UA
RU

15 травня — Всесвітній день пам'яті людей, які померли від СНІДу

Редагувати переклад
За годину війни в Україні вже понад 90 000 пацієнтів із ВІЛ вдалося забезпечити ліками на шість місяців уперед. Над забезпеченням українських безперебійною антиретровірусною терапією (АРТ) всі 80 днів війни працювала і працює команда найбільшої пацієнтської організації України БО “100% Життя”. Загалом лікарськими засобами будуть забезпечені всі 129 194 пацієнтів із ВІЛ, які потребують щоденного лікування. 

СПІД

Річний запас ліків в Україні закуповується за підтримки програми PEPFAR (Надзвичайна ініціатива Президента США щодо надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД). Ліки для пацієнтів, які перебувають на закладах пенітенціарної системи, — за підтримки Глобального Фонду.

За умови прийому АРТ люди з ВІЛ можуть жити, але дуже важливо не припиняти її прийом ані на день.

БО “100% Життя” з перших днів російської агресії також закуповує та доставляє інші ліки на замовлення ДП Медичні закупівлі, залучаючи нові донорські кошти на допомогу українським пацієнтам кампанію.

15 травня, у Всесвітній день пам'яті людей, які померли від СНІДу, організація вшановує померлих та нагадує, що варто боротися за всіх живих та робити все, щоб не втрачати людей.

За понад двадцять років боротьби з епідемією ВІЛ, Україна зробила значні кроки для захисту та підтримки ВІЛ-позитивних пацієнтів: доступні ліки та послуги дозволяють людям з ВІЛ прожити повноцінне життя на 100%.

Зараз, навіть у складних умовах війни, є можливість протестуватись на ВІЛ, дізнатися свій статус та продовжувати жити, одержуючи безперебійне лікування антиретровірусною терапією.

Сережки “100% Життя” працюють у всіх регіонах України, де це можливе, і надають супровід пацієнтам з ВІЛ та представникам уразливих до ВІЛ груп. 

"Людина зі смертельним захворюванням під час війни може померти, як від бомбардування, так і від захворювання через відсутність ліків. Говорячи мовою воєнної години, сьогодні пляшка ліків — це як броніжелет. 

Вчасно завезені ліки, надані соціальні послуги — сьогодні всі ці героїчні зусилля надзвичайних людей. Я вдячний нашим партнерам, які безпрецедентно підтримують українських пацієнтів. Я пишусь командою найбільшої пацієнтської спільноти в країні, яка вже більше двох місяців працює на 200% аби життя перемагало”, - Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя”. 

Щоб підтримати бойовий дух Збройних сил України, пацієнтського ком'юніти, українських та міжнародних донорів, які допомагають нашій країні у боротьбі з врагом, працівники БО “100% Життя” та його партнери заспівали пісню «Ой, у лузі червона калина», яка стала одним із символів війни з Росією. 

Зокрема, для відео пісню виконали Дмитро Шерембей, директор Офісу здоров'я USAID в Україні Бен Зіннер, координатор програми PEPFAR (US Embassy Kyiv) Аарон Бенкс, директор Фонду Олені Пінчук Ольга Руднєва, доктор, директор CDC Ukraine Езра Дж. Барзілай та інші. 

Разом з активістами заспівав співак Дмитро Шуров, який зараз також займається волонтерською допомогою та поділяє цінності організації.

 

Щоб долучитися до забезпечення українців та українок ліками, медичними засобами та обладнанням, гуманітарною допомогою, а також паливом, бронежилетами та шоломами для бригад швидкої допомоги та волонтерівперейдіть за лінком.

За більш детальною інформацією звертайтесь

Наталя Красненкова, krasnenkova@prhouse.com.ua, 067 465 54 26 (WhatsApp, Telegram)

Юлія Чечоткіна, y.chechotkina@network.org.ua, (066) 95 95 567 (WhatsApp, Telegram)

  • Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб.  
  • Кожна третя ВІЛ-позитивна людина досі або не знає свій ВІЛ-статус, або залишається поза медичним наглядом і, відповідно, не отримує лікування (АРВ-терапію).
  • За оціночними даними UNAIDS, в Україні проживає 260 тисяч людей із ВІЛ, з них 152 тисячі отримують АРВ-терапію.
  • Основним шляхом передачі ВІЛ залишається статевим - 71% гетеросексуальний контакт; 3% гомосексуальний. 
  • Вчасне діагностування ВІЛ-статусу та початок лікування — гарантує довгу повноцінну життя. 
  • Тестування на ВІЛ в Україні безкоштовне. Швидкий тест на ВІЛ можна пройти у свого сімейного лікаря або у найближчому до вас пункті тестування.
  • 0 800 500 451 — Гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД. Працює цілодобово, включаючи вихідні та святкові дні.

Читайте також:ТЕМА ТРАВНЕВОГО НОМЕРУ. ЯК ДОПОМОГТИ ЖІНКАМ, ЯКІ ПЕРЕЖИЛИ СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЛЯ.

Статті на тему