UA
  RU

  8 причин, чому ви весь час відчуваєте втому

  Редагувати переклад
  Організм посилає сигнали у різний спосіб, а ми вчимося їх правильно трактувати.
  
  8 причин, чому ви весь час відчуваєте втому-Фото 1

  Втома супроводжує нас протягом усього життя, але існує кілька її видів. Існує приємна втома, наприклад, тренування; є звичайна втома від виснажливого робочого дня, а є хронічна втома, коли не встигла прокинутися, а вже втомилася. На останній тип варто звернути особливу увагу, адже є тривожним знаком. Ми розібралися, чому так відбувається і як можна позбавитися цього неприємного відчуття.

  вигорання

  Неважливо, це вигоряння на роботі або в материнстві, а може, в особистому житті, через нього ви можете відчувати постійну втому. ВООЗ визнає вигоряння як захворювання, визначаючи його як синдром, що виникає в результаті хронічного стресу на чи робочому місці в іншій сфері. Вигоряння розвивається повільно і пов'язане зі зниженням мотивації, нестачею енергії, зменшенням рівня працездатності та поганим сном.

  рішення:  Спробуйте делегувати частину своїх завдань, робіть перерви в роботі для відпочинку, дотримуйтесь режиму сну і знайдіть собі хобі до душі.

  Погане харчування

  Нездорова їжа, нерегулярні прийоми їжі можуть викликати втому, адже стара приказка говорить "ти - те, що ти їси". Наприклад, рафіновані вуглеводи - ті, що містяться у випічці, білій пасті та пластівцях для сніданку - викликають швидке підвищення рівня цукру в крові, а коли він різко падає, ви можете відчувати постійне почуття втоми. Нестача білка також може вплинути на ваш енергетичний рівень.

  Рішення:  Слідкуйте за своїм раціоном і не пропускайте їди, щоб у вас завжди була енергія для роботи.

  Сидячий образ життя

  Бездіяльність може повністю виснажити запаси енергії. Сидячий спосіб життя негативно позначається як сну і викликає більшу втому, ніж зазвичай, тому важливо включити вправи у свій розпорядок дня.

  Рішення: Робіть зарядку вранці, хоча б 10 присідань або відновіть свій абонемент до зали. Піднімайтеся пішки сходами, а не використовуйте ліфт - навіть це допоможе трохи зарядити вас енергією.

  8 причин, чому ви весь час відчуваєте втому-Фото 2

  дефіцит вітамінів

  Частою причиною хронічної втоми є нестача вітамінів в організмі. Такі нутрієнти, як вітамін D, магній, залізо, вітамін В12 та калій відіграють важливу роль у формуванні рівня енергії, тому їх брак може відображатися у вигляді втоми.

  Рішення: Здайте аналіз на вітаміни і мінерали, щоб визначити чого саме вам не вистачає і з результатами зверніться до свого лікаря - він зможе прописати необхідний і правильний вітамінний курс.

  Стресс

  Стрес є потужним каталізатором хронічної втоми. Він діє організм у комплексі, тому впливає і якість сну, на апетит, і психологічний стан.

  Рішення: Постаратися викорінити причину стресу або знайти відповідний спосіб розслабитися. Можливо, вам підійде плавання у басейні, сеанс масажу або медитація. 

  Порушення сну

  Порушення сну, наприклад, параліч сну, лунатизм і апное уві сні, впливають на нашу продуктивність протягом дня. Якщо проблеми зі сном виникають регулярно і заважають повсякденному життю, варто відразу звернутися до лікаря, оскільки він може мати серйозніший характер.

  Рішення: Терапевт допоможе вам поставити правильний діагноз та виписати лікування від порушень сну.

  Читайте також: Що таке "догляд за сном" і чим він може нам допомогти

  8 причин, чому ви весь час відчуваєте втому-Фото 3

  фіброміалгія

  Фіброміалгія - це хронічне захворювання, що характеризується скелетно-м'язовим болем у всьому тілі. Ця недуга спричиняє постійний біль у м'язах, стомлюваність, а також іноді може бути туманне мислення та психологічні розлади.

  Рішення: Зверніться до лікаря.

  Харчова непереносимість

  Часто втому пов'язують з харчовою непереносимістю, наприклад, чутливістю до глютену, молочних продуктів або м'яса. 

  Рішення: Почніть вести щоденник харчування і стежте за своїм станом здоров'я. Також спробуйте виключити з раціону алергени та продукти-подразники, щоб розуміти, що саме призводить до такого стану.

  Стежте за своїм здоров'ям і будьте здорові!

  Статті на тему