UA
RU

Безпечна евакуація з дитиною: поради Мінреінтеграції

Редагувати переклад

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України надало поради батькам для безпечної евакуації з дитиною. Як підготуватися до евакуації, як запобігти паніці та як діяти, якщо ви виявили загублену дитину.

Безпечна евакуація з дитиною

Щоб запобігти паниці та почуттю розгубленості, спеціалісти Мінреінтеграції радять дотримуватися таких правил при евакуації з дитиною:

  1. Тримайте дитину тільки за руку. Якщо дитина тримає вас за рукав чи за сумку, в натовпі вона може дуже легко загубитися.
  2. Пробираючись до місця призначення в натовпі, ведіть дітей перед собою.
  3. Завжди носіть із собою фотографію вашої дитини (зокрема, на телефоні), бажано свіжу. Якщо дитина загубиться, за знімком перехожі легше її згадають і допоможуть швидко знайти.

Як підготуватися до евакуації:

  1. Навчіть дитину знати напам’ять власне ім’я, вік, імена батьків, домашню адресу, а також контактний номер одного з батьків.
  2. Підпишіть речі дитини. Зазначте контактну особу та номер телефону.
  3. Додатково у внутрішні кишені одягу дитині покладіть візитівку з інформацією про контактну особу, копії свідоцтва про народження та паспортних даних батьків.

Як діяти, якщо ви виявили загублену дитину:

  1. Дізнайтеся ім’я дитини та звідки вона. Спитайте, коли востаннє вона бачила батьків чи іншого дорослого, який був із нею.
  2. Відведіть дитину у безпечне місце.
  3. Негайно зателефонуйте на лінію 102, можливо, її вже шукають рідні.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Zoe / Unsplash

Читайте також: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДЕПОРТУВАЛИ ДИТИНУ

 

Статті на тему