UA
RU

Ботулізм: які симптоми і як не захворіти

Редагувати переклад

Стрімке падіння рівня води після підриву Каховської ГЕС спричинило мор риби. Міністерство охорони здоров’я України наголошує, що вживати таку рибу категорично заборонено через ризик захворювання на ботулізм.

Ботулізм: які симптоми і як не захворіти

В ніч на 6 червня російські оккупанти підірвали Каховську ГЕС. Унаслідок підриву дамби у зоні підтоплення опинилося 80 населених пунктів. Зруйновані та затоплені сотні будинків, людей евакуюють у безпечні місця. Стрімке падіння рівня води у Каховському водосховищі спричинило мор риби. У МОЗ України попереджають, що мертву рибу або рибу, яка вмирає, не можна збирати для подальшого зберігання. Її категорично заборонено вживати — смажити, варити, сушити, солити чи в’ялити. Ця риба може містити збудники інфекційних хвороб, паразитів чи небезпечні хімічні речовини. Існує великий ризик захворювання на ботулізм.

Ботулізм: які симптоми і як не захворіти

Ботулізм — це гостре інфекційне захворювання. Воно виникає в результаті вживання продуктів, отруєних токсинами, що виробляються бактеріями-збудниками хвороби. Цей токсин є одним із найсильніших від усіх відомих біологічних отрут. Збудник ботулізму стійкий до впливу зовнішніх факторів. Ігнорування хвороби або неправильне та несвоєчасне лікування може призвести до паралічу і навіть смерті. При перших ознаках харчового отруєння не можна займайтеся самолікуванням — треба терміново зверніться по медичну допомогу до лікарів.

Симптоми ботулізму:

  • виражена втома, слабкість, запаморочення, нудота, головний біль
  • початкові симптоми зазвичай супроводжуються зниженням чіткості зору (неможливо читати дрібний текст), «пеленою» перед очима, сухістю у роті та горлі, а також утрудненням під час ковтання та мовлення
  • блювання, закреп і здуття живота
  • параліч дихальних м’язів

Підвищення температури (гарячка) і втрата свідомості не характерні для ботулізму. Негайно зверніться по медичну допомогу, якщо у вас є будь-який із симптомів. Медична система України готова до можливих випадків ботулізму. Протиботулінічна сироватка є у достатній кількості.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Tien Vu Ngoc / Unsplash, facebook / Міністерство аграрної політики та продовольства України

Читайте також: ЩО РОБИТИ У РАЗІ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ

 

Статті на тему