Іноді природні чудеса можуть виглядати так, ніби намальовані найталановитішим художником або виліплені вправним скульптором. Але ні, це все матінка-природа постаралася нас здивувати і створила незбагненні уяви краєвиди. Повірте, ці місця потрібно побачити на власні очі хоча б раз у житті.
Читайте також: 7 азіатських міст, які обов’язково варто відвідати
Це дивовижне творіння природи є химерними піщаними скелями з гігантськими щілинами, через які заворожливо проникають промені світла. Свою назву каньйон отримав завдяки рудо-червоним стінам, що нагадують шкіру антилопи. Раз на кілька років, під час злив, каньйон затоплює вода, і саме вона за багато років сформувала вигини і рельєфні лінії всередині скель.
Каньйон Антилопи знаходиться в штаті Арізона і щороку приваблює тисячі туристів. Найкращий час для фотографування – середина дня, коли сонце знаходиться у зеніті. Найкращий час для відвідування – навесні чи восени, а точніше у березні чи жовтні-листопаді. Саме в цей час року сонячні промені найкраще проникають до самого дна. Щоправда, після перегляду фільму «172 години» з Джеймсом Франком я побоялася б відвідати печеру, але така неземна краса варта того, щоб бути побаченою.
Читайте також: Природні чудеса Ісландії, яких захоплює дух
Рожеве озеро нагадує колір сукні Барбі або ті жуйки з дитинства, пам’ятаєте? Найкраще красу водоймища можна споглядати з висоти пташиного польоту. Озеро мілководне, його довжина становить близько 600 м, а ширина 250 м. Залежно від сезону колір води може змінюватися від світлішого до темного і навіть коралово-бордового. Воно не є небезпечним для людей, там можна навіть плавати.
Вода в озері надзвичайно солона і на початку XX століття у ньому навіть добували сіль. У світі є кілька озер зі схожим кольором води, але на відміну від Хіллера, в них вченим вдалося встановити точну причину рожевого кольору. Висувалася ідея, що вина може бути в особливих видах бактерій чи мікроорганізмах, але яких саме вчені досі не встановили.
На території Танзанії знаходиться озеро, яке перетворює всю живність, яка померла поряд, в скам’янілості. Вперше унікальність озера помітив письменник та фотограф Нік Брандт. Рідкісне хімічне явище він описав у своїй книзі «По змученій землі». Для людей озеро теж становить небезпеку. При зіткненні з ним шкірі загрожує здуття та опіки.
Мандрівники також можуть насолодитись унікальним видовищем — тисячами малих рожевих фламінго, які пристосувалися тут гніздитися. Але все ж таки це заняття досить ризикове, адже фламінго будують гнізда на острівцях солі, які оточують смертельні води.
Читайте також: Макет раю: подорож на острів Маврикій
Понад 2500 вишневих дерев різних сортів щороку утворюють квітучі «тунелі» та затишні полянки для пікніків. Принагідно вони наповнюють рови з водою пелюсток своїх квітів, що виглядає казково романтично. Дерева змінюють вигляд у квітні та травні під час свята Ханамі. Ще можна взяти в оренду човен і побачити неймовірну красу видовище, пливучи вниз за течією. Приємний бонус — вхід у парк безкоштовний, але якщо захочете потрапити до деяких будівель (наприклад, замкової вежі), то доведеться заплатити.
Гігантські уламки кристалів виглядають не по-справжньому і на картинці може здатися, що це сцена з фільму. Але ні, це реальне явище. Печеру можна знайти за кілька годин їзди на південь від Чіуауа у віддаленій частині Північної Америки.
Це місце було відкрито лише у 2000 році і досі досліджується вченими, що не дуже просто, бо умови там досить екстремальні. Вологість у печері висока, а температури досягають 65 ° C, тому людина без спеціального захисного костюма може пробути там трохи більше 10 хвилин. Забронювавши екскурсію у верхні каверни, будьте готові до екстремальних умов.
Читайте також: Нотатки мандрівника: п’ять місць, які варто відвідати в Африці
Серцевий риф – одне з найпопулярніших туристичних місць у світі. Розташовується біля берегів Квінсленду. У цьому місці свого часу сформувався корал у химерній формі серця, а 1975 року це диво природи побачив пілот. На жаль, на острові заборонено займатися дайвінгом та плавати. Його можна споглядати лише з висоти пташиного польоту. Багато хто під час перебування в небі пропонують свою другу половинку. Ідеальне місце для романтики!
Солончак Уюні – справжнє болівійське диво, створене природою. Розташовується солоне озеро високо в горах і є висохлою сольовою пустелею. У сезон дощів неможливо визначити, де знаходиться горизонт, тому що соляні стільники покриваються тонким шаром води, яка зливається з небом. Ще одна незвичайна пам’ятка солончака – Ліс каміння. Це незвичайний пейзаж із статуй, створених не людиною, а вітром та водою. У поїздці Салар де Уюні можна ночувати в спеціальних «соляних готелях», в яких з хлориду навіть зроблені ліжка і столи.
Читайте також: ТОП-10 найдружніших міст світу
Напевно, якби не шум хвиль, то люди могли б і не дізнатися про прихований від очей пляж за кілька метрів від узбережжя острова Марієта. Це чарівне місце можна знайти лише пропливши кілька метрів тунелем. Плайя-дель-Амор виглядає настільки казково, що після появи в мережі перших фотографій не повірили, що таке місце існує в реальному житті. Вчені вважають, що острів сформувався кілька століть тому через вулканічну активність у цьому районі.
