UA
RU

Довірча особа: чи можна судити про чесність на вигляд?

Редагувати переклад

В епоху інтернет-знайомств, коли часто рішення приймаються, дивлячись на фотографію, ваша особа може сказати більше, ніж ви припускаєте.

GettyImages-483551718

Ви, напевно, можете оцінити, наскільки довіряти комусь, використовуючи тонкі підказки в міміці обличчя. Хоча ця теорія існує вже давно, вчені вважають її неправильною. Справа в тому, що ми схильні діяти так, як від нас того очікують. Це стосується й мікровиразів особи. Так, наприклад, якщо ви запідозрили бойфренда в зраді, він, швидше за все, поводитиметься підозріло, тільки тому що почувається некомфортно під вашим пильним поглядом. Більше того, ваші підозри насправді можуть спровокувати його на зраду.

Читайте також: 7 типів чоловіків, на яких не варто витрачати час

Таких висновків дійшли вчені Колумбійського університету, організувавши карткову гру. Учасникам запропонували обрати одну із стратегій – чесну гру або блеф. На початку експерименту кожного гравця попросили визначити на вигляд свого партнера, чи можна довіряти йому. Під час експерименту дослідники помітили, що те, як сприймався зовнішній вигляд людини його партнером, впливало на їхню поведінку. Недовіра з боку партнера частіше змушувала людей брехати під час гри та навпаки. Так і в реальному житті наші вчинки часто відображають не нашу сутність, а очікування оточуючих.

Фото: Gettyimages

Статті на тему