UA
RU

Що варто врахувати перед влаштуванням на роботу: 6 важливих моментів

Редагувати переклад

Що варто врахувати перед пристроєм на роботу: 6 важливих моментів - Фото 1

Перше резюме відправлено, співбесіду пройдено і нарешті надійшла пропозиція про нову роботу. На щастя немає межі, хочеться відразу повідомити всіх близьких і поміняти текст на Фейсбуці у графі «місце роботи». Але остудіть запал, чи варто погоджуватися на пропозицію, навіть якщо це робота вашої мрії? Розповідаємо про шість важливих речей, які варто врахувати, перш ніж сказати так. 

Читайте також: 5 важливих речей, які варто пам'ятати при сидячій роботі

 

Не чекайте до останнього моменту

Якщо вирішили йти з роботи і розумієте, що ловити нічого, відразу приступайте до пошуку нового місця. Не відкладайте до останнього моменту, пошук відповідної посади може розтягнутися на тривалий період, а жити за щось буде потрібно. Попередьте начальство, що з наступного місяця ваші шляхи розходяться і одразу починайте ходити на співбесіди, не витрачайте час. 

Що варто врахувати перед пристроєм на роботу: 6 важливих моментів - Фото 2

Досліджуйте ринок праці

Щоб розуміти ситуацію на ринку праці, орієнтуватися на затребуваних посадах та зарплатах, активно моніторте сайти з вакансіями. Хочете постійно бути в курсі нових вакансій — скачайте програму на телефон, щоб усе було під рукою. Не обмежуйтесь одним або двома джерелами інформації, ніколи не знаєш, звідки прийде бажана пропозиція про роботу. Використовуйте соцмережі, багато компаній, перш ніж виставляти посаду на сайт, постають у Фейсбуці. 

Читайте також: Дружба на роботі: як правильно встановити межі

Що варто врахувати перед пристроєм на роботу: 6 важливих моментів - Фото 3

Не бійтеся вести переговори

Тільки ви можете захистити ваші потреби. Якщо не влаштовує один із пунктів в описі вакансії, запитайте, чи можна щось змінити, підвищити зарплату або зробити робочий графік гнучкішим. Не думайте, що надалі зможете впоратися з усіма труднощами, які не влаштовували на початковому етапі, не змогли домовитися — краще шукайте іншу пропозицію. 

Не відмовляйтеся від своїх цінностей

Робота повинна відповідати вашим цінностям та життєвим настановам. Наприклад, якщо вам важливо щодня забирати дітей зі школи, вечір проводити з рідними чи за улюбленим заняттям, а не виконувати додаткові доручення начальника, не відмовляйтеся від своїх установок. Проаналізуйте, як їхня відсутність вплине на ваше життя, і приймайте рішення, виходячи зі зроблених висновків. 

Читайте також: Буллінг на роботі: як розрізнити і що робити

Що варто врахувати перед пристроєм на роботу: 6 важливих моментів - Фото 4

Не хапайтеся за першу пропозицію

Ви отримали перший відгук від роботодавця, вас запросили на співбесіду, все пройшло успішно і потрібно приймати рішення. Погоджуватися чи зачекати на інші пропозиції? Не поспішайте і не хапайтеся за першу пропозицію, вона може бути привабливою, але якщо хоч один момент вас бентежить, то відмовтеся і продовжуйте шукати роботу мрії. 

Читайте також: Успішна співбесіда: як колір впливає думку роботодавця

уточнюйте

Не бійтеся ставити запитання, це ваша майбутня робота! Не розумієте нюансів щодо виплати зарплати чи щодо лікарняного — перепитайте; вам розмито описали список посадових обов'язків - уточніть ще раз і попросіть розповісти все докладніше. Роботодавець відзначить ваш інтерес до посади та бажання дізнатися більше.

Фото: unsplash.com

Статті на тему