UA
RU

5 простих порад для small talk

Редагувати переклад
Розмови з незнайомими і малознайомими людьми можуть загнати в глухий кут навіть дуже товариську людину.



Отже, які навички потрібно опанувати, щоб не відчувати дискомфорту в кімнаті, наповненій незнайомими людьми? Ось наші п'ять основних заповідей. 

Не перебивайте

Зазвичай ви мовчазні, але через напружену атмосферу з вами відбувається несподівана трансформація, і ви починаєте балакати без упину? Це ознака того, що ви нервуєте. У цей момент дуже важливо взяти себе в руки та прикусити язик. У прямому значенні слова. Журналіст Підприємець Ендрю Томас поділився секретом, як йому вдається шанобливо ставитися до співрозмовників і не перебивати: «Якщо ви відчуваєте, що занадто активні, акуратно прикусіть мову на три секунди – цього часу буде достатньо для того, щоб той закінчив свою думку». 

Не ставте стандартні питання

Цілком природно, що при першому знайомстві з людиною ви почнете ставити йому банальні питання. Якщо перед вами колега, спробуйте запитати його не про те, скільки років він працює в цій фірмі, а про те, де випити хорошу каву в обідню перерву. Такий трюк переведе бесіду в іншу площину, не пов'язану з робочими моментами. Співрозмовнику буде приємно, що ви цікавитеся його думкою, тому він охоче розмовлятиме з вами.

Читайте також: З ЧОГО ПОЧАТИ БЕСІДУ, ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ЗАВЕСТИ НОВОГО ДРУГА

Не задовольняйтесь короткими відповідями

Коли ви ставите уточнюючі питання, то цим демонструєте свою зацікавленість у розмові саме з цією людиною. Психолог Дейл Карнегі у своїй книзі Як завоювати друзів та впливати на людей каже: «Немає нічого приємнішого, ніж пильну увагу». Тому намагайтеся ставити питання таким чином, щоб на них потрібно було відповісти розгорнуто, а не просто «так» чи «ні». 

Не давайте порад

Іноді вам дуже хочеться справити на когось приємне враження, і ви починаєте розсипатися в порадах і «геніальних ідеях». Але це досить ризикований шлях. Якщо співрозмовник не просив у вас поради, а просто поділився ідеєю, вам просто потрібно похвалити його починання та відзначити, що ця тема вам близька (якщо це справді так). 

Не чекайте ініціативи з боку

Кількість інтровертів у світі зростає у геометричній прогресії. Цілком ймовірно, що ваш співрозмовник відчуває таку ж незручність, як і ви. Намагайтеся підбадьорити його і направити розмову в правильне русло. Людина буде вдячна вам за те, що ви врятували її з незручної соціальної ситуації, тому радо підтримає розмову, яку ви ініціювали. 

Статті на тему