UA
RU

Балетний батл: Катерина Кухар та Ганна Софія Шеллер влаштували змагання на репетиції

Редагувати переклад
Напередодні вистави «Жизель», що пройде в Києві 24 листопада в Національній опері України, дві популярні балетні пари відкрили завісу закулісся та влаштували на репетиції справжній балетний батл.

Балетний батл: Катерина Кухар та Ганна Софія Шеллер влаштували змагання на репетиції-Фото 1

Пара Катерина Кухар та Олександр Стоянов з одного боку, та пара Ганна Софія Шеллер та Микола Городиський з іншого. Вважається, що партія Жизелі є однією з найважчих у класичному репертуарі. На репетиції артисти чи то жартома, чи серйозно танцювали по черзі фрагменти зі спектаклю «Жизель». Обидві пари в прекрасній фізичній формі і технічно досконалі, а ми маємо можливість подивитися на їхню майстерність.

Нагадаємо, що Ганна Софія Шеллер та Микола Городиський ще зовсім недавно танцювали провідні партії у США, де Ганна Софія була примою-балериною New York City Ballet та San Francisco Ballet, а Микола був солістом San Francisco Ballet. А цього сезону вони є прем'єрами Національної опери України. Це перші артисти зі світовим ім'ям, які переїхали до України. Саме їх пара танцюватиме найближчими днями у балеті «Жизель».

Балетний батл: Катерина Кухар та Ганна Софія Шеллер влаштували змагання на репетиції-Фото 2

Про спектакль:

«Жизель» – це справжній французький балет, драматична казка про кохання під музичні мотиви класика Адольфа Адана. Це містична драма 19 сторіччя. Історія про дівчину Жизелі, яка померла через кохану людину, дізнавшись про її зраду і стала Віллісою. Існує легенда, що Вілліси – це наречені, що померли до весілля. Втративши життя, ці істоти повертаються на землю вночі і мстять чоловікам за своє жіноче щастя, що не відбулося. Вони виходять зі своїх могил і змушують танцювати самотніх мандрівників, доки вони не зупиниться серце. На світанку вони знову зникають.

Світова прем'єра відбулася 1842 року у Парижі. З того часу цей класичний балет є окрасою у репертуарі практично всіх головних світових театрів. Створено спектакль за мотивами легенди, яку свого часу передав Генріх Гейне.

Статті на тему