UA
  RU

  Акція на підтримку України на червоній доріжці Канн від команди фільму «Бачення метелика»

  Редагувати переклад
  Український режиссер Максим Наконечний та творча група фільму «Бачення бабочки» презентували свою роботу на Каннському кінофестивалі. Та провели акцію, щоб привернути увагу до війни в Україні. .
  Бачення бабочки 3

  Фото: facebook.com/anastasiya.klysakova

  Творча команда фільму вийшла на червону доріжку під звуки сирен. Учасники акції закрили свої обличчя постерами із зображенням символу перекресленого ока, що в соціальних мережах попереджає про «потенційно неприйнятний контент». Одночасно із цим візуальним знаком команда фільму «Бачення метелика» тримала постер із підписом «Росіяни вбивають українців. Ви вважаєте, що говорити про цей геноцид – це потенційно неприйнятний контент?».


  «Пройшло вже 3 місяці після повномасштабного вторгнення росії в Україну, і найкраще, що може продовжувати робити міжнародна кіноіндустрія — це надавати голос українським митцям. А наша справа, відповідно, — продовжувати боротися за те, щоб Україна була на повестці.«, — прокоментував акцію режиссер фільму «Бачення метелика» Максим Наконечний.

  «З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, багато людей бачать у соціальних мережах контент, пов'язаний з війною, який є автоматично прихований позначкою — «потенційно неприйнятний контент». Ми з командою фільму подумали, що це дуже точна метафора, щоб показати, як комунікує Україна та світ уже багато років. Війна, яка зараз є в Україні, дуже часто навіть не називається війною. Понад 8 років війну в Україні світ називав конфліктом. Багато сторіч російські оккупанти називалися нашим братським народом, хоча вони насправді знищували українську націю. Навіть після 24 лютого багато європейців продовжили називати повномасштабну війну росії в Україні — конфліктом. Тільки жахливі злочини росіян відкрили багатьом людям очі на правду, але люди не хочуть чути про те, що українців убивають. Правда болісна, але вона має бути сказана повністю, навіть не на половину», - Додала Дар'я Бассель, продюсерка фільму «Бачення метелика».

  На фотокол на терасі Палацу Фестивалів команда вийшла у футболках зі світлиною фотографа Євгена Малолетки. А режисер картини закликав міжнародну спільноту до звільнення з полону волонтерки та парамедикині Юлії Паєвської (відома під позивним Тайра).


  Бачення бабочки 2

  Фото: facebook.com/yelizavetasmit

  Бачення бабочки

  «Так пишу командою Butterfly vision на Каннському фестивалі!!! Просто подивитись на ці фотографії! «…у середу вдень над Круазеттом пролунала скорботна сирена повітряного нальоту, яка слугує похмурим нагадуванням про те, що війна в Україні вступила до четвертого жорстокого місяця…», – розповідає Variety! Сьогодні команда Butterfly vision використала прайм-тайм своєї світової прем'єри фільму на Каннському фестивалі, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до російської війни в Україні! А також команда закликає підтримати звільнення полонених волонтера та фельдшера Тайрі (Юлія Паєвська)!«, - написала на своїй сторінці project-директор Анастасія Клісакова.

  Український фільм представлений у конкурсній програмі «Особливий погляд» (Un Certain Regard). Також "Бачення метелика" змагається за "Золоту камеру", премію за найкращий дебютний повнометражний фільм Канського кінофестивалю.


  Статті на тему