UA
RU

5 причин від Даші Малахової, чому варто переглянути відеопрем'єру проекту “Театр 360 градусів”

Редагувати переклад
В Україні стартували покази відеоверсії вистави «Кам'яний володар» із використанням 3D-копій акторів та декорацій. Постановку зняли у рамках інноваційного арт-проекту «Театр 360 градусів».
Даша Малахова

Фото: Сергій Кустов

Протягом 10 днів до 26 листопада включно організатори проводять безкоштовні онлайн-покази, потрапити на які можна просто зареєструвавшись на сайті: https://theatre360.com.ua/. Трейлер театральної постановки «Кам'яний володар» Театру на Подолі по драмі Лесі Українки:

Читайте також: ДАША МАЛАХОВА НАЗВАЛА «САМІ СМАЧНІ» ФІЛЬМИ

А якщо ви ще не вирішили, чи варто зареєструватися та запланувати онлайн-перегляд, ось вам 5 причин, чому це потрібно зробити вже зараз, від Даші Малахової – продюсерки діджитал-проекту, актриси Театру на Подолі.

Причина №1

Сьогодні в Україні є дуже багато талановитих та яскравих молодих режисерів та акторів, про яких ми, на жаль, мало знаємо. Можемо почути про них хіба що з якихось серіалів чи фестивальних фільмів. А ось про театр українці майже нічого не знають. Театральна індустрія зараз у тяжкому стані, і його варто підтримати!

Причина №2

Усі говорять про кіно, як про індустрію, а театр на його тлі — негарна, нещасна сестра. Але насправді саме в театрі зараз працюють передові режисери та актори, молоді та літні, які вже давно вийшли з формату “оксамитового театру”. У Києві та по всій Україні ставлять дуже багато сучасних постановок і їх варто побачити. Наш проект допомагає в цьому, адже робить все можливе, щоб справді добрі спектаклі змогли подивитися у будь-якому куточку нашої країни.

Причина №3

Якщо хтось ще не почав ходити в театр, то зараз саме час це зробити. Обмеження будь-яких свобод акцентують нашу увагу на тому, чого ми раніше не робили, а варто було б. Раніше люди не ходили до театру. А тепер, коли це стало складно зробити, до театру захотілося піти. Це є абсолютно нормальна практика. І карантин можна використати якраз для того, щоб стати театралом та “розібратися” в українському театрі.

Причина №4

Театр завжди здається незрозумілим, а люди, які ходять до нього, начебто особливі, знають якісь театральні секрети. Але це зовсім не так! І про те, як працює театр як підприємство, чим займаються костюмер, актори, як режисер ставить спектаклі, які ідеї спадають йому на думку — про це все ми розповідаємо в наших документальних фільмах на YouTube-каналі проекту. Звичайно, що все незрозуміле відштовхує, а все зрозуміле притягує. І тому ми постаралися зробити театр максимально зрозумілим та доступним.

Причина №5

Багато хто думає, щоб ходити в театр, ти маєш обов'язково знати, хто автор п'єси, режисер вистави, які прийоми використовуються на сцені. Це зовсім не так! Щоб бути театралом, досить просто ходити та дивитися. Це візуальне мистецтво! Це так само, як і похід у галерею: кожна картина може викликати в тебе емоції. При цьому ти цілком можеш не знати, хто автор, яке в нього було життя, коли він писав… Якщо тобі це цікаво, це класно! Але справді мистецтво не про це. Мистецтво це про те, щоб викликати емоції, про те, щоб критично мислити. І зараз, у цей найскладніший час, людям не вистачає такого підживлення. Їм треба перейти, на якийсь час перестати думати, коли піти в супермаркет, щоб там було менше людей, і як оббризкати кнопки ліфта санітайзером. Хочеться думати про якісь великі історії, зворушливі моменти, про філософію та буття. Тому, мені здається, це найкращий час, щоб почати дивитися театр.

Читайте також: MC@WORK: ІГОР ПОГОДИН, ОСНОВНИК АКАДЕМІЇ ПРАКТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ

Статті на тему