UA
RU

6 міфів про ЛГБТ+, які не варто вірити

Редагувати переклад
Спеціально для Marie Claire на період Pride Month український кліпмейкер, автор відео для Ріанобой, Jerry Heil, Христині Соловій та ЛГБТ-активіст Юрій Двіжон стане провідником у цю важливу тему. 
6 міфів про ЛГБТ+, які не варто вірити-Фото 1

Юрій Двіжон

Пів року тому ми разом із друзями, які ведуть молодіжний YouTube-канал, зняли відео про міфи навколо ЛГБТ+ людей. За цей час воно набрало мільйон переглядів, десятки тисяч лайків та тисячі коментарів людей, які були вражені почутою інформацією. Упевнений, що багатьом воно допомогло стати толерантнішим. 

У цьому тексті я зібрав шість найпопулярніших міфів, які постараюся розвінчати.

Читайте також: Що таке Pride Month, чому його святкують у червні та нащо говорити про це в Україні?

6 міфів про ЛГБТ+, які не варто вірити-Фото 2

МІФ 1 : Дитина, яка виросте в одностатевій сім'ї обов'язково стіні гомосексуальній.

Сексуальна орієнтація батьків не впливає на сексуальну орієнтацію дитини. Діти, які виховуються у гомосексуальних сім'ях, стають гомосексуалами не частіше, ніж діти з гетеросексуальних сімей.

Яскравим випадком є ​​моя особиста історія. Я виріс у гетеросексуальній сім'ї разом зі своїм братом-близнюком. Ми їли з однієї ложки, жили в абсолютно однакових умовах, але однією з відмінностей між нами є сексуальна орієнтація. Брат уже багато років зустрічається з дівчатами, а я наоборот – з хлопцями. Така від природи. На мою думку, два батьки чи дві мами — це набагато краще, ніж вирости у дитячому будинку.

6 міфів про ЛГБТ+, які не варто вірити-Фото 3

МІФ 2: Кожний гомосексуал дивуватися на будь-якого чоловіка як на сексуальний об'єкт і готовий накинутися на нього будь-якої хвилини.

Гомосексуальна орієнтація нічим не відрізняється від гетеросексуальної. Пусть кожен гетеро чоловік пофантазує, чи готовий він до сексуальних контактів з жінкою будь-якого віку, зростання, ваги, кольору волосся тощо. Упевнень, що таких гурманів не існує на нашій Землі. Чому ж тоді всі геї повинні хотіти займатися сексом зі всіма чоловіками? Питання риторичне.

Читайте також: П'ять художніх відеоробіт про життя ЛГБТ+ людей

МІФ 3: Гомосексуальність — це пропаганда і нею можна заразитись

Багато людей в Україні незадоволені проведенням Прайдів (Маршів Рівності), або вважають, що, побачивши двох дівчат, які цілуються на вулиці, їх діти чи вони самі завтра теж захочуть зробити те саме.

Змалку на телебаченні та в реальній житті я побачив безліч гетеро пар, які цілувалися на вулицях, трималися за руки. Це безумовно була дуже сильна пропаганда (сміється). У школі мені часто хотілося бути як усі, не сховати ні від кого свою таємницю, я багато про це думав, налаштовував собі, але так і зміг це змінити. Часто люди кажуть, що бути геєм це вибір. Як на мене, це безглуздо, адже представте, що всю життя виштовхуєтеся з дискримінацією та насильством з боку суспільства, боїтеся розповісти своїм друзям чи батькам кого ви любите. Чи це справедлива ціна за такий «вибір»? 

6 міфів про ЛГБТ+, які не варто вірити-Фото 4

Міф №4: Геї схильні до педофілії та розбещують дітей

Дослідники з'ясували, що більшість педофілів – 94% – є чоловіками. Значна кількість їх жертв – від 15 до 30% були хлопчиками, але більшість жертв – дівчата.

При цьому більшість педофілів, які здійснювали напади на хлопчиків, поважали себе гетеросексуалами і паралельно перебували у гетеросексуальних відносинах Педофілія — це збочення, яке не має нічого спільного зі відносинами, побудованими на добровільній згоді двох дорослих людей.

Читайте також: Прайд-місяць: згадуємо найкращі фільми на ЛГБТ-тематику

Міф №5: Гомосексуальність — це хвороба, яку треба лікувати!

Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно виключила гомосексуальність із міжнародного переліку хвороб у 1992 році – і її рішення поширюється на всі країни-члени ООН.

Гомосексуальна поведінка зустрічається у 1500 видів тварин — від насекомих до млекопитаючих, а сексуальна орієнтація людини формується не через її спосіб життя, оточення чи характер, а задовго до її народження на ранніх стадіях формування плоду. Для найбільш допитливих в інтернеті є безліч цікавих наукових досліджень на цю тему. 

Отже, гомосексуальність та бісексуальність – це просто менш поширений варіант норми, з яким людина народжується, а не обирає. Так само як ніхто з нас не може вплинути на колір очей та змінити його на інший. 

Що стосується кількості гомосексуалів — чоловіків і жінок, то їхній процент у суспільстві стабільний (7-10%).

6 міфів про ЛГБТ+, які не варто вірити-Фото 5

Міф №6. Геї — рознощики ВІЛ/СНІДу та винні у поширенні епідемії

Цей міф виник унаслідок цільових кампаній із безпечного сексу в гей-середовище, оскільки перший зареєстрований пацієнт у США у 80-х роках був геєм. Тривалий час саме геї були в групі ризику, але за останні 10 років ситуація кардинально змінилася.

Статистика 2018 року в Україні показує, що у 63% випадків ВІЛ передався через гетеросексуальний контакт, у 13% від матері до дитини, у 21% – через дах. Та лише у 3% людей вирус передався через гомосексуальні стосунки.

На мою думку, геї в Україні та світі більш знані в елементарних промовах, що стосуються ВІЛ/СНІДу, ніж гетеросексуальні люди. Мало хто знає, що в розвинених країнах світу для максимальної захисту та профілактики від вірусу люди можуть приймати таблетки під назвою PREP. Ця тенденція повільна, але все-таки приходить і в Україну. При їхньому щоденному прийомі кожен може захистити себе від ВІЛ на понад 90%. Звичайно, при цьому не варто забувати про тестування, яке бажано робити кожні 3 місяці та секс тільки у презервативі.

Статті на тему