UA
RU

Чінстрапи та чінстрапенята: нове миле відео з антарктичної станції «Академік Вернадський»

Редагувати переклад

Українські полярники з антарктичної станції «Академік Вернадський» показали унікальне відео з антарктичними пінгвінами чінстрапами та їхніми малятами. 

Чінстрапі пінгвінята відео зі станції "Академік Вернадський"

Українські полярники з антарктичної станції «Академік Вернадський» знову порадували своїх підписників. Вчені опублікували у соцмережах миле відео з антарктичними пінгвінами чінстрапами та їхніми малятами:

«Такого відео в нас ще не було. Вперше викладаємо запис із антарктичними пінгвінами та їхніми малюками. Погляньте, які вони цікаві. Антарктичних пінгвінів також називають чінстрапи (від англ. chin strap) чи бородані через тонку чорну смужку, що перетинає біле підборіддя. Вони вважаються наймасовішим видом пінгвінів в Антарктиці. Їх близько 7,5 млн пар».

Вчені розповіли, що шлюбний сезон у цих птахів зазвичай починається в жовтні-листопаді. Вони відкладають два яйця, рідко – одне чи три. Трохи більше, ніж за місяць, з'являються пінгвінята. Спершу малята вкриті світло-сірим пухом, який з часом темніє на голові, крилах та спині. У висиджуванні яєць та опіці за дітьми беруть участь обидва партнери по черзі.

Автор відео — біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко. Він засняв пінгвінів під час роботи на острові Бут, який розташований в районі станції «Академік Вернадський».

«Цього року там народилося вже 15 чінстрапенят. На нашому острові Галіндез антарктичні пінгвіни здебільшого гостюють, та й то – нечасто. А от на Буті, який на 20 км північніше, гніздує їхня невеличка колонія. І що примітно – саме тут одночасно гніздують усі три види пінгвінів роду Pygoscelis, що зустрічаються в нашому районі: субантарктичні, антарктичні та Аделі. Інколи українські біологи зустрічали таке сусідство трьох видів і на інших островах, але скоріше як виняток. А щоб всі разом щороку гніздували поруч й успішно виводили пташенят – це лише на Буті», — розповіли вчені.

Раніше українські полярники зняли рідкісне природне явище — сувої зі снігу.  

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Читайте також: «ПІНГВІНЯЧА ТУСОВКА»: УКРАЇНСЬКІ ПОЛЯРНИКИ ПОКАЗАЛИ МИЛЕ ВІДЕО З ПІНГВІНАМИ

Статті на тему