UA
RU

5 питань, які допоможуть правильно розставити пріоритети у списку справ

Редагувати переклад
5 питань, які допоможуть правильно розставити пріоритети у списку справ.

@cgdlondon

Робити список із важливих справ на день – це одне, а ось вміти правильно розставляти пріоритети – це досконале інше. Якщо ви не можете зрозуміти, за яку з 1875 справ взятися першим, то задайте собі п'ять простих питань. 

Читайте також: Як керувати своїм часом і жити без стресу: 5 дієвих порад

 

Питання № 1: Що необхідно зробити саме сьогодні?

Стрес від невиконаних завдань здатний викликати навіть головний біль, але не варто передчасно панікувати. Заспокойтеся, візьміть чашку ароматного чаю з ромашки і напишіть докладний список справ, які найважливіші саме в цей день/годину/хвилину. 

Питання № 2: Який із справ найважливіше?

Список справ у нас вже є, а ось тепер потрібно згадати, які дедлайни горять і що найважливіше цієї хвилини. Якщо презентація для начальства ще не готова, а показувати її потрібно вже завтра або, жах, через кілька годин, то терміново візьміться за виконання цього завдання. Навчіться не відкладати важливі справи та виконуйте їх насамперед. Розуміємо, що це щось із розряду «Міфів та легенд Стародавньої Греції», але постарайтеся все-таки навчитися цьому ремеслу.  

Питання № 3: Чи можна комусь делегувати одне з нагальних завдань?

Коли важливе відфільтроване і ви вже визначили, що потрібно зробити першим, все одно залишиться купа невідкладних завдань. Вони хоч і не потребують миттєвого виконання, але все ж таки відкидати в довгий ящик їх не можна. Що робити? Спробуйте делегувати їх своїм підлеглим. Наприклад, попросіть надіслати важливі листи або зробити нагальні дзвінки. 

Запитання № 4: Які завдання важливі, але не є невідкладними?

Ще раз погляньте на список справ та спробуйте зрозуміти, які справи можна відкласти. Найімовірніше, такі у вас знайдуться. Це може бути, наприклад, похід до швачки, зустріч із подругами. Так, це важливо, але якщо роботи багато, то може почекати.

Питання №5: Чи можна викреслити якісь завдання?

Викреслювати виконану зі списку - це насолода, але потрібно також навчитися викреслювати невиконане. Так, всі ми любимо бути мультизадачними та продуктивними, але насправді виявляється, що виконати все – нереально. Напевно, волі якихось справ можна написати червоним маркером — «не терміново і не важливо».  

Статті на тему