UA
RU

Як перестати хвилюватися про думку інших людей: 7 способів

Редагувати переклад
Від цієї проблеми, на жаль, страждає багато хто. 

Як перестати хвилюватися про думку інших людей: 7 способів.

Ми залежні не лише від солодкого, борошняного та смаженого, а й від думки інших людей. І складно сказати, що є шкідливішим. Замість того, щоб повноцінно проживати своє життя, ми щодня намагаємось бути привабливими в очах оточуючих. Кожен пост у Фейсбуці, кожне фото створюється для того, щоб привернути увагу інших та сподобається суспільству. Але навіщо ми витрачаємо на це свої дорогоцінні роки? 

Читайте також: 6 фізичних симптомів стресу

 

Як перестати хвилюватися про думку інших людей: 7 способів.

1. Чужа думка – не ваша проблема

Завжди знайдуться люди, яким ми не подобатимемося — і це цілком нормально. Добрий ви чи злий, щедрий чи ощадливий, смішний чи похмурий – завжди знайдуться ті, хто скажуть про вас щось погане, а також ті, хто вважають вас оригінальною та цікавою особистістю. Для всіх милих не будеш, тому й намагатись не треба.

Ми знаємо, що спочатку буде складно не звертати увагу на думку інших, але згодом у вас виробиться звичка ставити свою думку вище за чужу. «Чужа думка мене не стосується», - повторюйте цю фразу частіше. 

Читайте також: Що таке арт-терапія і кому вона потрібна?

2. Знайдіть свої сильні сторони

Якщо ваша самооцінка знаходиться на рівні плінтуса і найближчим часом не збирається міцно ставати на ноги, то допоможіть їй у цьому.

Випишіть свої сильні сторони на листочок та подивіться, скільки позитивних якостей у вас є. Це наочно покаже, що ви краще, ніж про себе іноді думаєте. Щоразу, коли в голові знову захоче оселитися ця безглузда думка «про мене всі думають і говорять погано», згадайте цей список і викиньте дурниці з голови якнайшвидше. 

Як перестати хвилюватися про думку інших людей: 7 способів.

3. А чи справді про вас думають?

Дуже часто невпевненість і бурхлива фантазія грає з нами злий жарт, і ми забуваємо про те, що у людей є набагато більше проблем та турбот, крім як обговорювати і засуджувати наші невдачі, нову зачіску та не зовсім ідеальне укладання.

Припиніть самобічування, тому що це точно не зіграє вам на руку. У більшості людей просто немає часу (і бажання) обговорювати вас, так що утихомиріть фантазію і краще напишіть якусь розповідь або навіть книгу, якщо в голові крутиться багато думок. 

Читайте також: Як стати харизматичною особистістю?

4. Не намагайтеся догодити іншим 

Найгірше, ніж ви можете зайнятися, — жити заради догодження іншим. Одягатися, як диктує суспільство, фарбуватися, як каже мама, а не так, як ви хочете. Завжди знайдуться незадоволені, які критикують та засуджують. Якщо зважати на кожного, то на це не вистачить ні життя, ні нервів.

Як перестати хвилюватися про думку інших людей: 7 способів.

5. Зверніть увагу на важливі речі

Замість думати про те, як догодити оточуючим, краще займіться догодженням самому собі. Почніть відвідувати курси, ходіть на тренінги з особистісного зростання, читайте більше книг, дивіться цікаві фільми і тоді у вас просто не буде часу, щоб замислюватися про те, що говорять про вас інші.

Читайте також: Як залишатися оптимістом, якщо ви весь час у стресі

6. Проаналізуйте життя знаменитостей

Знаменитості, як ніхто інший знають, якого це залежатиме від думки суспільства. Але це не заважає їм, як і раніше, займатися своєю улюбленою справою і домагатися все більших висот.

Про Меган Маркл, наприклад, чого тільки не пишуть і не говорять, але ми сумніваємося, що вона плаче над кожним коментарем хейтера і думає про те, як зробити так, щоб усі її поголовно любили. Безперечно, їдкі слова чути неприємно, а якщо ЗМІ щодня обговорюють твоє вбрання, ніс, ноги, зуби та губи, то так і зовсім можна закінчити життя на кручі. Хейтери є як у знаменитостей, так і у нас, найпростіших смертних. Якщо зіркам світового масштабу байдуже, що про них говорять мільйони, то чому нас має хвилювати думку сестри маминої подруги? 

Як перестати хвилюватися про думку інших людей: 7 способів.

 7. Щодня працюйте над собою

У цьому житті нічого не приходить до нас просто так, завжди потрібно старанно працювати задля досягнення мети. Щодня нагадуйте собі про свої сильні сторони, красиві вилиці, довгі вії і навчитеся, нарешті, приймати себе такою, якою ви є. 

Не забувайте, що самооцінка потребує щоденного «прокачування», а якщо в голові знову почнуть стрибати кролики з транспарантами і змусять знову замислитися про думку суспільства, то скажіть собі таку фразу: «А яка справа до того, що про мене думають інші, це їхні турботи». 

Джерело фото: unsplash.com 

Статті на тему