UA
RU

10 Telegram-каналів про книги та літературу

Редагувати переклад
Ділимося своїми улюбленцями від щирого серця. 

10 Telegram-каналів про книги та літературу-Фото 1

Щодня в месенджері Telegram з'являється безліч каналів: про красу, моду, зачіски, стосунки, музику, кіно і просто про життя. Серед цієї різноманітності ми хочемо виділити окрему нішу – канали про книги. Якщо ви можете назвати себе справжнім «книжковим черв'яком» або хочете поринути у цей цікавий, але ще незвіданий світ, то ласкаво просимо. 

Читайте також: 7 Telegram-каналів із саморозвитку

 

Монологи книготоргівлі

Якщо ви думаєте, що продавець книг цілими днями читає, прокрастинує і час від часу обслуговує покупців, то ви дуже помиляєтесь. Хочете дізнатися, як по-справжньому живе "книготорговка" - цей канал для вас. Тут вам і смішні (і часто безглузді) розмови з покупцями, і залаштунки роботи книгарні, і неповторний стиль викладу автора каналу

Перший гість після відпустки бадьорить: Скільки?! Сімсооот? Я купувала за триста. Вісім років тому. Ні, не цю книгу, але теж ... з паперу ».

 

Книжковий лис

Леся регулярно розповідає про прочитане, комікси, різні напрямки в літературі, ділиться тематичними списками книг (про котів, наприклад) і заражає на читання. Ну і назва оригінальна, що не мало важливо. 

Читайте також: 5 українських Telegram-каналів, на які варто підписатися у 2018

 

Greenlampbooks

Євгенія Лісіцина пише чесні, дотепні та оригінальні відгуки. Ще вона веде непостійну рубрику #сортирнийгеній, в якій, як можна здогадатися, розповідає про авторів, яких найкраще читати під час сортирних посиденьок.

Найскладніші книги, які треба видавати і аналізувати за абзацом, повільно та методично, краще читати на точці. Деякі люди дурні дурнями, а в туалеті раптово одержують приріст в IQ. Про це ще писали у бітломанській книзі «Уламки неба». 

10 Telegram-каналів про книги та літературу-Фото 2

Товщі Твіттера

Перекладачка романів Донни Тартт Анастасія Завозова регулярно знайомить читачів із новинками зі світу літератури, розповідає про книговидавничу справу, про те, як працюють перекладачі та багато іншого. Але нам здається, що через один факт, що Анастасія є перекладачем нашої улюбленої Донни Тартт (впевнені, не тільки нашої), варто підписатися на її канал. 

Читайте також: Не таємна «Таємна історія» Донни Тартт

 

Жінка пише

Маша Бурова, Автор Forbes Woman, вирішила відновити справедливість і розповідає про книги, написані жінками та про жінок, а те, що ми всі про письменників чоловічої статі говоримо. 

 

BOO(n)K(er)

Контент-редактор сайту LiveLibе точно розуміється на книгах. Марина Флерова подорожує світом літератури та пише в основному про сучасну художню прозу. Натхненний книголюб із чудовим почуттям гумору – саме так може звучати девіз її блогу. 

Знаєте, після Чехова мені вже нічого не страшно. Тільки від нього мені стає так нудно, що хоч у петлю лізь, але перед цим добре б когось убити. Після Антона Павловича сучасна література мало що може злякати.

10 Telegram-каналів про книги та літературу-Фото 3

Неопубліковано

Довгі тексти приваблюють не багатьох, але якщо ви серед них, то цей блог вам точно сподобається. Автор пише про все: книги, серіали, фільми і ділиться своїми роздумами на різні теми. 

 

Книготаблетки

Рецензії на книги авторка каналу Наташа публікує у себе в Інстаграмі, а от у Телеграма все простіше. У її блозі ви знайдете безліч книжкових добірок (створених, у тому числі, разом із передплатниками), поради про те, як почати читати і де брати на цей час і сили, а також багато фото та цитат. 

 

Букер

Михайло Сапітон - "журналіст, жартівник і захоплений читач", як він сам себе називає. На його каналі ви знайдете рецензії на цікаві книги, роздуми про літературу, поради про читання, рекомендації інших книжкових (і не лише) блогів та багато корисних посилань. 

Світ надто щільно оточив нас подіями та викликами. Людина не має й хвилини перепочинку. Тут реклама, там політика, далі економіка, за культурою. А описи книг — такі самі портерні замальовки, які ігнорують епічне полотно.

10 Telegram-каналів про книги та літературу-Фото 4

Прочитала та написала

Опис каналу скаже саме за себе: Внучка бібліотекаря. Читаю гарні книжки, щоб розповісти вам про них, і погані, щоби вам не довелося». Тут ви знайдете безліч рецензій, цікаву інформацію про письменників (Оруелл, Тургенєв, Чехов, Буковський) і трохи про серіали. Не може не тішити, що до читачів свого каналу дівчина звертається «пиріжки, крихти або крихти». Ну, милота ж!

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему