UA
  RU

  Англійська без акценту: канали, подкасти та програми для постановки вимови

  Редагувати переклад
  Менеджер онлайн-платформи для пошуку репетиторів Прелюдія Вікторія Жукова розповіла, як уникнути типових помилок у вивченні мови та покращити вимову до рівня носія.
  вивчити англійську мову з нуля самостійно

  @_thetallblonde_

  Важко переоцінити знання іноземних мов для сучасної дівчини, особливо вільне володіння англійською. Ця навичка відкриває перед її володаркою безліч можливостей. Наприклад, ви зможете навчатися та працювати за кордоном, підтвердивши знання міжнародним сертифікатом. Буде набагато простіше подорожувати, адже ви з легкістю знайдете вихід із будь-якої ситуації. Можливо, навіть заведете романтичні чи дружні стосунки з жителями інших країн.


  Як вивчати мову, кожна вибере сама: це можуть бути курси, заняття з репетитором чи самостійне вивчення. Головною метою процесу навчання залишається, звичайно ж, уміння говорити грамотно та бути зрозумілою. 

  Читайте також: DO YOU SPEAK ENGLISH? Як навчитися слухати на англійській мові


  Вимова: особливості звуків англійської

  Люди, які вивчають англійську, часто додають до неї звуки зі своєї рідної мови, неправильно ставлять наголос і припускаються інших помилок. Через це співрозмовник може некоректно зрозуміти сказане. Типові помилки російськомовних - приглушення дзвінких приголосних наприкінці слова (цю тему добре пояснює у своєму ролику автор каналу Rachel's English) і однакова вимова коротких і довгих голосних (є цілий плейлист каналу BBC Learning English, присвячений цьому питанню).

  На окрему увагу заслуговує вимова звуків, що позначаються буквами «r» (дивимося урок на вже знайомому нам Rachel's English), «v» (корисний буде ролик від engVid), а також «th» (знов дивимося відео engVid).

  Безумовно, акцент має більшість англомовних, це нормальна особливість мови, але все-таки потрібно намагатися говорити так, щоб вас розуміли. Ось інструменти, які допоможуть покращити вимову.


  як говорити англійською вільно

  @igawysocka

  YouTube-канали: дивись та навчайся

  На просторах YouTube є безліч освітніх матеріалів з англійської для всіх рівнів. Такий формат має чимало переваг: можливість поставити відео на паузу, подивитися його заново або повторювати до нескінченності. У більшості роликів спікер знаходиться у кадрі, і можна спостерігати за рухами губ, намагаючись їх повторити. На деяких каналах можна запитати в коментарях безпосередньо автору відео.

  Щоб ви не губилися удосталь відеоконтенту, пропоную кілька дійсно корисних каналів:  

  Читайте також: СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ І АНГЛІЙСЬКА МОВА: ЯК ВЧИТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ INSTAGRAM  Підкасти: слухай та запам'ятай

  Прослуховування подкастів допоможе покращити сприйняття англійської мови на слух, розширити словниковий запас, підкоригувати вимову та запам'ятати правильний наголос слів.

  Пропоную кілька подкастів для різних рівнів володіння мовою:


  Останній, окрім іншого, збагатить ваш словниковий запас ідіомами.

  можна говорити без акценту

  @shoppisticated

  Програми, які завжди з тобою

  Цей список був би неповним без додатків. Корисний аплікейшн дозволить вам тренувати вимову будь-де: наприклад, під час перерви на роботі або в пробці. Заодно можна буде перестати шкодувати про час, що йде даремно.

  Наприклад, можна встановити програму (How to) Pronounce: learn pronunciation of words для iOS. Для користувачів Android-пристроїв альтернативою може стати Практика англійської вимови або Inglés вимова.


  З мультиплатформенних продуктів варто придивитися до Sounds: The Pronunciation App (iOS, Android) та Howjsay English Pronunciation (iOS, Android).

  Якщо ви хочете навчитися розрізняти британський та американський акценти та освоїти потрібну вимову, дуже корисною виявиться iOS-додаток Кембриджський словник англійської мови від команди Cambridge University Press Користувачам Android-пристроїв для тих же цілей знадобиться програма Pronunciation King, що існує у двох версіях: Pronunciation King UK English и Pronunciation King US English (у них є аплікейшні для вивчення німецької, італійської, іспанської та французької).

  Читайте також: 7 ЖІНОЧИХ СПОСОБІВ ПОДОЛАТИ МОВНИЙ БАР'ЄР В АНГЛІЙСЬКОМУ

  Говори як носій

  Як же все-таки говорити без акценту чи хоча б знизити його до мінімуму? Секрет у постійних тренувальних вправах та у використанні всіх вищенаведених інструментів у комплексі. Посилити ефект у вивченні мови допоможуть такі поради.

  Почули класну фразу? Повторіть її. За такою методикою зазвичай працюють на курсах англійської мови. Саме так ви запам'ятовуєте усталені фрази та вирази, правильний наголос та акцент на певному слові. І в реальному житті ви вже видасте цю фразу "на автоматі".

  Люстерко. Потренуйтесь вимовляти англійські слова перед дзеркалом, стежачи, щоб губи і язик рухалися при цьому так само, як у носіїв. Найкраще робити це з учителем або англомовним другом, який зможе показати вам, як правильно, але підійдуть і відеоролики, наприклад, з YouTube.

  Запис промови на диктофон. Багато помилок у вимові ми робимо неусвідомлено, вони пов'язані не з недостатніми знаннями, а з глибоко закладеною в нас звичкою говорити російською мовою. Виправити такі помилки дуже добре допомагає запис власного голосу на диктофон (можна використовувати стандартну програму смартфона). Наприклад, можна записати читання невеликого фрагмента тексту, а потім прослухати і порівняти з читанням носія.

  Розмовляти іноземною мовою може кожна. Головне — не той рівень, на якому ви зараз, а бажання рухатися вперед. Мотивація та усвідомлене прагнення мети обов'язково призведуть до успіху, тим більше, що всіма необхідними інструментами ви вже озброєні.

  Статті на тему