З приходом ночі пляжі деяких островів на Мальдівах спалахують неоновими вогниками, наче зоряне небо впало на берег Індійського океану. І це зовсім не чари, а цілком зрозуміле природне явище. Відбувається це внаслідок життєдіяльності мікроскопічних організмів зі складною назвою біолюмінесцентний фітопланктон.
Найчастіше світіння води спостерігається з липня по лютий, особливо під час повні. Світиться планктон через стресову ситуацію, таку як биття хвиль про берег, взаємодію з дошкою для серфінгу або ногою людини, наприклад. Плавати у такій воді не дуже комфортно, тому вночі пляжі пустельні.
Читайте також: Музична підбірка для подорожі машиною
У центрі пустелі Каракуми в Туркменії знаходяться «Брама Ада». Місцеві мешканці назвали так газовий кратер Дарвазу за безперервне горіння. Для того щоб шкідливий газ не отруював повітря, під час досліджень було вирішено випалити кратер. Газ мав вичерпатися за кілька днів, проте горіння Дарвази не припиняється й досі. Доступ до кратера вільний, а найкращий час для огляду – ранній вечір.
Океанічний басейн To-Sua (що означає “велика діра”) з’єднаний з океаном і наповнений кристально чистою водою. Вона підживлює його під час припливів і забезпечує глибину до 30 м. У басейн спускаються спеціальною крутою драбиною, яка на фото викликає величезний страх.
Найкраще відвідувати це місце під час припливів, тому що в іншому випадку можете бути розчаровані мілководдям і не зможете навіть поплавати. За коментарями побували тут, можна зрозуміти, що це місце дарує почуття умиротворення та єднання з природою. А ще басейн To-Sua відмінно підходить для зйомок різних «робінзонад» за Даніелем Дефо або пригодницьких фільмів за Жюлем Верном.
Одне з найкрасивіших та найнебезпечніших місць у всій Норвегії набуло популярності у 2009 році після публікації фото в одному з відомих туристичних журналів. Після цього бажаючих побачити неземну красу побільшало і туристи натовпами посипали в містечко Одда.
Сходження на гору досить непросте, знадобиться хороша фізична підготовка, адже підйом триває близько 5-ї години в один бік. Також не забудьте взяти з собою трекінгове взуття, тому що в сандалях та кедах підійматися незручно та небезпечно. На вершину варто піднятися не тільки заради неймовірної краси фотографій, але насамперед задля відчуття масштабності та безмежності природи.
Читайте також: Фоторепортаж: найромантичніші місця на планеті для подорожі з коханим
Людині багато підвладно, але з природою йому поки що змагатися складно. Яскраве підтвердження цього — занедбане рибальське село на східному узбережжі Китаю. Це місце не стало комфортним для проживання людей, але швидко перетворилося на затишне житло для місцевої флори та фауни. Дивує ще й той факт, що люди залишили це місце лише на початку 90-х років, а будинки, що порожні, вже повністю вкрилися зеленню. Таким чином покинутий населений пункт перетворився з руїни на місцеву пам’ятку.
Незвичайні освіти сформувалися внаслідок впливу хвиль протягом 6200 років. Але насправді печери складаються не з мармуру, а вапняку. Є відомості, що віддалені від очей людини печери все ж таки складаються з натурального мармуру, але до цих місць ще ніхто не дістався. Неземні ландшафти притягують величезну кількість туристів, для яких організовуються екскурсії катерами або каяками. Усередині печер усі бажаючі можуть помилуватися грою фарб, зазирнути в одне з вікон природи, що відкривають вид на потайну красу.
Колись на місці печер господарював океан і за багато століть створив тут таємничі хитросплетіння ходів. Коли вода відступила, у підземних гротах почали формуватися умови для проживання грибних комариків-світлячків. Саме вони і створюють у печері неймовірне зелено-блакитне світіння, що нагадує зоряне небо.
Деякі вчені припускають, що світлячки у печерах Вайтомо світяться з голоду. І що більше вони хочуть їсти, то яскравіше палають. Однак є й інша версія: світлячки харчуються спорами грибів і зовсім не потребують жодного приманювання. А світіння – це просто своєрідна прикраса печер.
Читайте також: 4 несподіваних поради, які допоможуть вам зібратися у будь-яку поїздку
Якщо під кінець статті ви думаєте, що здивувати вже не можна нічим, то як вам озеро із замерзлими бульбашками метану та лякаючою чорнотою дна? Є в Канаді таке диво. Велика штучна водойма створена для збору весняних вод з подальшим їх використанням в гідроенергетиці.
Туристів приваблює малюнок, що виникає на поверхні водойми. Щозиму вода в озері застигає фантастичним чином – з масою бульбашок газу всередині. Але в цьому немає ніякої магії та чудес: на поверхні води з’являється лід, а знизу піднімаються бульбашки метану. Дорогою вони застигають і виходить такий незвичайний візерунок у льоду.
Джерело фото: flickr.com, japanhoppers.com, unsplash.com, visitmaldives.com, gettyimages.com, visitnorway.com, canadiangeographic.ca