та журналів, та ініціювала рух, у якому жінкам традиційно не було місця. Ми бачимо життя Кетлін, те, як воно бореться із хворобою Лайма, як вибудовує стосунки з чоловіком. 

Людина з камерою

(Cameraperson, 2016)

Це особиста історія документального кінематографіста Кірстен Джонсон, показана крізь її камеру та розповіді людей, які її добре знають. Рідкісний за своєю інтимністю, цей фільм як хороша книга, яку просто немає сил відкласти убік. «Людина з камерою» варто подивитися з кількох причин: по-перше, через незвичайний формат, по-друге, дивовижну жінку, яка розповідає свою власну історію через об'єктив камери, по-третє, через душевну атмосферу. 

Читайте також: ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ, ЯКІ СКЛАДНО ДИВИТИСЯ БЕЗ СЛІЗ

Аманда Нокс

(Amanda Knox, 2016)

Можливо, хтось із вас чув про вбивство Мередіт Керчер. Але цей фільм варто дивитися не лише заради заплутаної детективної лінії. Він частково нагадує відому документальну картину "Створюючи вбивцю". Фото з місця злочину, визнання свідків та розповіді співробітників правоохоронних органів – головні компоненти цих двох фільмів. Але тут ми більше сконцентровані на особи обвинуваченої – Аманді Нокс. Жінці, яка ніколи не позбавиться тіні провини, яку засоби масової інформації рвали на частини, яка отримала прізвисько «Foxy Knoxy», яка опинилася в центрі судового розгляду через свою сексуальність. 

У пастці

(Trapped, 2016)

Цей документальний фільм присвячений нормативно-правовим актам, які заважають жінкам домогтися репродуктивного правосуддя, на яке вони заслуговують. Мати права на свою репродуктивну систему, мати доступ до життєво необхідного медичного обслуговування, якого вони потребують, мати можливість зробити аборт — це складні питання змушують нас задуматися. І ще більше – після перегляду «У пастці». 

Він назвав мене Малала

(He named me Malala, 2016)

Історія Малали Юсуфзай вразила світ. Але те, що вона зробила після спроби замаху, змінило світ. Малала продовжує боротися за просвітництво жінок, розширення їх можливостей та проти тероризму. Цей документальний фільм показує нам її життя, її роботу та спадщину.

Вона гарна, коли злиться

(She's Beautiful When She's Angry, 2014)

"Вона прекрасна, коли злиться" показує глядачам історію руху за права жінок у 60-х роках. Це чудове нагадування про те, що відбувається, коли ви захищаєте те, у що ви вірите, і захоплюєтеся жінками, які виборювали те, що ми маємо сьогодні.

Статті на тему