UA
RU

7 вдалих екранізацій класичних романів

Редагувати переклад
Читаємо класику та порівнюємо її із сучасними та старими екранізаціями. 

Багато режисерів беруть за основу своїх робіт, чи це фільми чи серіали, класичні романи, які пройшли випробування часом. Одним вдається завоювати любов аудиторії вдалою екранізацією, інші відходять від оригіналу і готуються приймати хвилю критики від читачів. Але навіть далекі від оригіналу фільми мають усі шанси отримати хороші відгуки та нагороди. 

Читайте також: Літо, сонце, пляж: цікаві фільми про відпустку

"Анна Кареніна"

анна кареніна екранізація

Рік виходу: 1948 

режисер: Жюльєн Дювів'є

актори: Вів'єн Лі, Ральф Річардсон, Кірон Мур

Кількість екранізацій роману Льва Толстого "Анна Каренна" складно порахувати. Початок цього нескінченного потоку поклав німе кіно, а востаннє на екран перенесли нещасливу історію про сім'ю Кареніних у 2012 році. Тоді головну роль зіграла Кіра Найтлі, зовнішність якої була далекою від книжкового прототипу. Втім, режисер Джо Райт не ставив собі за мету зробити точну екранізацію. Одним із класичних фільмів, знятих за романом Толстого, можна вважати картину 1948 року з оскароносною Вів'єн Лі. Її Кареніна також відрізнялася від книжкової, за що критики лаяли фільм, але кохання глядачів від цього менше не стало. 

"Віднесені вітром"

віднесені вітром екранізація

Рік виходу: 1939

режисер: Віктор Флемінг 

актори: Кларк Гейбл, Леслі Говард 

Саме за роль Скарлет О'Хари Вів'єн Лі отримала свій перший «Оскар». Загалом картина номінувалася на премію у тринадцяти категоріях, вісім із яких виявилися переможними. Роман Маргарет Мітчелл, за яким було знято фільм, вийшов у 1936 році і досі вважається однією з найкращих книг про кохання. За свою роботу письменниця здобула Пулітцерівську премію, а цитати Скарлетт О'Хари стали номінальними. 

Читайте також: 10 класичних та сучасних книг про кохання

"Війна і мир"

війна та світ екранізація серіал

Рік виходу: 2016

режисер: Том Харпер

актори: Лілі Джеймс, Джек Лауден, Пол Дано, Джеймс Нортон, Аневрін Барнард

Роман «Війна і мир», як і «Анна Кареніна», сподобався багатьом режисерам і не раз екранізувався. Якщо здолати повний обсяг твору ви не хочете або не встигаєте за шкільною програмою, на допомогу прийде один із багатьох фільмів або серіалів. Наприклад, версія 2016 авторства Тома Харпера. Міні-серіал був показаний на BBC і здобув славу практично точно повторюючого сюжетну лінію книги. 

"Портрет Доріана Грея"

портрет Доріана Грея екранізація

Рік виходу: 2009

режисер: Олівер Паркер

актори: Бен Барнс, Колін Ферт, Ребекка Холл, Бен Чаплін

Роман Оскара Оскара Уайльда «Портрет Доріана Грея» не потребує того, щоб у черговий раз переказувати сюжет. А ось про екранізацію 2009 року варто згадати. Фільм «Доріан Ґрей» зняв Олівер Паркер, а книгу адаптував Тобі Фінлей, для якого робота над сценарієм стала дебютною. Головні ролі дісталися Бену Барнсу, відомому глядачам за «Хроніками Нарнії», і ще одному британцю — Коліну Ферту. 

Читайте також: Серіали про дружбу: жіночої, чоловічої та токсичної

"Милий друг"

милий друг екранізація фільм

Рік виходу: 2012

режисер: Деклан Доннеллан, Нік Ормрод

актори: Роберт Паттінсон, Ума Турман, Крістін Скотт Томас, Крістіна Річчі

Французький класик Гі де Мопассан написав роман «Милий друг» у 1885 році, який вперше був екранізований у 1939. Остання версія була знята у 2012 режисерами Декланом Доннелланом та Ніком Ормродом. Роль пройдисвіта Жоржа Дюруа, який після військової служби влаштовується на роботу журналістом і використовує для досягнення своїх цілей жінок, зіграв Роберт Паттінсон. Компанію на екрані йому склали Ума Турман, Крістін Скотт Томас, Крістіна Річчі. 

"Ярмарок марнославства"

ярмарок марнославства серіал 2018

Рік виходу: 2018

режисер: 

актори: 

Свіжий погляд на класику від Вільяма Теккерея глядачі побачили на екрані нещодавно, в 2018 році. Свого часу в екранізації роману грали Наташа Літтл та Різ Уізерспун, а в новому серіалі від ITV та Amazon головні ролі виконали Олівія Кук та Амелія Седл. 

Читайте також: 15 найочікуваніших екранізацій 2019 року

«Декамерон»

декамерон екранізація

Рік виходу: 1971

режисер: П'єр Паоло Пазоліні

актори: Франко Читті, Нінетто Даволі, Йован Йованович

П'єр Паоло Пазоліні зробив, мабуть, найвідомішу екранізацію роману свого співвітчизника Джованні Боккаччо. Перша частина «трилогії життя» розповідає сім новел, які не пов'язані собою ні героями, ні сюжетом. Єдине, що є спільного між історіями, це Середньовічна Італія та яскраві персонажі — від торговців до звичайних селян. 

Статті на тему