UA
RU

5 мільйонерів, які відмовилися від своїх статків

Редагувати переклад

Заробивши величезні гроші, ці люди вирішили відмовитися практично від усього заради благих цілей. Можливо, ставши мільйонером, ти зовсім інакше починаєш дивитися на життя та розставляти пріоритети.

Карл Рабедер

Карл Робедер

Австралійський бізнесмен вважав, що гроші загнали його у пастку і він змушений витрачатися на розкіш не тому, що хоче цього, а щоб відповідати статусу багатія. Карл організував продаж 22 лотерейних квитків по 000 євро, розігруючи свій альпійський особняк. В результаті будинок вартістю кілька мільйонів дістався зовсім сторонній людині, обійшовшись тому в ціну цього квитка.

Усі гроші, отримані в лотереї, Рабедер переказав на рахунок заснованого ним фонду MyMicroCredit, мета якого — допомога мешканцям країн третього світу. На той же рахунок було переведено гроші з продажу колекції планерів, автомобілів, інших будинків та власного бізнесу.

Скільки залишив собі Карл, невідомо, натомість відомо, що з того часу, з 2010 року, він витрачає на себе не більше тисячі євро. І дуже щасливий, незважаючи на те, що від нього пішла дружина. Сьогодні Карл зайнятий справами фонду та проведенням тренінгів «Скільки треба грошей, щоб бути щасливим».

Читайте також: РОБОТА МРІЇ: ЯК Скласти ІДЕАЛЬНЕ РЕЗЮМЕ

БХАНВАРЛАЛ ДОШІ

Бханварлал Доші, делійський мільярдер та засновник компанії DR International, відомий також як «пластиковий король» Індії, відмовився від свого статку і став ченцем. Приєднавшись до ордена джайністів, щасливий підприємець відмовився від більшої частини свого статку (а це $600 млн) та радостей цивілізації. У монастирі Бханварлал чоловік встає о четвертій ранку, медитує, ходить босоніж і їсть просту їжу.

В Індії налічується всього близько шести мільйонів джайністів, які, тим не менш, мають великий вплив у країні з населенням понад 1,27 мільярда людей.

мільярд фуллер

МІЛАРД ФУЛЕР

Міллард Фуллер розбагатів ще до 30 років. Проте багатство коштувало йому: після того, як бізнесмен став мільйонером, його залишила дружина. Фуллер переконав її повернутися, і разом подружжя вирішило залишити успішний бізнес. Вони продали все майно і в 1965 перебралися на ферму Койнонія в штаті Джорджія. Через три роки Міллард і Лінда Фуллер зайнялися будівництвом простих і доступних будинків для бідняків, які також могли брати участь у зведенні свого майбутнього житла.

Бажаючи розширити межі своєї допомоги, Фуллери вирушили до Заїру, а повернувшись звідти 1976 року, заснували некомерційну організацію Habitat for Humanity. У 1984 році в благодійній акції фонду взяв участь колишній президент США Джиммі Картер, колишній великий шанувальник Фуллера, після чого інтерес до Habitat for Humanity зріс ще більше.

У 2014 році Forbes помістив фонд, чий засновник помер у лютому 2009 року, на 16-те місце у списку 50 найбільших благодійних організацій Америки. У Habitat for Humanity є офіси по всьому світу і понад 300 000 збудованих будинків у різних куточках планети. 

Читайте також: НАДЗВИЧЕНІ НА УСПІХ: ПРАВИЛА ЧАЙНИХ ЛЮДЕЙ

ДЖОН ПЕДЛІ

У житті британського мільйонера Джона Педлі, колишнього власника телекомунікаційних компаній Empowered Communications та Eme Tech, було всяке. Він сидів у в'язниці, був алкоголіком і навіть провів шість тижнів у комі після автомобільної аварії, в яку потрапив, заснувши п'яним за кермом. Після важкого відновлення Педлі вирішив змінити своє життя.

Він звернувся до релігії та зайнявся благодійністю. Бізнесмен виставив на продаж свій телекомунікаційний бізнес, а також старовинний будинок в Ессексі за мільйон фунтів. Виручені гроші Педлі вклав у фонд Uganda Vision. Організація відправляє до Уганди та інших африканських країн важких британських підлітків, щоб ті допомагали місцевим дітям-сиротам, чиї батьки померли через хвороби чи бідність. Сам Педлі теж вирушив до Уганди, де став волонтером.

Читайте також: КУДИ ЙДУТЬ ЗАСОБИ: ЯК ЕКОНОМІТИ ГРОШІ?

ЧАРЛЬЗ ФІНІ

Бізнесмен, який вигадав систему Duty Free, п'ять років тому оголосив, що збирається віддати 8 мільярдів доларів свого статку на благодійність. У грудні 2016 року американський мільярдер позбавився своїх останніх мільйонів. Після всіх цих добровільних виплат на рахунку Фіні залишилося два мільйони, і він отримав звання найбільшого філантропа Сполучених Штатів.

Коли більшість магнатів роблять все можливе, щоб збагатитися ще більше, Фіні посилено працює над своїм власним розоренням. Він вважає, що не варто чекати смерті, щоби віддати свої капітали. Білл Гейтс якось сказав, що Фіні - найбільший зразок для наслідування в тому, як слід робити добро ще за життя.

Статті по темі:

ЯК СПІЛКУВАТИСЯ В МЕРЕЖІ: ПРАВИЛА ОНЛАЙН-ЕТИКЕТУ

5 РЕЧІВ, ЯКІ ЗМУШУТЬ ВАС ВИГЛЯДІТИ І ВІДЧУВАТИ СЕБЕ ПРИВАЖНИХ

Згадати все: як боротися із забудькуватістю?

Статті на тему