UA
RU

6 способів стати ще кращою подругою

Редагувати переклад
Іноді варто замислитися над тим, наскільки ви хороша подруга і чи хочете стати ще краще.
дружба

Сучасна дружба кардинально відрізняється від тієї, що була ще десять років тому. Сьогодні ви ставити лайки на вдалих фотографіях своїх подруг і залишаємо коментарі під кожним постом, думаючи, що це справжній прояв дружби. Але якщо вам здається, що це достатньо для підтримки дружби, тоді вам варто замислитися над тим, чи справді у вас справжні стосунки з подругою. Адже активне життя в соціальних мережах і кілька вилазок на місяць не дають підстав говорити про те, що дружба справжня і правильна. Якщо після прочитання цієї передмови ви дізналися себе і відчули тривогу, тоді вивчіть поради експертів і постарайтеся щось застосувати на практиці.

Читайте також: БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ: НА ЩО ЗВЕРТАТИ УВАГУ ПРИ ЗНАКОМСТВІ З НОВИМ ЧОЛОВІКОМ

Навчіться слухати та чути

Під час цифрових технологій ми втратили можливість спілкування з улюбленими подругами. Іноді ми дізнаємося про їхні проблеми в особистому житті або поганий настрій виключно із соціальних мереж. Справжня подруга має вміти не лише слухати, а й почути суть проблеми. Якщо ви бачите, що ваша подруга потребує вас, швидше набирайте знайомий номер (якщо він у вас ще не на автоматичному наборі) та запропонуйте свою підтримку, а краще призначте особисту зустріч. Можливо, ви і не здогадуєтеся, а саме в цей момент подруга чекає, коли ви наберете її, щоб розповісти про свої емоції:

Дуже легко організувати зустріч з другом, якого ви любите та повністю розвантажитися. Але будьмо відвертими, не у всіх з нас є справжній друг. Все тому, що ми проводимо дуже багато часу у віртуальному світі. Побічним ефектом діджитал технологій є те, що ми спілкуємося з сотнями та тисячами людей в Інтернеті, тому справжні дружні стосунки здаються розмитими та дуже поверховими. 

- Стверджує Калі Роджерс, засновник Blush Online Life Coaching.

дружба

Здзвонюйтесь частіше

У вас з'явилася вільна хвилина, чому не витратити її на спілкування з коханою подругою? Наберіть її і просто спитайте, як справи. Ми впевнені, що вона буде приємно вражена. Також для поздоровлень зі всіма святами краще виберіть формат телефонної розмови, ніж листівку у Facebook. Рорі Сассун, перший тренер з особистісного зростання і CEO у компанії Platinum Poire каже, що потрібно весь час тримати руку на пульсі і не забувати телефонувати друзям:

Пам'ятайте про значущі події у житті ваших друзів та вітайте їх за допомогою телефонного дзвінка! Instagram та Facebook привітання годяться лише для далеких знайомих. Живе спілкування асоціюється із сильним проявом кохання та поваги.

Відмовтеся від шаблонних питань

Намагайтеся виключити зі свого спілкування із подругою питання, а-ля «Як справи?» або "Що нового?". На таке формулювання ваш друг машинально дасть короткі відповіді, ставлячи таке ж зустрічне запитання. Якщо ви хочете продовжити спілкування і дізнатися, що нового і як справи — перефразуйте питання, задавайте їх так, щоб хотілося давати розгорнуті відповіді.

Під час технологій дружні стосунки стали дуже поверхневими. Коли ви зв'язуєтеся з друзями, намагайтеся уникати таких питань у стилі «Як справи?». Більшість американців схильні говорити в такій ситуації: "Я добре, або я гаразд", навіть коли насправді це не так. Поставте більш відкрите питання, наприклад: «Що з тобою відбувається останнім часом?»

- Каже Наташа Оутс, ліцензований професійний адвокат.

Читайте також: 5 ОЗНАКІВ, ЩО ДРУЖБУ ПОРА ЗАКАНЧИВАТИ

Особиста взаємодія цінується більше

У той час, як цифрові технології мають свої плюси, вони ніколи не замінять особистий зв'язок. Так багато факторів комунікації не враховуються у спілкуванні через соціальну мережу, такі як мова тіла, тон, фізичний контакт та багато іншого. Людина не залишає місця для непорозумінь та конфліктів, і створюється набагато більше можливостей для спілкування та серцевого обговорення. Це виводить нас із нашої зони комфорту і змушує бути більш щирою з іншою людиною, а щирість – це основа дружніх стосунків. 

— ділиться порадою Калі Роджерс.

дружба

Не ревнуйте свого друга

Ви помітили, що ваша подруга виклала фото де вона в компанії з іншими? Не варто відразу сприймати це в багнети, постарайтеся придушити своє почуття ревнощів і знайти цьому раціональне пояснення. Безперечно, у вашої подруги, як і у вас, є й інші люди, з якими вона спілкується, але це не означає, що варто влаштовувати сцени ревнощів після кожного фото. У будь-якому випадку вона залишиться вірною вам, а ви просто поцікавтеся, як вони провели день і що нового дізналися.

Робіть нотатки

Не всі мають феноменальну пам'ять, тому експерти радять робити короткі нотатки після розмови зі своїм другом. Наприклад, запишіть важливі деталі, бажання вашої подруги або місце, у яке вона хотіла б сходити. Такий список допоможе вам вибрати потрібний подарунок, і здивувати свою подругу.

Пам'ятайте важливі речі. Люди люблять говорити про себе і люблять, коли інші пам'ятають важливі речі. Це можуть бути такі речі, як сім'я, домашні тварини, відпустка, все, що є дійсно важливим для цієї людини. Імена особливо важливі. Пам'ятайте імена людей, важливих у житті. Якщо у вас виникли проблеми із запам'ятовуванням, запишіть кілька нотаток і швидко пройдіться до них, перш ніж зустрітися з подругою.

— радить Харві Дойхендорф, експерт із емоційного інтелекту.

Фото: unsplash.com

Статті на тему