UA
RU

5 ознак, що дружбу настав час закінчувати

Редагувати переклад
Справжні друзі – велика цінність та рідкість. А якщо ваш друг зовсім не друг, а токсична людина?

5 ознак, що дружбу настав час закінчувати фото 1

Дружба не завжди приносить задоволення, радість та сміх. Буває, що ви з людиною перестаєте розуміти одне одного, починаються постійні сварки та розбіжності. Як з'ясувати, що суспільство близької людини починає бути руйнівним? Ми виділили 6 типів друзів, які не заслуговують так називатися. Переконайтеся, що ваша дружба не токсична і до неї можна застосувати слово «справжня», або виключіть це людину зі свого життя. 

Читайте також: Дружба на роботі: як правильно встановити межі

 

Друг не радіє за вас

Є чудове прислів'я, яке свідчить, що дружба пізнається у біді. Але я завжди говорю, що друг пізнається в радості. Адже набагато простіше підтримати людину, яка сумує, плаче і загалом засмучена життям і своїм існуванням. Якщо ви починаєте помічати, що друг замість щирої радості відчуває заздрість, це серйозний привід задуматися. Оточуйте себе людьми, які можуть утихомирювати заздрість і радіти вашим успіхам, як своїм. 

 Друг руйнує ваші плани

Думаю, кожен з нас хоч один раз був у такій ситуації, коли ви домовилися піти в кіно, вже виходьте з дому парадні-ошатні і тут дзвонить друг, який різко передумав і вирішив залишитися вдома або вигадує якусь іншу безглузду причину. Заради справедливості варто сказати, що справді бувають ситуації, коли в останній момент плани змінюються, бо кішка народжує чи дзвонить начальник із важливим завданням забрати його костюм із хімчистки. Але якщо ваш друг підозріло часто зайнятий «важливими» справами і скасовує домовленості в останній момент, то, можливо, ваша дружба для нього не така вже й важлива?

Читайте також: 10 ідей для проведення часу з друзями

Друг завжди «на негативі»

У нашому житті і так багато горя та приводів для розладу, а тут ще ввечері у барі друг поливає вас негативом із відра. Та й у всі інші часи доби він не особливо веселий і життєрадісний. Так, бувають періоди в житті, коли все погано і хочеться вити на місяць цілодобово, але не потрібно виливати свій негатив на близьких людей. Адже зустрічі з товаришами потрібні, щоб навпаки розслабитися і поговорити про хороше. Якщо ваш друг вважає, що життя — це спіраль із хаосу, то зовсім не обов'язково й вам це відчувати.

Ви конкуруєте один з одним

Здорова конкуренція — хороший стимул, щоб бути кращим і досягати поставленої мети. Але це не має бути основою ваших дружніх стосунків. На жаль, це навіть дружбою не можна назвати. Вам пощастило знайти роботу мрії? О,товариш теж активно почав шукати роботу і вже стажується. Купили дорогі туфлі, на які давно збирали гроші? Здорово, у подруги вже таких дві пари. Життя занадто коротке, тому оточуйте себе людьми, які хочуть вам кращого, а не які хочуть бути кращими за вас.  

Читайте також: Як завести друзів, якщо вам за 30

Вас постійно ревнують

Позиція «або я або він» не може влаштовувати нікого і це виглядає щонайменше безглуздо. Виняток становить лише випадок, якщо ви перебуваєте зі старшою групою дитсадка. Але якщо цей етап життя вже далеко-далеко в минулому, то такі вимоги виглядають безглуздо і якщо друг не розуміє, що у вас багато знайомих, то краще припиніть таке спілкування, а то мало що може прийти такій людині в голову. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему