UA
RU

Дорогу сміливим: жінки, перші у своїй справі

Редагувати переклад
Якщо колись був чіткий поділ на чоловічу та жіночу сфери, то сьогодні цей кордон поступово зникає. Все частіше ми зустрічаємо дбайливих чоловіків у декреті та амбітних жінок-управлінців. Це не добре і не погано, просто наше суспільство готове змінюватись. І завдяки цьому більшість професії набувають статусу «унісекс», що відкриває нові можливості для представників обох статей.

Якими ж можливостями свого часу скористалися жінки, щоб прокласти шлях для майбутніх поколінь? 

Дорогу сміливим: жінки, перші у своїй справі.

Перші у космосі

Валентина Терешкова у 1963 році здійснила триденний політ у космос. Перед вильотом жінка, із позивним «Чайка», сказала лише одну фазу: «Гей, небо, зніми капелюх!»

Цікавий факт: незважаючи на важливість цієї події, під час підготовки до вильоту Валентини стався курйозний випадок. Представники агенції забули покласти зубну щітку. Звичайно, це не найголовніше, але кожна жінка хоче виглядати бездоганно навіть у космосі.

Дорогу сміливим: жінки, перші у своїй справі.

Повертаючись до нашої теми, зазначимо, що завдяки Терешковій 1992 року в політ вирушила перша афроамериканка Мей Керол Джемісон. Дівчина прокоментувала це так:

Це важливо не лише для маленької темношкірої дівчинки, яка знає, що може стати космонавтом, бо я стала. Це важливо для чоловіків похилого віку, які іноді ухвалюють рішення про кар'єру цих маленьких темношкірих дівчаток.

Як же вона має рацію!

Дорогу сміливим: жінки, перші у своїй справі.

Перші на вершині

16 травня 1975 року Табеї Дзюнко підкорила Еверест. Крім того, альпіністка стала першою жінкою, яка підкорила найвищі гірські вершини континентів, виконавши програму «7 вершин».

До того ж їй вдалося зробити важливий крок до подолання стереотипів, що вона зазначила в інтерв'ю:

Більшість японських чоловіків мого покоління очікують, що жінка залишиться вдома прибирати.

Табеї прислухалася до поклику серця та досягла неймовірних результатів.

Навіть у особистому житті погляди жінки відрізняються від традиційних. Наприклад, від чоловіка вона не вимагала успіху на роботі. «Я вважаю, що краще, щоб він вкладав свої сили у те, що подобається. Адже компанії можуть існувати вічно, а наше життя є швидкоплинним», — каже альпініст. І у вихованні дітей жінка приділяла увагу зовсім не оцінкам чи підготовці до іспитів, а доброзичливості, дотримання обіцянок та терпимості.

Дорогу сміливим: жінки, перші у своїй справі.

У зв'язку з підкоренням гір не можемо перейти до наступної героїні, не згадавши Ірину Галай. Перша українка, яка не просто підкорила своєю красою та витривалістю Еверест, а й гордо забила свій головний талісман – бандерівський льодоруб – у вершину гори. Дівчина довела, що, можливо, все і навіть більше.

Перший лауреат

Так, у цій сфері також довелося прокладати нову дорогу. Ми поговоримо про трьох жінок, які здобули першість на різних преміях.

Дорогу сміливим: жінки, перші у своїй справі.

Почнемо з найвідомішої Нобелівської премії, стати лауреатом якої найвища нагорода для дослідника. Марія Кюрі зробила вагомий внесок у розвиток науки та затвердження становища жінки як вченого. В 1903 вона отримала нагороду за досягнення у фізиці, а вже в 1911 стала єдиною володаркою премії з хімії.

Дорогу сміливим: жінки, перші у своїй справі.

Подібним шляхом, проте вже у творчій сфері, пішла письменниця Едіт Уортон. 1921 року за свій роман «Епоха невинності» вона була нагороджена Пулітцерівською премією.

Дорогу сміливим: жінки, перші у своїй справі.

А в 1958 році на першій премії Греммі виблискувала Елла Фіцджеральд. Жінка, яку ми зараз називаємо «королевою джазою» повернулася додому одразу з двома нагородами за найкращий жіночий вокальний та індивідуальний джазовий виступи.

Дорогу сміливим: жінки, перші у своїй справі.

Перший модний патент

Звичайно, ми не можемо не згадати і досягнення у нашій улюбленій сфері моди та краси. Винахідниця Мері Кіс отримала патент США на нову техніку переплетення соломи та ниток для виготовлення капелюхів. Своїм винаходом вона сприяла покращенню виробництва, завдяки чому ця галузь працювала навіть під час війни.

Любіть те, що робите та робіть те, що любите!

Автор: Ліза Єрмоленко

Статті на тему