UA
RU

Що таке сису - скандинавська концепція сприйняття світу

Редагувати переклад
Коли справа стосується теми self care, то скандинава тут немає рівних. 

Що таке сису - скандинавська концепція сприйняття світу.

Данці є експертами про ультракомфортний хюгге, а шведи шукають баланс за допомогою життєвої філософії лагом, а як миряться з негараздами фіни? Ці суворі хлопці мають сису - особливу мужність, яка їм потрібна в критичних життєвих ситуаціях, коли, здавалося б, все скінчено. Сису називають «менталітетом дій» — послідовним, сміливим підходом до викликів, які на перший погляд здаються кращими за наші можливості.

Сису - це про життєстійкість, про те, що не можна здаватися навіть тоді, коли хочеться опустити руки і чекати, коли течія кудись винесе. 

Читайте також: ЯК СТВОРИТИ БУДИНКИ АТМОСФЕРУ ХЮГГЕ

Концепції вже кілька сотень років, але недавнє дослідження, опубліковане в Міжнародному журналі благополуччядає їй нове життя.

Якщо уважно подивитися на цю філософію, вона нагадає нам про те, що, будучи людьми, ми не тільки вразливі перед лицем лих, але й маємо незвідану внутрішню силу, до якої можна звернутися в несприятливі часи,

— Емілія Лахті, аспірант та дослідник.

Якщо ми наважимося вийти за межі нашої нинішньої ситуації, ми почнемо діяти та рухатися до наших цілей, долаючи бар'єри. Цими бар'єрами може бути страх, невпевненість, фізичний біль чи відсутність довіри себе. Те, що могло бути кінцем, може стати початком. 

Що таке сису - скандинавська концепція сприйняття світу.

З чого складається сису? 

1. Виняткова наполегливість

У кожного з нас бувають моменти, коли будь-який рух дається з великими труднощами. Раннє піднесення, тривала дорога на роботу, час до обіду, час після обіду, тривала дорога додому, домашні справи, сон, потім знову раннє піднесення. Перспектива малоприваблива. Але сису означає, що ви впораєтеся з усіма цими тимчасовими труднощами як справжній чемпіон. Це про те, щоб штовхати себе вперед, попри все, просто тому, що це потрібно зробити. 

2. Мислення-дія 

В англійській є цікавий вираз to phone it in, що означає вирішити все по телефону. Є такі справи, з якими хочеться впоратися саме таким способом, наприклад, не йти на зустріч із клієнтом, а вирішити у телефонному режимі. Сису підбадьорює вас внутрішньо зміцнитися, вірити в себе та закінчувати те, що ви почали.

Читайте також: ЗАБУДЬТЕ ПРО ХЮГГ: НОВИЙ ТРЕНД ВІД ШОТЛАНДЦІВ — КОСАГАШ

3. Прихована внутрішня сила

У вас вже є сису – це не те, що можна купити у магазині. Вірте в себе, щоб отримати доступ до резерву прихованих внутрішніх сил. (Навіть якщо це дістається вам не такими приємними методами, що використовуються в інших скандинавських філософіях). На жаль, сису — це не про свічки та пледи. Але фахівці запевняють, що ви не повинні постійно жити у режимі внутрішньої боротьби із зовнішніми перешкодами. Сису потрібно використовувати грамотно та невеликими порціями. 

Нам потрібен сису, але нам також потрібні такі речі, як доброзичливість, співчуття та чесність із самими собою, 

— каже Лахті.

Не варто сприймати сису як квиток на один кінець до станції «Вигорання». Ця концепція скоріше схожа на маяк у вируючому морі життєвих негараздів, який вказує шлях корабля, що втратився. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему