UA
RU

7 речей, які варто дізнатися, перш ніж ставати фрілансером

Редагувати переклад
Фріланс: йти з офісу чи залишитися?

7 речей, які варто дізнатися, перш ніж ставати фрілансером-Фото 1

Ми впевнені, що багато офісних працівників хоч раз, але все ж таки замислювалися про те, щоб стати фрілансером. За оцінками багатьох фахівців ринку праці, до 2025 року до 50% американської робочої сили будуть фрілансерами. Але все ж таки багато хто поки що не наважується перейти на віддалену роботу і не знає, як стати фрілансером, щоб забезпечити собі гідну фінансову винагороду і не померти від голоду. 

То що робити: йти чи залишитися? Багато офісних працівників, які залежать від чіткого графіка та начальника, мріють бути фрілансером і працювати на себе, але чи так здорово жити в такому режимі? Розбираємось у цьому питанні та розповідаємо про сім речей, які варто дізнатися, перш ніж йти на вільні хліби. 

Читайте також: Нехай ваш бос знає: робота вдома може бути більш продуктивною

 

1. Початок буде тяжким

У будь-якій справі найскладніше почати. Це стосується спорту, збирання будинку, пошуку нової квартири. Не треба лякатися труднощів на самому початку. Пам'ятайте, що найголовніше — зрушити справу з мертвої точки. А там дивишся і замовлення з'являться, і постійні клієнти, і гідна оплата. 

7 речей, які варто дізнатися, перш ніж ставати фрілансером-Фото 2

2. Ви можете стати самотнім

Якщо ви соціальна людина, любите за чашкою кави обговорити останні новини зі світу моди, спорту та автоперегонів, то вам навряд чи підійде фріланс. Велику частину часу ви проводитимете вдома за роботою. Безумовно, якщо вибираєте такий ритм життя, то знаєте, чого відмовляєтеся. І, можливо, ви навіть сумуватимете за невимушеною балаканею в офісі.  

3. У вашому житті має бути режим

Одна з найкращих речей, пов'язаних із фрілансом, полягає в тому, що ви повністю контролюєте свій розклад. Ви вирішуєте, коли вам працювати, де і над чим. Але така свобода дій зовсім не означає, що треба забути про графік роботи.

Зробіть собі чіткий розклад та завжди дотримуйтесь його. Адже якщо ви фрілансер, то в такому ритмі життя складно втратити межу між роботою та вільним часом. 

Читайте також: Робота мрії: як знайти її і не потрясти

4. Ви не будете самі собі босом

"Напевно, так здорово, коли ти сам собі начальник!" — це, мабуть, одна з найпоширеніших фраз, які ви чутимете від друзів та знайомих, коли вони дізнаються, що ви фрілансер (ну і ще кілька типових фраз, на кшталт «о, так ти тепер можеш працювати в піжамі»). Але насправді все не так, у людини, яка гордо називає себе фрілансером, є багато начальників — усі клієнти. 

Так, у вас не буде боса, який може несподівано підійти ззаду в офісі і запитати, чим це ви таким займаєтеся, але людина, яка контролюватиме вас віддалено, все ж таки залишиться. 

5. Люди будуть вас не розуміти

Можливо, навіть засуджувати і говорити, що ви займаєтесь нісенітницею. Ну як це — в офісі не сидиш, начальника немає, а гроші отримуєш незрозуміло за що. «Хіба це робота?» - скаже хтось із ваших знайомих. Багато хто подумає, що ви просто ледар, який величає себе незрозумілим словом «фрілансер». 

Не турбуйтеся, якщо доведеться весь час пояснювати, чим ви займаєтеся і постійно виправдовуватися. Зрештою, важливо лише те, чи подобається вам така робота. Думка сторонніх абсолютно не важлива. Бабусі, безумовно, буде складно пояснити, що таке фріланс, але ви вже постарайтеся. 

7 речей, які варто дізнатися, перш ніж ставати фрілансером-Фото 3

6. У всьому потрібен баланс

Згодом ви можете помітити, що приділяєте роботі занадто багато часу і втратили баланс. Встановіть чіткий графік (див. пункт №3) і не забувайте про вільний час. Так, ви самі можете встановлювати собі часові рамки роботи, але не забувайте про відпочинок. Виходьте частіше на вулицю, зустрічайтеся з друзями, домовляйтеся про спільні прогулянки або походи в кіно. Ви фрілансер, а не пустельник.  

7. Забудьте про стабільний заробіток

Один із великих мінусів фрілансу – нестабільний заробіток. У вас може бути 10 замовлень на день, а може й 10 на місяць. Особливо складно буде на початку, адже для того, щоб напрацювати клієнтську базу, потрібно чимало часу. Для пошуку роботи та потенційних замовників активно використовуйте соцмережі та знайомства з колишніх місць роботи.

То що ж ви вирішили обрати: роботу в офісі чи фріланс?

Статті на тему