UA
RU

Аміра Ат-Тавіль — принцеса не за народженням, а за покликанням

Редагувати переклад
Сьогодні мова піде не просто про принцесу чи селебріті. Ми познайомимося з молодою жінкою, сповненою любові до рідної Саудівської Аравії, цінностями та великою місією.

Народилася Аміра у звичайній сім'ї середнього класу. Після розлучення батьків виховувалась матір'ю разом з бабусею та дідусем. І мабуть саме тому пізніше принцеса почне відстоювати право матерів здійснювати опіку над дітьми. Водночас вона зробить ще багато важливих справ, про які ми обов'язково розповімо. Та почнемо з найголовнішого.

Аміра Ат-Тавіль — принцеса не за народженням, а за покликанням-Фото 1

Доленосна зустріч

У школі дівчина інтерв'ювала самого принца Аль-Валіда. І хоча запланована зустріч мала тривати не більше як 10 хвилин, пара промовила близько двох годин.

Вони одразу знайшли спільну мову, незважаючи на те, що вона – 18-річна студентка, а він – 46-річний принц. Та вже за 9 місяців закохані справили весілля. Відтоді Аміру величають принцесою.

Одного разу дівчина поділилася цікавим та досить іронічним фактом: «Моє ім'я арабською означає принцеса». Тому люди часто називали її Аміра (Принцеса Аміра).

Читайте також: ЛЕДІ ГАГА НЕ ПРИКЛАДАЄ ДИВУВАТИ: ЦІКАВІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ «ЗІРКИ, ЩО НАРОДИЛАСЯ»

Активістка

Закінчивши університет Нью-Хейвен за спеціальністю «Бізнес-адміністрування», Аміра посвятила собі філантропії. Звичайно, спочатку вона приєдналася до фонду чоловіка Al-Waleed bin Talal, отримавши посаду віце-президента.

Трохи пізніше дівчина обирає головним напрямком своєї діяльності захист жінок у Саудівській Аравії. Вона наполегливо бореться за право жінки керувати автомобілем, здобувати освіту, брати участь у політиці та можливість отримати роботу без перешкод. Чоловік завжди і у всьому її підтримував. На кого, на кого, а на нього вона завжди могла покластися.

До речі, допомагати рідній країні розвиватись дівчина вирішила у досить ранньому віці.

Від імені фонду принцеса займається широким сектором гуманітарної допомоги. Мета – підтримка проектів, спрямованих на боротьбу з бідністю, ліквідацію наслідків стихійних лих, розширення прав жінок та вирішення міжконфесійних конфліктів.

Разом із Філіпом, герцогом Єдинбурзьким, офіційно відкрила Центр ісламських досліджень при Кембриджському університеті, де почесно отримала від принца нагороду за великий внесок та благодійну діяльність.

Аміра Ат-Тавіль — принцеса не за народженням, а за покликанням-Фото 2

Неочікувані зміни

На жаль, через 5 років шлюбу пара розлучилася. На диво все пройшло без скандалів і пліток. І як запевняє принц, вони залишилися в досить теплих та дружніх стосунках.

Після цієї події в одному з інтерв'ю Аміра поділилася:

Я хочу бути прикладом для всіх жінок. Щоб вони поглянули і зрозуміли, що розлучена жінка може бути незалежною та творити великі справи!

Читайте також: НОВИЙ ПОГЛЯД: БАРАК ОБАМІ ОЧИМА МІШЕЛЬ

Перша, хто дозволила собі це

Так, Аміра — перша принцеса, яка відмовилася носити традиційний одяг мусульманок. Найцікавіше те, що тодішній чоловік, принц Аль-Валід, був на боці дружини, всіляко її підтримував у цьому рішенні і казав: «Аміра — майбутнє Саудівської Аравії».

До речі, варто зауважити, що смак у дівчини відмінний. Найчастіше її виходи обговорюють у ЗМІ, а образами захоплюється більшість жінок.

Медіа та нагороди

Принцеса вважає, що соціальні мережі надають жінкам рівні можливості виявляти собі. Тому всіма своїми думками вона ділитися у своєму твіттері з 1,5 млн. аудиторією.

У 2012 році Аміра посіла четверте місце у рейтингу «100 наймогутніших арабських жінок» та отримала нагороду «Жіноча особистість року».

Після розлучення Аміра не припиняє своєї діяльності і про неї починають писати у багатьох міжнародних виданнях. Вона з'являється у публікаціях NBC's Today, Bloomberg, журналі Time.

Наостанок життєве кредо, яким керується принцеса:

Кинь собі до краю, якого ти найбільше боїшся!

Автор: Ліза Єрмоленко

Статті на тему