UA
  RU

  10 звичок, яких варто позбутися до 30

  Редагувати переклад
  Настав час винести уроки.
  
  
  
  

  Говорити так, коли хочете сказати ні

  Здається, що список справ зростає в геометричній прогресії — від цього і втома, і стрес, і незадоволеність життям. Ви не можете відмовити начальнику та берете ще один проект? Погоджуєтеся посидіти з дитиною подруги, хоч у вас зовсім немає на це часу? Перестаньте задовольняти потреби інших за рахунок власних. Не забувайте кажіть собі, що ви просто людина, а не супергерой.

  Приймати рішення на основі чужої думки

  Подібно до того, як ви ігноруєте свої власні бажання, щоб догодити іншим, ви і рішення приймаєте з розрахунком схвалення сторонніми. Цілком нормально, що ви шукаєте визнання у близьких, але ключові рішення потрібно приймати самостійно. Зрештою, ви самі несете відповідальність за своє життя.

  Бути залежною від телефону

  Сучасне суспільство не уявляє свого життя без гаджетів. Коли ви не можете вплинути на нескінченну низку повідомлень у чаті або потік листів на пошті, ви можете перестати дивитися в телефон через кожні п'ять хвилин. Повірте, якщо ви не прочитаєте повідомлення від колеги, ваш світ не впаде. 

  Жити минулим

  Ніщо не приводить вас у пригнічений стан сильніше, ніж постійне почуття провини, яке виростає з помилок минулого. Єдиний спосіб жити сьогоднішнім днем ​​— це змиритися з тим, що вже минулося. Перш ніж ви знову почнете критикувати себе, подумайте про те, що події, які привели до цього моменту у вашому житті, сталися з якоїсь причини. Винесіть урок із ситуації та відпустіть її зі спокійним серцем. 

  Здійснювати імпульсні покупки

  Можливо, ви ніколи не були експертом у галузі фінансів та економії, але настає момент, коли потрібно міняти своє ставлення до грошей. Ми не закликаємо вас відмовлятися від незапланованої покупки приємних дрібниць, на кшталт помади або чашки, але до глобальних придбань варто підходити з розумом. Є різниця між бажанням та злиднями.

  Читайте також: 30 речей, які потрібно зробити до 30 років

  Неправильно харчуватися та пити мало води

  Харчові звички - це одна із найскладніших тем. Якщо ви все життя пропускали сніданок через постійний поспіх, то вам буде непросто змінити це. Але не можна приносити здоров'я у жертву. Перегляньте свій графік та визначте, чому вам не вдається поснідати або випити достатню кількість води. Можливо вам слід вставати на п'ятнадцять хвилин раніше, готувати з вечора або купувати їжу, яку не потрібно довго готувати. 

  Порівнювати себе з іншими

  Якщо раніше стежити за успіхами чи невдачами своїх однокласників чи подруг дитинства було не так просто, то завдяки соціальним мережам ви можете знайти будь-яку людину з минулого та дізнатися про неї все, що тільки можливо. І тут ви починаєте заздрити чужим удачам: у однієї чоловік і дитина, у другої нова машина, у третьої хороша робота. Не озирайтеся на життя інших - так ви перестаєте концентрувати на своєму. 

  Відчувати вину за нереалізованість

  Єдина людина, яка відповідає за ваше життя — це ви. Можна скільки завгодно перекидати провину на чужі плечі, але правда в тому, що якщо хтось і винен, то ви самі. Але ми говоримо щось не для того, щоб ви відчули себе ще гірше. Кожен із нас уявляв себе у певному житті, але життя непередбачуване, тому немає сенсу засмучуватися, якщо вам майже тридцять, а ви живете з батьками, у вас немає особистого життя або ви не відкрили справу своєї мрії. Просто рухайтеся за своїм планом – рано чи пізно ви отримаєте нагороду за свою завзятість.  

  Мати «токсичних» людей в оточенні

  У житті кожної людини є люди, після спілкування із якими залишається неприємний осад. Неважливо, що не так у цій людині: він любить розпускати плітки, він постійно ниє і скаржиться, він любить вас принизити при всіх або він із заздрістю розповідає про ваших спільних знайомих. З якихось причин ви продовжуєте зустрічатися з цією людиною, тому що відчуваєте певний обов'язок. Пам'ятайте: у вашому житті мають бути люди, які приносять щастя, а не біль голови. 

  Забувати про сім'ю

  Іноді ми надто пізно розуміємо, що не цінували найближчих людей – сім'ю. Ми ігноруємо дзвінки, уникаємо зустрічей, забуваємо про свої обіцянки приїхати. Якими б не були ваші стосунки з родичами, потрібно докласти трохи зусиль, щоб утихомирити свою гординю і зателефонувати мамі, відправити повідомлення братові або сходити з татом на футбол. Маленьких жестів достатньо, щоб усі були задоволені та щасливі.  

  Джерело фото: giphy.com

  Статті на тему