UA
RU

6 ознак, що вам потрібно ретельніше стежити за ментальним здоров'ям

Редагувати переклад
Кожен з нас знайомий з апатією, вигорянням та стресом. 

6 ознак, що вам потрібно ретельніше стежити за ментальним здоров'ям.

Шалений тим сучасного життя можуть витримати тільки найстійкіші олов'яні солдатики, але ми все-таки живі люди, тому час від часу потребуємо перезавантаження — емоційного та фізичного. Не бійтеся зізнатися у наявності ментальних проблем, а якщо не впораєтеся з ними самостійно, зверніться до фахівця. 

Читайте також: Шість ознак того, що ви у стресі

 

Постійні думки про минуле

Згадувати безтурботні студентські роки здорово за келихом вина у п'ятницю ввечері, але не сім днів на тиждень та 24 години на добу. Ностальгія хороша тільки в тому випадку, якщо ви не шкодуєте про минуле, а згадуєте його тепло. Звинувачувати себе за помилки у відносинах, за вибір професії, за невірних людей – шлях у нікуди. Жити минулим не вдасться і в результаті ви тільки заженете себе у кут. 

6 ознак, що вам потрібно ретельніше стежити за ментальним здоров'ям.

Апатія

Апатія — психічне порушення, якої залежить лише від ментальних проблем, а й фізичних. Тим не менш, небажання вставати вранці з ліжка, працювати, повна байдужість до зовнішнього світу, собі, своїм близьким і навіть небажання виконувати звичні побутові обов'язки на кшталт прибирання чи приготування їжі – тривожний дзвіночок. 

Читайте також: 6 фізичних симптомів стресу

перевантаженість

Багатозадачність і продуктивність тільки на сторінках книг здаються ідеальним способом все встигати. Насправді перевантаженість посилює психологічні проблеми та забирає весь вільний час. Чітко визначте, який годинник у вас буде робітником, а який — для відпочинку. 

6 ознак, що вам потрібно ретельніше стежити за ментальним здоров'ям.

Вам складно перебувати поряд з людьми

Один із найпоширеніших симптомів багатьох ментальних проблем — відсутність бажання бути поруч із людьми. Якщо ви зіткнулися з таким, не потрібно через силу ходити на зустрічі з подругами та на галасливі вечірки. Дайте собі час на відпочинок, але не ізолюйтеся від зовнішнього світу повністю, щоб не втрачати зв'язку з близькими. 

Читайте також: Зробити правильний вибір: як знайти баланс між роботою та особистим життям

відсутність мотивації

Складно вдавати активну і життєрадісну людину, коли мотивація стрімко падає до нульової позначки. Якщо протягом тривалого періоду ви не можете знайти сили, зупиніться і поміняйте щось у своєму житті. Відпочиньте і перезавантажтеся, якщо мотивації не вистачає на роботі, поговоріть з начальством про те, що не бачите більше перспектив і потребуєте нових завдань або зміни діяльності.

Відсутність мотивації часто пов'язана з тим, що людина стоїть дома і не бачить результатів. Візьміть новий проект або попросіть начальство відзначати, що зроблене було успішним, щоб розуміти, що ви працюєте недаремно. 

6 ознак, що вам потрібно ретельніше стежити за ментальним здоров'ям.

відсутність сну

Фраза "сон для слабаків" безнадійно застаріла, а у трудоголіків нерідко зустрічається депресія та нервові зриви. Воно й не дивно, адже працювати понад норму ні в кого не вийде без наслідків. Рано чи пізно чекайте вигоряння та нав'язливі думки.

Восьмигодинний повноцінний сон – перевірений спосіб покращити роботу мозку та підвищити продуктивність. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему