UA
RU

Що цікавого на “Книжковому Арсеналі” цього року

Редагувати переклад

Сьогодні у “Мистецькому Арсеналі” у Києві відкривається сьомий Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал” із програмою, заради якої хочеться кинути всі свої справи. Редакція Marie Claire обрала події у рамках п'яти днів фестивалю, пропустити які неможливо.

Енеїда Базилевича

Цього року фестиваль “Книжковий Арсенал”, на якому будуть представлені новинки 150 видавництв і велика культурна програма, має тему – “Сміх. Страх. Сила”. Сміх не перестає звучати навіть у найтемніші часи, і програма фестивалю розглядає під різними кутами його природу, багатоособливість та ключову роль у сучасному світі. 

З цього погляду дуже до речі припав ювілей. 175-річчя від часу виходу повного видання “Енеїди” Івана Котляревського. Навколо нього збудовано цілий ланцюжок подій: від виставки з оригінальними, що стали класикою, ескізами ілюстрацій до книги, які були створені художником Анатолієм Базилевичем у 1960-х, презентації книги про книгу «Енеїда Базилевича» та до театрального перформансу харківського театру-студії та мультимедійної лекції-колажу Юрія Андруховича Щоб поринути у тему якнайглибше, можна, наприклад, приєднатися до кураторської екскурсії Павла Гудімова експозиційним залом “Енеїда Базилевича” – 21 травня о 15-00.

Альтернативний Альбіон

Цього року на “Книжковому Арсеналі” можна буде особисто познайомитись із більш ніж 50 відомими письменниками. З цього погляду особливий інтерес представляє спецпроект Alternative Albion за підтримки Британської Ради в Україні. Делегація із Великобританії включає дуже цікаві імена: Джонатана Коу, автора сатиричних романів про дорослішання; Кіт де Вааль, яка звернула увагу на тему міжрасових зіткнень в Англії початку 1980-х; Стюарта Маконі – фаната музики, але із соціальним ухилом. 19 травня о 15-00 Маконі прочитає відкриту лекцію на Радіо Аристократи на тему Голосу Альтернативного Альбіону. Британська культура від демонстрантів Джарроу до Джонні Роттена. 

До Києва також приїде Джозеф Макелрой – 86-річний класик американського постмодернізму. У видавництві «Темпора» українською мовою переклали його роман «Бомба» (Cannonball, 2013). Ще одна зустріч, яку не можна пропустити, відбудеться з Анною Хеглунд – ілюстратором та автором книг для дітей та підлітків, яка також створює анімаційні фільми та пише п'єси, однією з найкращих у рідній для неї Швеції.

19 травня о 19-00 радимо сходити на майстер-клас з української мови з Олександром Авраменком – у видавництві “Книголав” вийшла його книга “100 експрес-уроків української” з іронічними ілюстраціями Наталі Гайди. До речі, "Книголав" представить на фестивалі багато корисного нон-фікшна: "Людський фактор" Річа Карлгаарда, "Як управляти собою" Пітера Ф. Друкера, "Як управляти своїм босом" Джона Гебарро та Джона Коттера, "Сила позитивного "Ні"" Ульяма Урі. 

Радянські мозаїки

Головною новинкою видавництва “Основи” цього року став альбом зі знімками понад 200 мозаїк. Це результат трирічної роботи фотографа Євгена Никифорова, котрий їздив по всій Україні. Деякі мозаїки встигли знищити в рамках декомунізації. Книга називається Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics і буде офіційно представлена ​​18 травня о 14-00.

Цього ж дня о 16-00 пройде публічне інтерв'ю з художницею та режисером. Шиші Ямадзакі, яка співпрацювала з модними Будинками Chanel, Prada, Фаррелом Вільямсом та Такасі Муракамі.

ЯНебоюсяСказати

Хештег #я не боюся сказати на тему насильства над жінками, який справив ефект вибуху бомби в Facebook, тепер набув паперової форми. По суті, це книга для підлітків про те, що таке насильство, секс, злагода та особисті межі. Книгу #ЯНеБоюсьСказати представить автор хештега Настя Мельниченко 21 травня о 13-00.

Повний розклад "Книжкового Арсеналу", який пройде з 17 по 21 травня, можна подивитися на сайті.

Читати ще:

П'ять причин переглянути новий фільм Гая Річі

Заради чого варто поїхати на Венеціанську бієнале

Подорож по Закарпаттю із Suzuki

Статті на тему