UA
RU

Що таке Big Data і чому варто вибрати професію у цій сфері

Редагувати переклад

Ведучи активне життя в Інтернеті, ми стаємо об'єктом Big Data – інформації, яку використовують компанії для того, щоб продати нам свій продукт чи змінити нашу думку. Про феномен розповідає Інна Татолова.

Chanel

Великі масиви даних у «корисливих цілях» стали використовувати на зорі нульових, а термін Big Data остаточно утвердився в 2008 році. У захваті від нової іграшки виявились і ентузіасти: наприклад, у 2013-му аналітику компанії Microsoft після обробки величезної кількості даних за кілька днів до фіналу вдалося безпомилково визначити переможницю «Євробачення». Тоді нею стала співачка із Данії Емілі де Форест.

Одними з перших на зручність та результативність нового інструменту звернули увагу маркетологи та рекламісти. Адже, знаючи заздалегідь, що цікавить цільову аудиторію, можна «бити» в конкретну точку, щоб підняти продажі. Інструменти Big Data стали справжньою знахідкою у сферах, де володіння інформацією можна перетворити на реальні гроші – практично скрізь. Великі дані – вже звична справа для IT, бізнесу, навчання, наукових досліджень, моди та медицини. І, звичайно ж, ЗМІ, які завчасно бажають знати, що хвилює читачів із конкретних соціальних та вікових груп.

Читайте також: ВИГОРАННЯ НА РОБОТІ: ЯК ЙОГО РОЗІЗНАТИ І ЩО РОБИТИ

Великі дані наробили шуму і на ринку праці: з кожним роком дедалі популярнішими стають інформаційні аналітики (Data Scientists). У 2012 році американський журнал Harvard Business Review навіть назвав цю спеціальність найсексуальнішою професією XXI століття.

Сьогодні фахівці з Big Data у ціні, особливо це стосується Західної Європи та Америки. Наприклад, у США існують спеціальні курси в університетах та цілі наукові групи, які займаються вивченням великих масивів даних та областей їх застосування. Зарплати інформаційних аналітиків у Штатах викликають заздрість – близько $114 тис. на рік, за даними сайту Glassdoor. В Україні розвиток Data Scientist лише набирає обертів, але вакансій уже чимало. Здебільшого фахівців шукають для сфери IT, банківського ринку, рітейлу та телекомунікацій.

Інакше кажучи, ніша є, але ще мало заповнена. Саме час стати одним із її першовідкривачів.

Chanel

Де повчитися?

"Введення в Big Data" (Introduction to Big Data), Coursera

Цей курс розроблено Каліфорнійським університетом (Сан-Дієго, США). На навчання піде три тижні при щотижневому 5-6-годинному завантаженні. Лекції дадуть слухачам загальне уявлення про масиви даних та їх комп'ютерну обробку. А для тих, хто захоче поглибити знання, передбачено ще п'ять додаткових курсів. Мова викладання – англійська.

«Введення у data science та бізнес-аналітику», Prometheus

Відеолекції від української платформи онлайн-освіти Prometheus призначені для тих, хто хоче ознайомитися з професією бізнес-аналітика ближче та розібратися, з чим саме доводиться мати справу спеціалістам цього профілю щодня. Тривалість курсу становитиме від 6 до 8 тижнів.

Читайте також: ПОВСТАННЯ МАШИН: ЧИ ДІЙСНО РОБОТА МОЖЕ ЗАНЯТИ ВАШЕ РОБОЧЕ МІСЦЕ

Що подивитися?

"Епоха великих даних" (The Age of Big Data), BBC Horizon

Цей документальний фільм вийшов на екрани в 2013 році, на зорі популярності Big Data. Журналісти вивчили, як дані, інформація та числа застосовуються у роботі поліції, на фондових біржах і навіть у звичайних супермаркетах – як покупці обирають, що купувати, а що – залишити на прилавку.

Що почитати?

"Прорахувати майбутнє: Хто клікне, купить, бреше або помре" (Eric Sigel)

Книга входить до списків кращих видань Big Data. Її варто прочитати тим, хто хоче розібрати по поличках усі особливості використання великих обсягів інформації у різних сферах життя – від бізнесу до управління державою. Викладено просто та зрозуміло.

"Наука даних для бізнесу" (Data Science for Business), Фостер Провост, Том Фоусетт

В основу книги покладено матеріали курсу MBA, який професор Провост читав у Нью-Йоркському університеті. Big Data тут розглядається через призму бізнесу та функціонування великих компаній – від процесу збирання інформації та використання цифр у комерційних цілях до етапу формування штату аналітиків.

Читати ще:

Залізна людина: хто такий засновник Tesla та Space X Ілон Маск?

Як ужитися на роботі представникам різних поколінь

Статті на тему