Edit page title 17-й фестиваль «Вечори французького кіно» оголосивши програму
Edit meta description 17-й фестиваль «Вечори французького кіно» оголосив програму - Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

17-й фестиваль «Вечори французького кіно» оголосивши програму

Редагувати переклад
3 лютого розпочнеться щорічний фестиваль «Вечори французького кіно». Подія повернеться до офлайн-формату та проходитиме у кінотеатрах великих українських міст протягом лютого.

17-й фестиваль «Вечори французького кіно» оголосив програму-Фото 1

Вечори французького кіно– це фестиваль, який щорічно відкриває глядачам нові роботи французького кінематографу. У 2022 році він буде відбуватися всімнадцяте. На відміну від попереднього року покази проходитимуть виключно у кінотеатрах.

Фестиваль організовано Французьким інститутом в Україніта реалізовано компанією « Артхаус Трафік». Ексклюзивний партнер кіно та інновацій – UKRSIBBANK BNP Paribas Group. За підтримки медіапартнера France24.

Відкриє фестиваль драматична стрічка «Висока мода» режисерки Сільві Оайон з Наталі Бай і Ліною Кудрі у головних ролях. Події фільму розгортаються навколо молодої кравчині, яка відкриває для себе світ високої моди завдяки несподіваному знайомству з працівницею швейної майстерні будинку Dior. Кінопоказ буде відбуватися у межах програми Ukrainian Fashion Week , яка стартує 3 лютого

До програми ввійшов мелодраматичний трилерКоханці» режиссер Ніколь Ґарсії, учасник основної конкурсної програми Венеційського кінофестивалю 2020 року. Стрічка розповідає про випадкову зустріч двох влюблених, які не бачилися три роки. Їхні стосунки припинилися після зникнення хлопця, який зневолі став злочинцем. У фільмі знялися французькі зірки Стейсі Мартін (Німфоманка), П'єр Ніне (Чорна скринька), Бенуа Мажимель (Піаністка).

Також у добірці – драма «Маленька мати» – робота французької режисерки, сценаристки та фем-активістки Селін Сьяммі. Як і попередня її стрічка «Портрет дівчини біля вогні», нова картина – це влучна репрезентація female gaze у сучасному кінематографі. Світова прем'єра фільму відбулася у 2021 році у межах основного конкурсу Берліналі (Німеччина), а на Міжнародному кінофестивалі у Сан-Себастьяні (Іспанія) робота здобула Приз глядацьких симпатій. Журнал The New York Times назвав акторську роботу юних виконавиць головних ролей однією з найкращих цього року поруч із Крістен Стюарт та Бенедиктом Камбербетчем.

Найкраща європейська комедія 2020 року, фільм «Тріумф» Еммануеля Курколя розповідає про новоспеченого режисера, який живе мрією про тріумфальну прем'єру в Парижі. Тим часом його труп – це учасники тюремного театрального гуртка, які тільки того й чекають, що дозволу на виїзд за межі в'язниці.

«Лети зі мною» – драматична комедія Крістофа Барратье про мажора і завсідника вечірок Томаса та 12-річного Маркуса з вродженим розладом. Коли доля зіштовхує цих двох, їх життя змінюються карколомно та назавжди.

17-й фестиваль «Вечори французького кіно» стартує 3 лютого у київському кінотеатрі «Жовтень», харківському кінотеатрі «Multiplex» у ТРЦ Nikolsky та львівському кінотеатрі «Планета кіно» у ТРЦ Forum Lviv. Протягом лютого подія також відбудеться в Одесі, Дніпрі, Запоріжжі та Рівному.

Статті на тему