UA
  RU

  «Архів війни»: збираємо свідчення російської агресії в Україні

  Редагувати переклад
  Команда Docudays UA продовжує збирати відео- та аудіо з війни. Зокрема, Docudays UA накопичує, верифікує, каталогізує та систематизує великі обсяги відео, аби свідчення злочинів не загубилися в потоках інформації та були доступні у боротьбі у медіа, культурному та правовому полі. Та пропонує долучитися до ініціативи.

  Архів війни


  Архів війни об'єднана база відео та аудіоматеріалів про війну в Україні. Ми зберігаємо та впорядковуємо воєнну хроніку. Мільйони людей стали жертвами та свідками чисельних злочинів. За допомогою найпростіших засобів документування ми можемо зробити ці злочини видимими та покарати винних. А також розповісти світові про те, як це — жити під час війни.

  «Для документації якомога об'ємнішої та точнішої картини, збору доказів воєнних злочинів нам потрібно консолідуватися і співпрацювати. Архів війни призвань об'єднати зусилля тих, хто працює на боці правди, встановлення справедливості та захисту інтересів України», - зазначає Марія Бучельникова, координаторка проекту «Архів війни». 


  ГО «Докудейз» має мережу регіональних партнерів та керівників кіноклубів по всій Україні, які можуть збирати та надавати свідчення навіть з міст, що опинилися у тимчасовій окупації. Зараз у документуванні злочинів ми співпрацюємо з БТ «Фонд милосердя та здоров'я», Медіаплатформою «ВГОРУ», ДС «Українська Гельсінська спілка з прав людини».

  Співавтором Архіву може стати кожен/шкірна. Додавайте свої відео та аудіо до нашої бази даних. Читайте, як це зробити, на сайті проекту

  Мій збираємо матеріали, які висвітлюють вашу життя і побут під час війни, опір громадянського населення агресорові, евакуацію чи досвід перебування в бомбосховищах, руйнування, насильство та інші злочини, здійснені російською армією на території України. А також інші фрагменти, відзняті під час війни, які видаються вам важливими. Гарантуємо повну конфіденційність автор(к)ам надісланих матеріалів.


  Архів побудований згідно з міжнародними стандартами використання матеріалів як доказів в Міжнародному кримінальному суді. База даних має сертифікацію безпеки від несанкціонованого доступу, а також кілька резервних копій, розташованих за межами України.

  Для каталогізації ми розробили власну систему верифікації, тегування та опису даних. Максим Демиденко, керівник Infoscope, партнерської організації, що здійснює технічне забезпечення Архіву, керівник напряму збору даних та дослідження проекту: «Після того, як ви завантажуєте відео, система автоматично робить його резервну копію та конвертує файл у зручний для перегляду формат. Наша команда тегувальників переглядає відео та з прив'язкою до таймкоду вносити ключові слова та спеціально розроблені нами теги, які дають можливість класифікувати події війни та зафіксувати воєнні злочини. Це важливо, зокрема, для того, щоб Архівом могли користуватися правозахисники. Зараз ми працюємо над додатковими інструментами платформи, такими як автоматична транскрипція, агрегація новин та повідомлень».

  Важливою частиною Архіву стануть також інтерв'ю зі свідками воєнних злочинів та подій. Керівник проекту та артдиректор Docudays UA Роман Бондарчук розповідає: «Наша команда день за днем ​​слідкує за хронологією ключових подій війни та працює над тим, аби архів наповнювався свідченнями про них. Якщо самих відеосвідчень про подію недостатньо, ми шукаємо свідків та проводимо з ними інтерв'ю. Методику проведення цих інтерв'ю ми розробили спільно з правозахисниками, психологами та юристами, тож на них також можна буде спиратися у судах».  Поділіться інформацією про проект та його сайт: ukrainewararchive.org аби більше людей приєдналися до збору матеріалів, які засвідчують злочини Росії проти України.

  Читайте також: SMALL TALK: КАТЯ ТЕЙЛОР ПРО ВИСТАВКУ THE CAPTURED HOUSE ТА СИЛУ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО АРТУ


  Статті на тему