UA
RU

Back to the Roots: на польському телебаченні стартувало шоу про видатних українців, які вплинули на європейську культуру

Редагувати переклад
На головному польському мовнику TVP World відбулась прем’єра англомовного
 тревел-шоу Back to the Roots. Авторка проєкту – українська журналістка, колишня шеф-редакторка ELLE.UA
 Анна Лодигіна
. Разом з польською командою вона здійснила подорож містами Європи: від великих як Париж та Відень, до маленьких як Етталь та Санліс, аби розповісти про те, наскільки тісно культурно та ціннісно Україна пов’язана з Європою. А начебто причетність країни до «русского мира» – не що інше, як російська пропаганда.

Back to the Roots: на польському телебаченні стартувало шоу про видатних українців, які вплинули на європейську культуру-Фото 1

«Аню, зараз усі роблять проєкти про війну в Україні. Але ніхто не робить про її культуру. Ніхто не знає, хто ви і як історично пов’язані з Європою», — сказав мені у травні директор TVP World Філіп Стичинський після того, як ми представили три різні ідеї. Звісно я засмутилась, бо хотіла показати світові ті жахи, які відбуваються вдома. Але прийняла виклик. Так з’явився концепт Back to the Roots», – каже Анна Лодигіна.

«Back to the Roots – авторська програма, присвячена українській культурі та її глибокому корінню в нашій спільній європейській спадщині. Я дуже радий, що зміг допомогти у створенні цього важливого проєкту, і завдяки TVP World міжнародна аудиторія може дізнатися, чим цікава наша частина світу. В цьому випадку – Україна», – каже Філіп Стичинський, директор TVP World.

У Back to the Roots розкажуть надихаючі історії життя видатних українців, які мали вплив на європейську культуру. Зокрема, балетмейстера Паризької опери Сержа Ліфаря, художника-авангардиста Казимира Малевича, батька італійського кримінального роману Володимира Щербаненко, оперної співачки та племінниці Соломії Крушельницької - Іри Маланюк, письменника Івана Франка. Перший епізод шоу присвячений королеві Франції Анні Ярославні.

Back to the Roots: на польському телебаченні стартувало шоу про видатних українців, які вплинули на європейську культуру-Фото 2

Back to the Roots: на польському телебаченні стартувало шоу про видатних українців, які вплинули на європейську культуру-Фото 3

«Навіть ми переважно не знаємо, чим Анна відзначилася, окрім того, що вийшла заміж за французького короля. І що найважливіше, донька Ярослава Мудрого є частиною російської пропаганди, тож хотілось багато чого спростувати.

Наприклад, за кілька місяців до війни наш ворог проводив виставку присвячену культурним взаєминам Росії з Францією. Один з експонатів – Реймське Євангеліє, представлене як російська писемна пам’ятка. Що звісно є брехнею, бо його виготовили в Києві, і довгий час пов’язували як раз з Анною Ярославною, яка у своєму посагу привезла його до Франції… Ну а чи так це було – дивіться у випуску», – інтригує глядачів Анна Лодигіна.

Проєкт Back to the Roots виходить англійською мовою, тому українці легко зможуть поділитись історіями наших видатних співвітчизників з усіма своїми старими та новими європейськими знайомими.

Дивіться шоу щосуботи о 21:30 за Києвом на TVP World або в YouTube телеканалу.

Читайте також: ДО 300-РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ «УКРАЇНСЬКИЙ ДІМ» НА 9 ДНІВ НАПОВНИТЬСЯ СВІТОМ ТА СВІТЛОМ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ  

Статті на тему