UA
RU

8 питань до Ольги Азарової

Редагувати переклад
В рамках проекту «5 суконь – 5 історій успіху» від бренду ділових суконь LETTER K Ольга Азарова, засновник Міжнародної освітньої мережі MINIBOSS & BIGBOSS BUSINESS SCHOOL; засновник та президент Всеукраїнського Клубу Успішних Жінок «ЖІНКИ УКРАЇНИ»; амбасадор від ООН Women's Entrepreneurship Day in Ukraine; Лауреат від України у Міжнародному рейтингу «FORTUNE 500 MOSTPOWERFULWOMEN» поділилася своїми секретами успіху.

8 питань до Ольги Азарової-Фото 1

— З чого розпочиналася ваша бізнес-кар'єра?

- З народження, з науки, з чоловіка ... (посміхається) З народження я знала, що я особлива (посміхається). Незважаючи на те, що ми в дитинстві жили в однокімнатній квартирці всією сім'єю і жили досить скромно, я завжди «влаштовувала собі казку»: я сама шила собі вбрання і була не такою, як усі, я дивилася найпрекрасніші фільми і влаштовувала вдома гарні свята, мені завжди хотілося допомагати людям та робити щось корисне для всіх. Взагалі, цей позитивний настрій і виткав мені нитку впевненості у собі.

З науки… ще на 1-му курсі вишу я стала займатися першими бізнес-активностями (я відкрила студію аеробіки у виші, ми з подругою відкрили магазинчик на пляжі), але пізніше в аспірантурі я сильно захопилася наукою та очолила Всеукраїнський Науковий експеримент «Бізнес- клас» зі створення перших програм економічної грамотності для загальноосвітніх шкіл, за якими, до речі, зараз навчається вся Україна. Але ми одразу зрозуміли, що рамки звичайних шкіл дуже обмежені і там зробити інноваційні прориви неможливо, і тому чоловік мене повністю забрав із науки в бізнес, і ми створили наші численні бізнес-шедеври!

З чоловіка… справжня моя бізнес-кар'єра почалася з чоловіка Андрія Азарова: він сам відомий підприємець і політик і тому підтримував будь-які мої ідеї, навчив, як їх перетворювати на великі системні бізнес-проекти. Це важливо для жінки, коли чоловік надихає, вирощує крила та підтримує. Тому з таким Великим Чоловіком і я почала не боятися масштабу та розквітати у бізнесі. Так виникло багато бізнесів Медіахолдингу 100% (телебачення, преса), так виникли десятки освітніх шкіл для дітей, які стали відомими у всьому світі, наприклад, як Міжнародна освітня мережа MINIBOSS&BIGBOSS BUSINESS SCHOOL! Це бізнеси від серця, і тому вони є гордістю для нашої родини!

— Як ви шикували свій шлях до успіху?

— Разом із чоловіком та супер-колективом, а тепер уже й з дітьми! Я вважаю сімейні цінності найважливішими у житті. Коли є здорова чудова сім'я, то буде і чудовий бізнес, і місія для миру.

Читайте також: ДІЛОВИЙ РОЗМОВ: 8 ПИТАНЬ ДО АЛІНИ НОСЕНКО

8 питань до Ольги Азарової-Фото 2

— Як сильно змінився ваш характер у бізнес-середовищі?

- І загартувався, і пом'якшав (посміхається). Я як справжній Овен не звикла відступати, я бездоганно доробляла будь-які проекти до досконалості, перетворюючи тисячі проблем на завдання, що легко вирішуються. А тепер я зрозуміла, що потрібно інвестувати свій час лише у «нові проекти» та в «зростаючих людей». Ми не конкуруємо ніде. Ми створюємо нові ринки від А до Я. Стратегія «блакитного океану» у бізнесі та інновації – це те, що нам подобається. Ми створюємо унікальні речі в освіті і тому, наприклад, наш бренд MINIBOSS вже визнано Брендом №1 у світовій бізнес-освіті для дітей! Інновації – це характер!

— Хто став для вас прикладом для наслідування?

— Мамо, як найсильніша та найпозитивніша жінка у світі. Чоловік, як Чоловік №1 у світі! Його рівень благородства, сили та спокою просто заворожує всіх нас.
Діти, вони нас дуже розвивають. Вони такі класні (посміхається). Так, і загалом усі люди, хто поруч і хто далеко. Я люблю вчитися, і тому всі, хто досягли великих висот у своїй справі, викликають у мені почуття визнання та подяки. Цих людей багато: від Матері Терези, Маргарет Тетчер до Вікторії Чиндацької (мій партнер та колега з міжнародної освітньої системи MINIBOSS), Лідії Голубенко (1-го голови у Всеукраїнському Клубі Успішних Жінок), Ауріки Вранчану (моєї подруги та колезі з КУЖ). В одній навчаюсь глибинності, в іншій легкості, у третій соціальності. Це чудово, коли поряд такі діаманти.

- Як створювали ідеальний для себе діловий образ?

— Мій чоловік, а тепер і моя молодша донька Настенька – мої найкращі іміджмейкери!

— Чи зіткнулися з якимись проблемами під час підбору ділового гардеробу?

— У діловій моді мало справді жіночих образів. На роботі жінка теж має бути принцесою!

Читайте також: ДІЛОВИЙ РОЗМОВ: 8 ПИТАНЬ ДО ОЛЕНИ ІВАНОВОЇ

8 питань до Ольги Азарової-Фото 3

— На ваш погляд, чи існує стереотип, що візуальний образ та обрана ділова цибуля може впливати на бізнес-відносини з партнерами?

— Дрес-код, як і будь-який інший код, має значення. Тим більше у міжнародному бізнесі. Там дрес-код – це не просто одяг, це розуміння та повага місцевої культури. І якщо ти вивчаєш їхні закони та культуру з тобою всі захочуть мати справу. Щира прихильність до партнера має бути і зсередини, і зовні, тоді це бізнес на 100%!

— Чи є щось, чого й досі не вистачає у діловій моді України?

— Більше гарних суконь! Українки – найкрасивіші жінки світу, так одягніть їх по-жіночому! За останні десятиліття в Україні з'явилося багато хороших дизайнерів і дякую Ірині Данилевській за UFW, у цьому фешн-інкубаторі вже народжуються і нові стилі, і нові форми. Я думаю, наші вітчизняні дизайнери незабаром і діловій моді приділять особливе місце!

Бажаю всім краси та доброти!

ЛІТА К — один із найкращих брендів в Україні, який представляє лише ділові сукні. Вироби бренду відрізняються високою якістю та широким асортиментом моделей. Адже кожна ділова жінка завжди хоче виглядати елегантно, стильно та презентабельно.

Статті на тему