Українські експерти з охорони памʼяток звернулись до ЮНЕСКО через влучення ракети в будівлю Держпрому в Харкові

28 жовтня російська ракета влучила у Держпром у Харкові. Українські експерти з охорони памʼяток звернулись до ЮНЕСКО через атаку на будівлю. 

Держпром у Харкові звернення до ЮНЕСКО

28 жовтня російська ракета влучила в унікальну пам’ятку — Держпром у Харкові. Харківський Держпром — найбільша у світі будівля у стилі конструктивізму. А також офіційний претендент на список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вже майже століття ця будівля — один із символів Харкова. Українські експерти з охорони памʼяток звернулись до ЮНЕСКО. Звернення було оприлюднено на ІV Міжнародній конференції «Культурна спадщина: захист культурних кордонів». З повним текстом звернення можна ознайомитись за посиланням.

Держпром у Харкові звернення до ЮНЕСКО

«Українська культурна спадщина належить усьому людству та є скарбницею світової цивілізації. Український національний комітет ІКОМОС звертається до світової спільноти щодо об’єднання всіх зусиль задля захисту культурної спадщини України. З урахуванням того, що заподіяння шкоди цій спадщині впливатиме на гуманістичний дух людства і його культурне розмаїття», — заявила виконавча директорка ІКОМОС Олена Сердюк.

Держпром у Харкові звернення до ЮНЕСКО

Ціллю ІV Міжнародної конференції “Культурна спадщина: захист культурних кордонів” стала інтеграція матеріальної та нематеріальної спадщини. Мета — обʼєднання всього сектору захисників та формування стратегії залучення інвестицій для збереження та захисту культурної спадщини.

Керуюча партнерка компанії Dovgiy Family Office, Оксана Гуляєва разом з Головою Всеукраїнської асоціації охорони культурної спадщини, які є співзасновниками та організаторами Конференції Олександром Никоряком наголосили:
“В Україні помилково розглядають матеріальну і нематеріальну спадщину окремо. Важливо поєднати історії та легенди з матеріальною основою. Саме це наповнює міста життям і притягує людей. Саме тому в Dovgyi Family office працюють із власними обʼєктами компанії та розвивають YouTube-проєкт “Маленькі історії великого Києва” — поєднуючи архітектуру міста з його “залаштунковими” “живими” історіями”. А ВАОКС працює над розширенням програми з навчання студентів-реставраторів”.

Спікерами конференції виступили:

  • Наталія Войцещук, директор департаменту пам’яткоохоронної діяльності, Міністерство культури та стратегічних комунікацій,
  • Юлія Литвинець, генеральна директорка Національного художнього музею,
  • Ваганова Юлія, директорка Музею Ханенків,
  • Вадим Кириленко, перший заступник директора Національного заповідника “Софія Київська”,
  • Міхал Красуцькій (Польща), директор департаменту захисту культурної спадщини Варшави,
  • Лариса Довга, фундаторка та керівниця освітнього проєкту “УКультура”, професорка НаУКМА,
  • Кирило Кобцев, Офіційний представник Міжнародного комітету Блакитного щита в Україні,
  • Марк Вілкінс (Швейцарія – Київ), співвласник Reytarska Circle, номінант на премію ЄС з сучасної архітектури,
  • Катерина Фастовець, керівниця бренду Marie Claire в Україні,
  • Ігор Добруцький, український підприємець, громадський діяч, засновник і директор “Folk Ukraine”.
Статті на тему