UA
RU

Що це було: Чому соціальні мережі Instagram та Facebook, а також WhatsApp не працювали

Редагувати переклад
Компанія зазнала тотальних збитків.
Що це було: Чому соціальні мережі Instagram та Facebook, а також WhatsApp не працювали-Фото 1

Учора ввечері, 4 жовтня, користувачі соціальних мереж Instagram та Facebook, а також месенджера WhatsApp помітили, що їхні улюблені програми перестали працювати. 

Близько 6 години корпорація Марка Цукерберга не могла залагодити збій системи. Згідно з порталом Downdetector, за цей час було подано 126 тисяч заявок про неполадки у Facebook, понад 35 тисяч у месенджері WhatsApp і близько 100 тисяч користувачів Instagram залишили незадоволені заявки. 

Як виявилося, проблема збою системи полягала у роботі DNS-серверів (система доменних імен) — саме там було виявлено неполадки. Деякі фахівці в галузі IT, припускають, що записи DNS, на яких працюють Facebook та Instagram, могли бути видалені з таблиць глобальної маршрутизації. Востаннє такий масштабний збій у системі було виявлено у 2008 році.

Читайте також: Назад у майбутнє: Гаджети із культового фільму, про які ми й досі мріємо та які вже існують

Вже ближче до ночі інженери компанії Марка Цукерберга відновили роботу додатків і вибачилися перед усіма користувачами. У своєму офіційному блозі резиденти Facebook повідомив, що "це були зміни магістральних маршрутизацій (загалом, планові роботи), а не спроба злому системи та доступу до персональних даних".

А поки що популярні соціальні мережі не працювали, користувачі переключилися на TikTok. 

Статті на тему