UA
RU

Документальний фільм «Не ховай око-2. Наші у США»

Редагувати переклад
Вже на цих вихідних у Києві пройде Марш рівності, а поки що дивимося фільм про українських ЛГБТ-емігрантів. 

Документальний фільм «Не ховай око-2. Наші у США»-Фото 1

Напередодні Маршу рівності-2019 кліпмейкер DVIZHON спільно з KYIVPRIDE представив продовження документального фільму «Не ховай очей-2. Наші у США», який розповідає історії українських ЛГБТ-емігрантів.

Зйомки фільму проходили цієї зими у трьох містах США - Сан-Франциско, Нью-Йорку та Лос-Анджелесі. Головними героями стали п'ять українців, які вирішили емігрувати протягом останніх кількох років. Серед них – учасниця третього сезону «Супермодель по-українськи» Юлія Гельцман та журналіст Філ Мономро (Чурчхеладзе).

Читайте також: Марш рівності у Києві: згадуємо найкращі фільми на ЛГБТ-тематику

Режисер фільму «Не ховай очей-2. Наші в США» порушує у ньому гострі питання: сексуальна освіта в школах, буллінг, стосунки з батьками після камінг-ауту, релігія, притулки для ЛГБТ-людей, історія, сексуальне здоров'я, дискримінація та злочини на ґрунті ненависті.

Документальний фільм «Не ховай око-2. Наші у США»-Фото 2

Щоб глядач зміг порівняти різні сфери життя представників ЛГБТ в Україні та США, DVIZHON провів інтерв'ю з американськими експертами у згаданих сферах. На думку режисера, відсутність дієвого антидискримінаційного законодавства та недостатнє інформаційне висвітлення цієї теми уподібнює наше українське суспільство до жителів країн третього світу:

Через відсутність дієвого антидискримінаційного законодавства, сексуальної освіти, високого рівня агресії та незахищеності ЛГБТ-спільноти ми постійно втрачаємо молодих, амбітних, талановитих людей, які мають розвивати нашу країну. Натомість вони тікають, щоб зберегти собі життя і постійно не озиратися з побоюванням на вулиці.

Недостатнє висвітлення подібних тем в українському інформаційному просторі робить представників суспільства справжніми мешканцями країн третього світу. І хоча останніми роками у рейтингах гомофобних та трансфобних країн ми трохи відірвалися від Росії, нині все одно посідаємо 36 місце. Тому я впевнений, що, використавши досвід США, ми можемо значно швидше стати країною рівних прав та можливостей для кожного!

 

Статті на тему