UA
RU

7 портретів Її Величності королеви Єлизавети II

Редагувати переклад
Єлизавета II – неймовірна жінка, мати та монарх. Не дивно, що протягом останніх дев'яти десятиліть свого життя вона є джерелом натхнення для більшості художників.

Ми підготували для вас добірку з семи найвеличніших, найцікавіших і найкумедніших портретів королеви.

7 портретів Її Величності королеви Єлизавети II-Фото 1

1970, Джеральд Скарф

Почнемо, мабуть, із комічного портрета Єлизавети. Так, не всі художники створюють картини, які тішатимуть самолюбство королівських осіб. Джеральд Скарф, відомий політичний карикатурист, показав світові досить сміливу роботу.

На картині риси обличчя її величності дещо перебільшені і займають чи не все полотно. Якщо ви уважно придивитеся, то помітите ще одну кумедну деталь: художник вдало наголосив на прихильності монарха до своєї країни, зобразивши як вона міцно тримається за свою сумочку з прапором Union Jack.

До речі, детально розглянути цей незвичайний твір можна у Tate Britain.

7 портретів Її Величності королеви Єлизавети II-Фото 2

1985, Енді Уорхол

Американський художник Енді Ворхол (до речі, з українським корінням), випустив серію «Правлячі королеви». Головними героїнями якої є жінки-монархи, а чи не дружини королів.

Фігура Єлизавети займає чільне місце серед інших. Художник створив чотири варіації портрета в різних кольорах, кожна з яких особливо підкреслює ніжні риси обличчя і насичений колір очей королеви Великобританії.

Читайте також: ЇЇ КОРОЛІВСЬКА ВИСОКІСТЬ: ЖИТТЯ ЄЛИЗАВЕТИ ІІ У ЦИФРАХ

7 портретів Її Величності королеви Єлизавети II-Фото 3

1997, Джастін Мортімер

Королева жила різні епохи, зокрема одну з найпрогресивніших у історії мистецтва — сучасне протягом кінця 20 століття. Портрет у цьому стилі був виконаний 27-річним англійським художником на замовлення Королівського товариства мистецтв. До речі, молодий художник незадовго до цього переміг на конкурсі Національної галереї BP Portrait Award.

Єлизавета розуміла, що це буде незвичайна, а можливо навіть дивна робота. Тим не менш, вона зважилася на цей крок в один з найважчих періодів свого правління - рік смерті принцеси Діани. Саме через цю подію картина була оприлюднена не одразу, а лише на початку 1998 року.

7 портретів Її Величності королеви Єлизавети II-Фото 4

1999, Ендрю Фестинг

Один із найкрасивіших портретів Її Величності на повний зріст. Його можна розглядати вічно. Вишуканий, урочистий одяг, в який одягнена королева, легке відлуння посмішки і велична постать на першому плані вдало поєднується з приглушеним заднім фоном. Ошатний інтер'єр разом із сімейним портретом Чарльза І і створюють піднесений настрій усієї картини.

Оскільки портрет створювався для Королівської лікарні «Челсі», позаду також зображені ветерани британської армії, які мешкають в установі.

7 портретів Її Величності королеви Єлизавети II-Фото 5

2004, Кріс Левін

Оригінальне зображення Єлизавети, яке відрізняється не дивними кольорами чи стилем, а незвичайним баченням та історією.

Heritage Trust запросили Кріса Левіна створити портрет до 800-річчя вірності Короні. Він використав цифрову голографічну технологію, яка робила 200 знімків за 8 секунд. У перервах між цими короткими сесіями королева відпочивала. Якось Кріс, помітивши спокійний і розслаблений стан Єлизавети із заплющеними очима, відкрив затвор.

Так і з'явилася робота, яку пізніше британський фотограф Маріо Тестіно назве найкрасивішим портретом королеви.

Читайте також: КУДИ ЇЗДИЛИ У МЕДОВИЙ МІСЯЦЬ ПРЕДСТАВНИКИ КОРОЛІВСЬКИХ СІМЕЙ

7 портретів Її Величності королеви Єлизавети II-Фото 6

2006, Джордж Кондо

Робота цього американського художника викликає різну реакцію у глядачів. Коли одні хвалять його за сучасний погляд на мистецтво, піддані королеви, навпаки, обурені, мовляв, Єлизавета у своєму королівському вбранні схожа на ляльку з капусти.

Ось таке воно мистецтво 21 століття.

7 портретів Її Величності королеви Єлизавети II-Фото 7

2013, Ральф Хайманс

Ще одне величне зображення монарха. Після шістдесяти років правління Єлизавети, художник вирішив сфотографувати сучасну королеву, одягнену в оксамитову коронаційну мантію. Дія картини розгортається і натомість пишноти Вестмінстерського абатства.

Чиста ностальгія, втілена у роботі австралійського художника.

Автор: Ліза Єрмоленко

Статті на тему