Вивчення мови може бути не тільки корисним, але й цікавим, якщо дотримуватися простих правил. Спільно з онлайн-школою англійської мови для дітей та підлітків JustSchool розкриваємо секрети уроків, з яких не захочеться втекти.
Це допоможе тримати знання у «тонусі». За півгодини до заняття повторіть. що було на минулому уроці. Наприклад, якщо ви проходили лексику про опис зовнішності, спробуйте подумки чи вголос описати свою, друзів чи знайомих, що вам у них особливо подобається. Ця проста вправа допоможе оживити в пам’яті слова, які можуть зустрітися при наступній роботі з цією темою або при спілкуванні англійською.
Те саме необхідно зробити і з граматикою. Згадати тему, яку ви проходили на минулому уроці, та спробувати описати побутові ситуації, задіявши нові знання. Наприклад, якщо ви вивчали час, розкажіть собі, що ви робили вчора, куди ходили і з ким. Як і у випадку зі словниковим запасом, така розминка необхідна, щоб підготуватися до вивчення англійської граматики.
Читайте також: ЩО ЗАВАЖАЄ ВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ І ЯК З ЦИМ БОРОТИСЯ
Наприклад, почніть урок з цікавої гри на лексичну чи граматичну тему. Їх можна знайти на сайтах та в різних збірках в інтернеті. Одні з найпопулярніших це Grammar Games and Activities і Vocabulary games and activities. Також можна зіграти у рольові ігри, де відтворюються сценки із життя, де люди «стоять у черзі» або «покупець-продавець». Крім соціальної ролі, можна також прописати емоції героїв, де відбуваються події, яка необхідна підготовка і як саме потрібно використовувати мову. Такі ігри не тільки поставлять тон уроку, вони також допоможуть подолати страх, який виникає при використанні англійської мови: боязнь говорити чи зробити помилки.
Музика якнайкраще підходить для вивчення мови. Покладені на ритм слова швидше запам’ятовуються. Крім того, за допомогою музичних треків можна добре засвоїти вимову. Наспівуйте фрази з улюблених пісень, непомітно вивчаючи граматичні форми та лексику.
Читайте також: 5 ПРИЧИН, ЧОМУ НЕ ОТРИМАЄТЬСЯ ВИВЧИТИ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ
До будь-якого завдання можна включити розмовну частину. Це дуже важливо, оскільки більшість людей, які вивчають мову, це найслабше місце. Навіть якщо ви заповнюєте прогалини у граматичній вправі. По-перше, промовляйте кожну пропозицію, по-друге, обговоріть картинки, які йдуть у тексті (якщо вони є) або найцікавішу частину у реченні. Будь-яке завдання можна розвинути за допомогою спілкування.
Не обмежуйтесь одним способом вивчення мови. Це набридає і зрештою стає неефективним, тому що у вас зникне інтерес. Використовуйте різні методи, які використовують різні області мозку. Наприклад, запам’ятовуючи нові слова, накресліть менімонічну карту, опишіть малюнок, кілька разів надрукуйте слово, що вивчається. Спільно всі ці методи допоможуть зміцнити ваші знання.
Читайте також: АНГЛІЙСЬКИЙ БЕЗ АКЦЕНТУ: КАНАЛИ, ПІДКАСТИ І ДОДАТКИ ДЛЯ ПОСТАНОВКИ ВИМОВЛЕННЯ
Будь-яку тему можна зробити цікавою, якщо підключити свій особистий досвід. Вивчаючи граматику, намагайтеся будувати пропозиції про своє життя, так само можна зробити і з будь-якою лексичною темою. Крім того, на уроці англійської спробуйте зробити важливі та корисні речі, до яких раніше не доходили руки, але вони можуть знадобитися у майбутньому – CV (резюме) або самопрезентацію, поєднуючи з темами уроків.
Так, домашня робота має бути «корисною», але це не заважає їй бути цікавою. Наприклад, якщо ви навчаєте Future Simple, зробіть карту бажань англійською мовою або просто колаж із планами на рік. Це буде і цікаво вам, і корисно вивчення мови.