Антибактеріальні засоби, або антибіотики – лікарські засоби, які мають обмежені властивості щодо лікування тільки бактеріальних інфекцій. В жодному випадку не використовуються для лікування вірусних чи іншого походження захворювань. Зловживання антибіотиками серед пересічних громадян призвело до обмеження їх відпуску в аптеках та зменшенню виписки лікарями.
Частими ускладненнями антибіотико терапії – зниження чисельності мікрофлори кишківника, що може призвести до захворювання шлунково-кишкового тракту у подальшому. Зазвичай, першими симптомами захворювання буває біль в області живота, нудота або антибіотико-асоційований пронос.
Протимікробні препарати показані тільки в крайніх випадках гострого перебігу хвороби: у разі пневмонії, ангіни, гострого пієлонефриту, гнійного отиту. А при риніті, бронхіті, ларингіті і багатьох інших хворобах приймати антибіотики не варто.
Антибіотики використовують тільки для лікування бактеріальної інфекції, або у випадках бактеріальних ускладнень вірусного захворювання (при ГРЗ і т.д.).
У будь-якому випадку рішення щодо використання антибіотика приймає лікар. А ось наслідки антибактеріальної терапії на кишківник і травлення не є гострою необхідністю лікаря. Тут необхідно приймати рішення самостійно, щодо вживання пробіотика для попередження розладів травлення.
! Приймати антибіотики можна тільки за призначенням лікаря, який обирає конкретний препарат, дозування, тривалість курсу лікування.
Основна мета антибіотика полягає в тому, щоб проникнути всередину організму, приєднатись до бактерії й зруйнувати її, або не дати їй розмножитися. Для досягнення цієї мети антибіотики вибирають свою мішень, зазвичай це білок, фермент або частина ДНК бактерії. Діючи на неї, антибіотик порушує процеси, які відбуваються у мікроорганізмі. Таким чином, чисельність бактеріальної флори знижується, а кишківник спустошується від різноманіття популяцій бактерій. Характер травлення сповільнюється і стає однотипним, тобто відбувається низький рівень синтезу ферментів бактерій, вітамінів т.і.
Кожен антибіотик має свою мішень та різні механізм дії, ось тому для різних видів бактерій використовують різні групи препаратів. Антибіотики розділяють на групи за походженням та спектром дії. Найчастіше застосовують напівсинтетичні пеніциліни для лікування запального захворювання легень (пневмонія) збудником якого є пневмокок т.і. Препаратом другої лінії – антибіотик широкого спектра антимікробної дії цефалоспорин та його похідні. Але незалежно від спектра дії чи тривалості застосування всі антибіотики негативно впливають на мікрофлору у кишківнику в т.ч. на лакто- і біфідобактерії.
Антибіотики мають руйнівну силу. Їх безконтрольне застосування зі швидкістю геометричної прогресії повертає нас в еру до них, коли людина була безпорадною перед розмаїттям інфекцій. Якщо ваш лікар вбачає призначення антибіотика виправданим, то найважливішим залишається вжити заходів, щоб прийом приніс користь, а не розлади в інших органах.
Рекомендації фахівців, що можуть зарадити ускладненням після антибіотиків:
Решта нюансів, пов’язаних з прийомом антибіотика залежать тільки від рекомендацій вашого лікаря: визначить час щодо прийому їжі, кратність прийому та тривалість курсу.
! Зверніть увагу, що існує зв’язок імунної системи зі способом життя. Ліки можуть лише частково вплинути на симптоми та наслідки. Незалежно від віку нашому організму потрібні: збалансоване, регулярне харчування, рух, дотримання режиму дня, позитивні емоції та достатній сон.
Антибіотики окрім основного призначення – знешкодження збудника інфекції – також впливають на флору кишківника. У таких випадках часто призначають продукти з високим вмістом пробіотиків або дієтичні добавки чи препарати, що містять пробіотики, щоб нормалізувати функції ШКТ.
До таких препаратів відносимо Ентерол ІМУНО – це унікальний пробіотик, який містить дріжджі Сахароміцети буларді CNCM I-745. Від моменту їхнього відкриття й до сьогодення промайнуло понад 100 років, протягом яких ними ефективно лікують гострі діареї та відновлюють мікрофлору кишківника.
Додаткові переваги Ентерол ІМУНО:
! Примітка: Ентерол ІМУНО – спеціальний пробіотик для сумісного застосування з антибіотиком, не є лікарським засобом, тому застосовується з профілактичною метою для запобігання негативному впливу антибіотика та відновлення мікрофлори кишківника.
Усередині нас живе безліч мікроорганізмів. Поки вони існують у балансі – ми залишаємося здоровими. Але коли ми приймаємо антибіотик необґрунтовано, тобто коли немає бактеріальної інфекції, цей баланс порушується. Адже антибіотик не обирає – вбиває він хвороботворну бактерію чи цілком собі мирну і нешкідливу. У результаті з кожним таким курсом лікування гине частина чутливих до цього антибіотика бактерій, але залишаються стійкі, зокрема й патогенні. І з часом ризик, що наступного разу інфекційне захворювання буде викликане такою ось стійкою бактерією, стає дедалі більшим.