Прості поради, які допоможуть захистити себе.
згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, заразитись 2019-nCoV можна від інших людей, якщо вони інфіковані вірусом. Захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які потрапляють на навколишні предмети та поверхні.
Турбота про своє здоров’я та здоров’я оточуючих – найважливіше, про що ми маємо зараз турбуватися. Саме тому ми зібрали найактуальніші та робочі поради, як убезпечити себе від зараження коронавірусом.
Мити руки з милом – давно відома нам порада з дитинства. Але вчасно пандемії коронавірусу він стає як ніколи актуальним. Мийте руки за будь-якої зручної можливості: після прогулянки, після приготування їжі та після керування автомобілем.
Навіть, якщо ви робите правильно і дотримуєтеся самоізоляції, мийте руки щонайменше кожні дві години. Тривалість цього процесу повинна становити не менше 20 секунд, щоб усі компоненти встигли знезаразити шкіру ваших рук.
Читайте також: Плейлист на карантин: життєстверджуюча музика для вимушених канікул
Максимально мінімізуйте контакт з очима, носом та ротом. Руки, якими ми торкаємося безлічі предметів, допоможуть донести вірус до нашого організму через слизові оболонки, а саме цього нам треба побоюватися.
Тільки ті антисептики, у складі яких більш ніж 60% спирту, дійсно вбивають мікроби з ваших рук. В інших випадках – дезінфектори марні. Використовувати антисептики слід у випадках, коли немає можливості мити руки з милом.
Зазначимо, що для того, щоб збільшити ефективність вашого гелю або спрею, до його використання краще протерти руки антибактеріальною серветкою, яка містить спирт.
[offers_carousel id=586313]
При можливості намагайтеся проводити вологе прибирання щодня. Протирайте всі поверхні, підлогу і плінтуси. Щоб вологе прибирання було по-справжньому корисним, у воду додавайте мильні розчини.
Якщо ви кашляєте або чхаєте, не прикривайтеся руками – крізь ваші долоні назовні пробиратимуться мікроби, і, зрештою, є великий ризик, що цими ж руками ви занесете інфекцію назад в організм.
Носіть із собою сухі серветки та використовуйте їх. Якщо сталося так, що під рукою не виявилося їх, кашляйте чи чхайте у зігнутий лікоть. При першій можливості, випрати одяг в якому ви були.
Читайте також: COVID-19: 10 часто задаваних питань про новий вірус
Вірус на одязі може зберігати свою життєздатність до тижня, тому рекомендується частіше прати речі. Для машинного прання краще вибирати високі температури, понад 60 градусів, і вибирати більш тривалий режим, ніж ви звикли.
Окрему увагу при приготуванні їжі зверніть на дезинфекцію м’яса та яєць. Їх варто промивати під сильним струменем води протягом 20-30 секунд. Крім того, від стейків rare і яєць некруто також варто відмовитися на час. Продукти, які ви їсте, мають бути повністю термічно оброблені.
Відчиняйте двері стиснутим кулаком, серветками, стегном, але в жодному разі не долонями. Поверхня металевих ручок низької температури, що означає те, що вірус може залишитися там довше через комфортне для нього середовище. Особливо не рекомендується стосуватися дверних ручок у громадських місцях: транспорті, громадських туалетах, офісі.
Побачивши на вулиці милу кішечку чи цуценя, не варто виявляти ніжні почуття до них. У жодному разі не торкайтеся ні вуличних, ні тварин ваших друзів або близьких. Винятком у цьому правилі служать ваші домашні улюбленці, але близько близький контакт з ними теж краще обмежити.
Якщо вам потрібно сходити в магазин на продукти, надягайте рукавички – це допоможе вам уберегти свої руки від попадання вірусу на них. Відразу після виходу з супермаркету, зніміть їх та викиньте. Пам’ятайте, що медичні рукавички одноразові.
На якийсь час відмовтеся від ваших улюблених солодощів, сирів та іншого, що стоїть на вітринах супермаркетів без додаткової упаковки. На все, що стоїть на свіжому повітрі, може потрапити вірус.
Однак найважливішою порадою на сьогоднішній день залишається самоізоляція. Про те, чому так важливо дотримуватися карантину, ми розповідали тут.